Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Innogy od října sníží cenu plynu pro 310.000 zákazníků

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixabay

Energie pro tuzemské odběratele dál zlevňují. Společnost innogy dnes uvedla, že od října sníží cenu plynu pro 310.000 zákazníků na úroveň 18 procent pod současným vládou stanoveným maximem.

Nový ceník pro zákazníky se smlouvou na dobu neurčitou začne platit od 1. října. Cena plynu v něm bude o 18 procent nižší, než je nyní cenový strop. Měsíční náklady na vytápění průměrného domu klesnou podle společnosti po úpravě ceny o zhruba 700 Kč.

"V letošním roce zlevňujeme plyn už podruhé. Plníme slib, který jsme dali našim zákazníkům v průběhu roku a pozitivní cenové efekty z klesajících nákupních cen na evropských velkoobchodních trzích promítáme našim zákazníkům do jejich koncových cen za komoditu. Vůči cenovému stropu je nová cena o téměř pětinu nižší a měsíční náklady na vytápění průměrného domu klesnou o skoro sedm set korun," uvedl na webu David Konvalina, ředitel maloobchodu innogy.

Čtyřčlenná domácnost, která plynem vytápí průměrný rodinný dům a ohřívá teplou vodu, tak díky aktuálnímu zlevnění u innogy ušetří 8 tisíc korun ročně ve srovnání s cenovým stropem. Rodina v třípokojovém bytě ušetří 3 500 korun.

V červenci oznámila úpravu cen také společnost PRE. Více než 700.000 zákazníkům zlevní od září elektřinu o 20 procent a plyn o 30 procent. Plošné snížení cen umožnil podle společnosti příznivý vývoj na velkoobchodním trhu. Dotkne se všech zákazníků, kteří nemají fixaci.

Témata:  Innogy zemní plyn

Aktuálně se děje

14. července 2024 17:59

Hamás vzdal snahu o příměří v Gaze. Jednání s Izraelem končí

Konec války v Pásmu Gazy se opět oddálil. Palestinské militantní hnutí Hamás v neděli oznámilo, že se stahuje z vyjednávání o příměří, informoval web France24. Hamás konstatoval, že je připraven obnovit jednaní ve chvíli, kdy Izrael prokáže, že skutečně stojí o uzavření dohody. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy