Vedle Šmejce a Stoessela je v něm finanční ředitelka Kateřina Jirásková, generální ředitel Home Creditu Jean-Pascal Duvieusart, vedoucí telekomunikační divize Baleš Šarma, ředitel PPF banky Petr Jirásko a Ondřej Frydrych, který je s PPF propojený dlouhá léta. Jako pozorovatel funguje ve výboru Ladislav Bartoníček, donedávna ředitel celé skupiny. Informuje o tom web Hospodářských novin (HN).

"Nové uspořádání vrcholového vedení skupiny PPF navazuje na nástup Jiřího Šmejce do funkce CEO. Tato struktura byla vytvořena s cílem podpořit naplnění vize rozvoje, kterou vytyčil spolu s akcionáři skupiny," uvedl ředitel korporátní komunikace PPF Leoš Rousek. Změny představilo vedení zaměstnancům na začátku září na akci PPF Days v Karlových Varech.

Nově ustavený investiční výbor PPF je podle HN nyní sestavený ve formátu 7+1 - sedm exekutivních rolí a jeden observer, tedy pozorovatel, kterým je Bartoníček. Bývalý generální ředitel postupně zmizel ze všech výkonných funkcí a jeho role je nyní "dozorová" - vedle Šmejce a Daniela Křetínského je členem poradního výboru rodiny zesnulého zakladatele PPF Petra Kellnera, píše web.

Nejužší vedení PPF v investičním výboru nově doplnil Ondřej Frydrych. Dvaapadesátiletý manažer, který pochází z Liberce a vysokou školu studoval v Irsku a Spojených státech, je s byznysem PPF propojený už dlouhá léta. Poté co pracoval na manažerských pozicích v americkém Kodaku a tuzemské Adastře, byl v roce 2014 jmenován generálním ředitelem řetězce Eldorado. Druhá největší síť prodejen elektrospotřebičů v Rusku dříve patřila do Kellnerova impéria. O dva roky později Frydrych přestoupil do skupiny Home Credit, kterou jeden čas vedl i jako výkonný ředitel a působí v ní dodnes. Se Šmejcem pracuje podle HN už téměř deset let.

Šmejc si také podle serveru do centrály PPF přivádí do nižších pater řídicí struktury mladé manažery. Čtyřicetiletý Jan Růžička, který bude mít v PPF na starosti mimo jiné mezinárodní vztahy s vládními představiteli, více než devět let působil na ministerstvu zdravotnictví a poslední čtyři roky strávil v Hongkongu v Home Credit International. Postup čeká i třicetiletého Adama Koláře, který pro Šmejce pracuje od roku 2018. Momentálně vede jeho resort na ostrově Velaa na Maledivách, od října se přesune do PPF Gate, kde bude připravovat podklady a analýzy.

Výrazné personální změny se v posledních dnech odehrály i v dalších částech PPF. V Sotio Biotech, což je biotechnologická společnost vyvíjející léky proti nádorovým onemocněním, je novou finanční ředitelkou Robyn Hunterová. Útvar výzkumu a preklinického vývoje zase vede Martin Steegmaier, jenž dříve šéfoval oddělení výzkumu onkologických léčiv společnosti Boehringer Ingelheim a působil i na Stanfordově univerzitě.

Investiční skupina PPF podniká ve 25 zemích v Evropě, Asii a Severní Americe. Investuje do finančních služeb, telekomunikací, médií, biotechnologií, nemovitostí či strojírenství. Do skupiny patří spolu se splátkovou společností Home Credit a Air Bank také telekomunikační firmy Cetin a O2, mediální společnost Central European Media Enterprises (CME), nemovitostní skupina PPF Real Estate Holding, strojírenská Škoda Group nebo provozovatel mýta v ČR CzechToll.