Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

First Republic Bank končí, zavřeli ji američtí regulátoři

First Republic Bank
First Republic Bank
Foto: Facebook First Republic Bank

V USA končí další banka. Regulátoři kvůli problémům uzavřeli First Republic Bank, všechny její vklady a většinu aktiv převezme JPMorgan Chase. Letos jde už o třetí peněžní ústav ze Spojených států, který potkal takový osud.

O konci banky sídlící v kalifornském San Franciscu informuje agentura AP. Americká Federální společnost pro pojištění vkladů v pondělí uvedla, že kalifornští regulátoři zavřeli First Republic Bank.

84 poboček finančního ústavu v osmi amerických státech se už v pondělí otevře pod hlavičkou JPMorgan Chase Bank, která se ujme vkladů a aktiv.

Regulátoři přikročili k uzavření banky ještě před otevřením amerických trhů s akciemi. Kalifornská společnost je třetí americkou bankou s podobným osudem během několika měsíců. Už v březnu skončily Silicon Valley Bank a Signature Bank.

Témata:  First Republic Bank banky USA

Aktuálně se děje

16. dubna 2024 0:40

USA nepomohou Ukrajině s íránskými drony. Situace v Izraeli byla zcela jiná

USA nepočítají s tím, že by pomáhaly likvidovat íránské bezpilotní drony Šahíd-136 a další, podobně jako se to stalo úspěšným krokem se spojenci během íránského útoku na Izrael. Konflikty na Blízkém východě a na Ukrajině jsou odlišného charakteru a to je nutné brát v úvahu.

Zdroj: Radek Novotný

Další zprávy