reklama

Představitelé USA a Číny se dohodli, že další kolo obchodních rozhovorů se bude konat příští měsíc ve Washingtonu. Kudlow uvedl, že ve hře je hodně a je zapotřebí dosáhnout správného výsledku. "A pokud to zabere desetiletí, budiž," dodal.

Kudlow pracoval rovněž v administrativě bývalého prezidenta Ronalda Reagana. "Pamatuji si, jak prezident Reagan vedl podobný boj proti Sovětskému svazu," uvedl Kudlow.

Spojené státy a Čína spolu již od loňského roku vedou obchodní válku, v jejímž rámci na sebe vzájemně uvalují cla. Americký prezident Donald Trump viní Čínu z řady nekalých obchodních praktik, které podle něj poškozují americké podniky. Obchodní válka mezi USA a Čínou má negativní dopad na světovou ekonomiku a na finančních trzích vyvolává obavy z globální hospodářské recese.

Niall Ferguson z Hooverova institutu na Stanfordově univerzitě podle televize CNBC uvedl, že USA a Čína se již nachází "v počátečních fázích" druhé studené války.

"Trumpovým problémem je, že to již nemůže jednoduše zastavit, kdy se mu zlíbí, protože tato záležitost eskalovala do dalších oblastí," dodal Ferguson.