Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Finanční dozor v Německu chce vyšetřovat vedení Volkswagenu

Volkswagen
Volkswagen
Foto: Evgeny Petrov / INCORP images

Berlín - Německý úřad pro dozor nad finančním trhem (BaFin) žádá o vyšetřování celého bývalého představenstva automobilové skupiny Volkswagen.

Agentuře Reuters to dnes řekla osoba obeznámená s případem. Prokuratura v dolnosaském Braunschweigu v pondělí sdělila, že zahájila na podnět BaFinu vyšetřování bývalého šéfa Volkswagenu Martina Winterkorna a dalšího nejmenovaného manažera.

Požadavek BaFinu by mohl ohrozit dnešní nejvyšší šéfy Volkswagenu - předsedu představenstva Matthiase Müllera i předsedu dozorčí rady Hanse Dietera Pötsche, kteří oba byli loni členy představenstva. Volkswagen dnes uvedl, že druhým vyšetřovaným členem výkonného vedení je šéf značky VW Herbert Diess. Firma ale dodala, že žádné poznatky o manipulaci s finančním trhem nemá.

Prokuratura vyšetřuje podezření, že Volkswagen nesplnil povinnost informovat investory o negativních finančních dopadech skandálu s emisemi před loňským 22. zářím, kdy se automobilka k manipulacím s emisemi přiznala. Mluvčí prokuratury Klaus Ziehe k dnešní zprávě pouze řekl, že vyšetřování se může rozšířit, ale i zúžit.

Témata:  dieselgate Volkswagen

Související

Aktuálně se děje

7. dubna 2026 4:00

Počasí přidělá starosti zahrádkářům a pěstitelům. Bude mrznout

Neděle byla zatím nejteplejším dnem letošního roku, ale krátce po začátku nového týdne přichází varování. Meteorologové upozornili zejména pěstitele kvetoucích meruněk na očekávané mrazivé noci. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Donald Trump

Komentář

Trumpovi na burzách nevěří, přesto panuje mírný optimismus

Akciové trhy v Asii dnes mírně rostou, zatímco ropa odmazává svůj předchozí dnešní cenový nárůst. Předchozí ztráty maže i zlato. To svědčí o tom, že burzy příliš nevěří tomu, že Spojené státy zítra skutečně podniknou fatální úder na Írán. Americký prezident Donald Trump o víkendu Teheránu nebývale ostře a expresivně pohrozil, že pokud nedojde k otevření Hormuzského průlivu, USA zničí i jeho klíčové cíle, včetně civilních, jako jsou elektrárny či mosty, a že v zemi „rozbombardují úplně všechno“.