Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Světová ekonomika jde pomalu ke dnu. Může za to brexit?

Christine Lagarderová, šéfka Mezinárodního měnového fondu (MMF)
Christine Lagarderová, šéfka Mezinárodního měnového fondu (MMF)
Foto: news.com

Peking - Nejistota vyvolaná brexitem musí co nejdříve skončit, vyzvala dnes šéfka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Christine Lagardeová. MMF v úterý zhoršil výhled růstu světové ekonomiky pro letošek o 0,1 procentního bodu na 3,1 procenta.

Měnový fond v aktualizaci jarního výhledu světové ekonomiky upozornil, že ještě před referendem o brexitu ekonomické údaje a vývoj na finančních trzích naznačovaly, že globální ekonomika se vyvíjí tak, jak fond čekal v dubnové prognóze.

Výhled některých velkých rozvíjejících se zemí se dokonce zlepšoval a měnový fond počítal původně s mírným zlepšením výhledu na příští rok.

"Naše první a okamžité doporučení ohledně nejistoty kolem brexitu je, aby byla (tato nejistota) odstraněna pokud možnost co nejdříve. Abychom znali podmínky obchodu a to, jak bude Británie nadále působit ve světové ekonomice," uvedla šéfka MMF před víkendovým setkáním zemí G20.

Témata:  Christine Lagardeová Mezinárodní měnový fond (MMF) Brexit

Související

Aktuálně se děje

22. dubna 2026 20:28

Vojtěch Kotek prozradil, jak požádal Radanu o ruku. Tohle byste nečekali

Moderátor Vojtěch Kotek se před necelými čtyřmi lety rozhodl ukončit svůj svobodný život a vstoupil do manželství se svou partnerkou Radanou. Jeho žádost o ruku byla netradiční a úzce souvisela s jeho vášní pro myslivost. Celý plán přitom začal konzultací s Radaniným otcem, který v něm k tomuto koníčku probudil náklonnost a kvůli němuž moderátor složil i potřebné zkoušky.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Ilustrační foto

Retail media: Zlatý důl e-commerce, který spousta značek stále ignoruje

Většina značek dnes stále řeší stejné otázky: jak přivést na web více lidí, jak snížit cenu za klik nebo jak zvýšit výkon kampaní. Jenže mezitím se přímo před očima otevírá prostor, kde zákazník už dávno je, a hlavně tam přichází s jasným úmyslem nakoupit. Retail media není žádná novinka z učebnic marketingu, ale praktický nástroj, který se rychle posouvá do centra dění. A kdo ho zatím přehlíží, dost možná nechává peníze ležet na stole.