Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

TikTok chce konkurovat Instagramu s jeho kopií pojmenovanou Notes

TikTok
TikTok
Foto: Pixabay

TikTok spouští novou fotografickou aplikaci s názvem TikTok Notes, která má konkurovat Instagramu. S jeho 95 miliony denně sdílených fotografií a videí s přibližně 2,5 miliardami aktivních uživatelů měsíčně je Instagram jednou z nejvytíženějších platforem. TikTok teď chce získat svoji část z tohoto koláče. Uvádí web TechReport.

TikTok Notes je nová aplikace pro sdílení fotografií od TikTok, která slouží jako vyhrazený prostor pouze pro fotografické příspěvky. 

To dokládá, že někdy není potřeba chodit daleko pro nové nápady daleko. Stačí se inspirovat konkurencí nebo dokonce úplně zkopírovat její produkty. Instagram a Facebook například převzaly koncept „příběhů“ ze Snapchatu, zatímco YouTube se inspirovalo krátkými videi stylu TikToku. Nyní se TikTok rozhodl oplatit kopírování a připravuje aplikaci s kódovým označením TikTok Notes, která má konkurovat Instagramu. Avšak, zatímco na své hlavní platformě TikTok zaměřuje především na videa, aplikace Notes bude sloužit výhradně k sdílení fotografií a textů.

Už dnes tak můžete získat upoutávku na aplikaci photos.tiktok.com. TikTok Notes se zatím jeví jako klasická aplikace pro sdílení fotografií – zahrnuje běžné fotografie a možnost přidání popisku. V této fázi není jasné, jaké další funkce můžeme od aplikace očekávat.

Tato nová fotografická aplikace od TikToku není první zprávou, kterou o ní slyšíme. V minulém měsíci vyšetřování souboru APK TikTok odhalilo kódy, které naznačovaly, že společnost možná pracuje na vývoji platformy pro sdílení fotografií.

Původně se mělo za to, že bude aplikace pojmenována TikTok Photos. Avšak podle nedávných screenshotů vyskakovacích oken, které sdíleli uživatelé na X, se zdá, že společnost se rozhodla pro název TikTok Notes.

Čínská firma nezveřejnila mnoho informací o svém novém projektu. Někteří uživatelé aplikace si však všimli, že při pokusu o sdílení fotek v rámci příběhu se objevilo hlášení od TikToku o blížícím se zavedení sdílení fotek na platformě TikTok Notes. Forbes zaregistroval novou stránku notes.tiktok.com s nefunkčním tlačítkem odkazujícím na aplikaci. Sociální síť údajně přesvědčovala několik značek, aby místo videí na platformu nahrávaly více fotek, protože na ně reagují uživatelé častěji.

Navzdory snahám o rozšíření uživatelské základny má TikTok ve Spojených státech existenční problémy. Kongres USA nařídil jeho mateřské společnosti ByteDance prodat podíl, který jí umožňuje ovládat sociální síť. Tato akce musí být provedena do šesti měsíců, jinak bude aplikace zablokována pro všechny uživatele ve Spojených státech. Důvodem těchto problémů je skutečnost, že TikTok ovládá čínská firma sídlící v Pekingu, a tak musí dodržovat přísné zákony o sdílení dat s čínskými úřady, stejně jako další čínské firmy působící v zahraničí.

Témata:  TikTok Instagram

Aktuálně se děje

25. května 2024 11:19

Borrell: EU si musí vybrat, jestli podpoří instituce prosazující právní stát, nebo Izrael

Evropská unie si bude muset vybrat mezi podporou mezinárodních institucí prosazujících zásady právního státu a podporou Izraele, prohlásil šéf evropské diplomacie Josep Borrell. Reagoval na rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora (ICJ), který Izraeli nařídil okamžité zastavení vojenské operace ve městě Rafah na jihu Pásma Gazy, uvedla agentura Reuters.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy