Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Rezignoval šéf Českého telekomunikačního úřadu. Vážné spory s vládou?

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Jan Zýka, EuroZprávy.cz

Předseda Českého telekomunikačního úřadu Jaromír Novák dnes rezignoval. Důvodem je snaha ministerstva průmyslu a obchodu změnit podmínky aukce kmitočtů pro mobilní sítě 5G.

Uvedl to dnes v rezignačním dopise zveřejněném na twitteru.

Důvody mé rezignace jsem shrnul v dopise. pic.twitter.com/dSK8o623vq

— Jaromír Novák (@xmireknovak) January 27, 2020

Ministerstvo vedené vicepremiérem Karlem Havlíčkem (za ANO) dnes vládě předložilo materiál o dalším směřování aukce, který s ČTÚ jako organizátorem soutěže nekonzultovalo.

Novák stál v čele regulačního úřadu od roku 2013. Předtím působil na ministerstvu průmyslu jako ředitel divize digitální ekonomiky.

Témata:  Český telekomunikační úřad Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky telekomunikační síť 5G Karel Havlíček

Související

Aktuálně se děje

17. září 2025 18:56

Dozvíme se, proč zemřel Charlie Kirk? Údajný atentátník mlčí, úřadům nic neřekne

Podle prokuratury se muž, který je obviněn ze zastřelení aktivisty Charlieho Kirka, k činu přiznal v tajné zprávě pro svého spolubydlícího, který byl zároveň jeho partnerem. Tyler Robinson je nyní obviněn ze sedmi trestných činů a prokuratura pro něj žádá trest smrti.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy