Elektřina a její ceny jsou horkým tématem. Pokud právě teď přemýšlíte nad tím, že přejdete k jinému dodavateli elektřiny, řiďte se několika doporučeními. Která to jsou? Nechte si poradit, na co se při výběru zaměřit a nenechte se napálit.

Spolehněte se na ověřené společnosti

Jak poznat, že je dodavatel elektřiny spolehlivý? Vezměte v potaz jeho velikost. Čím více má poskytovatel elektřiny spokojených zákazníků, tím větší šance, že vás nezklame. Zaměřte se také na to, jaké má reference a jak kvalitní služby nabízí.

Kvalitní zákaznický servis je podmínkou

Jak se daný dodavatel elektřiny chová ke svým zákazníkům? Funguje vše tak, jak má? Jsou zákaznické linky dostupné a lze se v případě komplikací obrátit na infolinku? I to je důležitým ukazatelem. Kvalitní zákaznický servis o dané společnosti hodně vypovídá, protože zákazníci jsou pro bezproblémový chod společnosti nepostradatelní. Zda si to daný poskytovatel uvědomuje a skutečně se tak k zákazníkům chová, je nesmírně důležité. Proto byste na to měli při výběru nového dodavatele také dbát.

Kamenné pobočky versus komunikace online

Jste typem člověka, který rád uzavírá smlouvy na pobočce? Nebo naopak upřednostňujete komunikaci pomocí internetu? Záleží-li vám na tom, aby sepsání a uzavření nové smlouvy proběhlo v kamenné prodejně, přizpůsobte tomu výběr nového dodavatele elektřiny. Je totiž pravda, že některé věci se mnohem lépe řeší osobně. Přítomnost kamenné prodejny ve vašem městě vám při výběru poskytovatele elektřiny dodá jakousi jistotu a společnosti dodá na důvěryhodnosti.

Dejte si při výběru nového dodavatele elektřiny načas a pečlivě si proberte všechny své možnosti. Jedná se totiž o krok, který se nevyplatí uspěchat. Kvalitního dodavatele poznáte podle stabilní zákaznické základny a kvality poskytovaných služeb.