reklama

"Právní zástupce United Bakeries se k tomu staví tak, že Odkolek je prý jen slovo, které patří bez výjimky jim. To je naprosto absurdní. Moc dobře vědí, že Odkolkové jsou velmi starý český šlechtický rod," řekla deníku E15 zakladatelka nadačního fondu Odkolek a členka rodu Lucie Frederika Groene Odkolek.

Domnívá se, že užíváním jména Odkolek bez souhlasu rodiny mohla být porušena osobnostní a v případě ochranných známek i autorská práva. "United Bakeries se dlouhodobě prezentuje jako 'pekárny Odkolek', své výrobky označuje 'Odkolkovy' a pořádá soutěž o Cenu Františka S. Odkolka," cituje deník ze žaloby.

Soudní spor může být podle E15 komplikací pro byznys nového vlastníka United Bakeries, protože plánoval rozšířit právě portfolio výrobků značky Odkolek a investovat do propagace tohoto názvu. United Bakeries je výlučným vlastníkem zapsané ochranné známky Odkolek, reagoval mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka. "Užívá ji oprávněně a v souladu s právními předpisy. Tvrzení paní Groene společnost zcela odmítá," dodal.

Mluvčí pražského městského soudu Markéta Puci uvedla, že je to čerstvá věc. Soudkyně podle ní prostuduje materiál, a poté rozhodne o dalším postupu.

V žalobě se podle E15 také píše, že Groene Odkolek od října 2018 několikrát jednala s vedením United Bakeries o vznikajícím nadačním fondu Odkolek, který měl sbírat peníze na opravu hrobky Odkolků na pražském Malostranském hřbitově a další projekty.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama