Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Biedronka může už zítra způsobit vlnu chaosu. V letáku bude hit Čechů

Biedronka
Biedronka
Foto: unsplash.com

Ve znaku největšího supermarketu v Polsku se objevuje slunéčko sedmitečné, známé v řeči polské jako Biedronka. Od zítřka se můžete těšit na výrazné slevy na oblíbené produkty, které mohou způsobit menší dopravní zácpy. Leták přináší atraktivní nabídky na kuřata, salámy, máslo, sýry, vajíčka, rajčata a pivo.

Slunéčko sedmitečné, známé pro svou schopnost likvidovat mšice a škůdce, se v různých jazycích těší roztomilým přezdívkám. V severních Čechách a moravském Slezsku je označováno jako bedrunka, zatímco v Polsku nese název biedronka. Tento název využil polský podnikatel Mariusz Świtalski při zakládání nového supermarketu v roce 1995. Supermarket Biedronka, jehož logo zdobí beruška, se stal v Polsku největším obchodním řetězcem s přibližně 3 500 pobočkami.

V roce 1997 byla Biedronka zakoupena portugalskou společností Jerónimo Martins, která úspěšně pokračuje v její expanzi. Láká zákazníky nízkými cenami, konkuruje německým řetězcům a přitahuje i české spotřebitele.

Polský oblíbený supermarket je také známý svou širokou nabídkou elektroniky, nářadí, sportovních pomůcek, nábytku a nádobí, se především zaměřuje na potraviny. V aktuálním letáku nabízí atraktivní slevy na maso, mléčné výrobky, ovoce, zeleninu, pečivo, olej, mouku, cukr, sůl, kávu, alkohol, a krmivo pro domácí zvířata. Nový leták, který bude distribuován od zítřka, přiláká do obchodů mnoho zákazníků a vyvolá zvýšený zájem o nákupy v tomto populárním obchodě.

V aktuálním letáku Biedronky jsou uvedeny ceny vybraných produktů v porovnání s Lidlem, přičemž polský řetězec se ukazuje jako přibližně o 10 % levnější než německý konkurent. Tento výhodný cenový poměr však může kolísat v závislosti na konkrétních produktech, což znamená, že v jiných kategoriích by mohl Lidl vypadat výhodněji.

Pro obyvatele příhraničních oblastí v České republice, jako jsou Liberecký kraj, Náchod, Jeseník, Krnov a Ostrava, představuje Biedronka atraktivní nákupní možnost díky své konkurenceschopné ceně a širokému sortimentu. Otevírací doba většiny poboček je od 6:00 do 22:00 hodin, přičemž některé pobočky jsou otevřeny i v neděli. Například pobočky v Bogatynii a Cieszyně mají otevřeno až do 23:30 hodin, což umožňuje pohodlné nakupování i během víkendů.

Tento polský supermarket se snaží přilákat zákazníky k opakovaným návštěvám svých prodejen prostřednictvím různých výhod. Nabízí plastovou slevovou kartu, která poskytuje slevy na vybrané produkty, a mobilní aplikaci Moje Biedronka. Aplikace, dostupná pro operační systémy Android a iOS, obsahuje elektronické slevové letáky, nákupní historii a individuální nabídky, čímž zákazníkům usnadňuje sledování a využívání nabídek.

Témata:  Biedronka obchody

Související

Aktuálně se děje

25. května 2026 19:41

Češi na MS v hokeji podruhé zaváhali. Norové rozhodli už v první třetině

Čeští hokejoví reprezentanti na probíhajícím světovém šampionátu ve Švýcarsku předvedli další nečekaný výkon. Po Slovincích, s nimiž poprvé v historii na MS letos prohráli, a Italech, se kterými se český tým trápil dvě třetiny, aby nakonec přeci jen vyhráli 3:1, si na svěřence kouče Radima Rulíka vyšlápli v rámci skupiny B i Norové. Češi se v tomto zápase prakticky nedostali do souvislejšího tlaku a k něčemu významnému v norském brankovišti. Seveřané tak zaslouženě a především bez větších problémů dospěli k prvnímu vítězství nad Českem na MS po 16 letech, konkrétně k vítězství 4:1.

Zdroj: David Holub

Další zprávy

KFC, ilustrační fotografie.

Komentář

Tvrdý restart KFC v Česku. Firma hraje vabank za desítky milionů, říká expert

Česko dnes na trhu rychlého občerstvení zažívá situaci, kterou tuzemský maloobchod nepamatuje. Nadnárodní řetězec KFC se rozhodl k radikálnímu kroku: úderem ranní otevírací doby nechal zamčené dveře všech svých 140 poboček po celé České republice. Provoz se plošně zastavil. Zaměstnanci místo smažení kuřat fasují školící manuály a programátoři narychlo nahazují nový digitální systém pro kontrolu bezpečnosti potravin.