Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Šéf francouzské centrální banky varuje před brexitem. Toto hrozí evropskému trhu

Francie
Francie
Foto: Pixabay

Trento - Guvernér francouzské centrální banky François Villeroy de Galhau dnes na ekonomické konference v italském Trentu varoval před brexitem.

O brexitu budou obyvatelé Spojeného království hlasovat 23. června. Podle analytiků by případný odchod země z unie měl významné dopady na hospodářskou i politickou situaci nejen v Británii, ale celé EU.

"Případný odchod Británie by pravděpodobně vyvolal chaos na finančních trzích, což by si vyžádalo zásah ze strany Evropské centrální banky," uvedl Villeroy de Galhau, který je členem Rady guvernérů ECB.

Rovněž prohlásil, že Francie bude navzdory nynějším protestům odborů pokračovat v ekonomických reformách. Francouzská vláda v posledních týdnech čelí demonstracím a stávkám kvůli plánované reformě zákoníku práce.

Témata:  Francie European Central Bank (ECB) Velká Británie

Související

Aktuálně se děje

27. března 2026 10:43

Jitka Boho má po rozchodu jasno. Nápadníci dostali jasnou zprávu

Kam teď přijde, tam se řeší rozpad jejího posledního vztahu. Jitka Boho neunikla otázkám na rozchod s hercem Lukášem Langmajerem ani v jedné z televizních talk show, kam v těchto dnech zavítala. Modelka v odpovědi prozradila, jak to teď bude mít s muži. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy

Donald Trump

Komentář

Trumpova rozsáhlá manipulace. Prezident má vliv na ceny komodit či akcie

Americké administrativě prezidenta Donalda Trumpa sice možná íránská operace nevychází podle představ, zato se jí však zatím ukázkově daří zabránit tomu, aby z toho plynoucí skepse zachvátila světové trhy. Cena ropy Brent tak za celou dobu od zahájení úderu na Írán vykazuje průměrnou cenu kolem 97 dolarů za barel. Osciluje kolem psychologické úrovně 100 dolarů, avšak jen zřídkakdy míří výrazněji nad ní – a pokud ano, Trump či někdo jiný z jeho administrativy jí zase verbálně srazí níže.