reklama

Kompenzační bonus finanční správa vyplácí na základě nového zákona, který zvýšil příspěvek z 500 na 1000 korun denně pro podnikatele nebo společníky malých firem. Pracovníkům na dohodu zůstává příspěvek 500 Kč denně.

Bonus již nově není navázán na nouzový stav a podpora je zaměřena na firmy a podnikatele, u kterých klesly v rozhodném období tržby o 50 a více procent. Zákon umožňuje vládě prodlužovat příspěvek svým nařízením, není tak již potřeba novelizovat zákon.

V případě podnikatelů nebo společníků, kterým je bonus poskytován kvůli nařízené karanténě či izolaci, je jeho 500 Kč za každý kalendářní den bonusového období, kdy byla karanténa či izolace nařízena.

Podat žádost je nadále možné e-mailem, datovou schránkou, poštou nebo osobně na podatelně. Správa přitom doporučuje jako nejpohodlnější využít webové aplikace.

Do pondělí finanční správa vyplatila u nového kompenzačního bonusu pro podnikatele , společníky malých firem nebo pracovníky na dohodu za únor a březen 71.121 žádostí za 1,7 miliardy korun. Celkem správa evidovala 108.054 žádostí.

reklama