Články k tématu: Arkadij Babčenko

Muž najatý na vraždu novináře Babčenka popsal detaily konspirace

10.06. 18:45

Londýn/Kyjev - Muž, kterého si údajně ukrajinský podnikatel najal na vraždu ruského opozičního novináře Arkadije Babčenka působícího v Kyjevě, popsal detaily své konspirační mise, v níž prý od začátku spolupracoval s ukrajinskými bezpečnostními složkami.

Babčenko o Putinovi: Nenávidím ho. Nenávidím ho a je to osobní!

04.06. 08:12

Údajně zavraždění ruský novinář Arkadij Babčenko po svém „zmrtvýchvstání“ veřejně promluvil o pozadí tajné operace s jeho fingované smrti. Tu podle ukrajinské prokuratury musel předstírat proto, aby se vyšetřovatelé dozvěděli, kdo si vraha najal a na koho.

Vraždu novináře Babčenka údajně organizoval ukrajinský podnikatel Herman

31.05. 21:02

Kyjev - Z organizování pokusu o vraždu ruského opozičního novináře Arkadije Babčenka je podezřelý ukrajinský podnikatel Borys Herman. Informovala o tom ukrajinská média, podle nichž by měl ještě dnes vyšetřující soudce rozhodnout, zda vyhoví žádosti tajné služby SBU o uvalení vazby na zadrženého.

reklama

Prasečí krev, tričko s dírami. Babčenko odhalil detaily nahrané vraždy, kritiku odmítá

31.05. 19:41

Kyjev - Ruský opoziční novinář Arkadij Babčenko dnes rozhodně odmítl kritiku své předstírané vraždy a výčitky, že tím porušil novinářské standardy. Na tiskové konferenci v Kyjevě podle agentur zdůraznil, že mu šlo především o jeho život a o bezpečnost rodiny.

Novinářka dala sodu ukrajinským agentům za Babčenka

31.05. 15:14

Kyjev - Ukrajinská vláda zinscenovala vraždu ruského opozičního novináře. Stálo to za cenu, kterou za to zaplatí? ptá se americká publicistka Anne Applebaumová v listu The Washington Post. Upozorňuje, že až dosud se většina západních vlád oficiálně vyhýbala úskokům a trikům, jaké podle ní používají…

Ukrajina je za případ Babčenko pod palbou kritiky

30.05. 21:11

Kyjev - Mezinárodní organizace Reportéři bez hranic (RSF) dnes ostře kritizovala postup ukrajinských úřadů v případu kolem ruského opozičního novináře Arkadije Babčenka. Ukrajinská tajná služba SBU dnes oznámila, že vraždu novináře, o níž v úterý informovala média, předstírala, aby odhalila údajné…

Ukrajina poskytne Babčenkovi a jeho rodině ochranu

30.05. 19:17

Kyjev - Ukrajinské úřady poskytnou nepřetržitou ochranu ruskému opozičnímu novináři Arkadiji Babčenkovi, jehož plánované vraždě v Kyjevě zabránily ukrajinské bezpečnostní složky. Na svém facebooku to dnes oznámil ukrajinský prezident Petro Porošenko.

Pokus zavraždit Babčenka je podle Ruska propagandou

30.05. 19:16

Kyjev/Moskva - Podle mluvčí ruského ministerstva zahraničí Mariji Zacharovové zpráva ohledně pokusu o zavraždění novináře Arkadije Babčenka v Kyjevě má zjevně mít propagandistický účinek.

Novinář Babčenko žije, jeho vražda byla nahraná

Aktualizovali jsme 30.5.2018, 18:38, 30.05. 18:26

Kyjev - Včerejší zpráva o zavraždění ruského novináře a kritika Kremlu Arkadije Babčenka, kterého měl v úterý v Kyjevě zastřelil neznámý pachatel, vyvolala bouřlivé reakce po celé Evropě. Teď se ale ukázalo, že novinář žije. Podle bezpečnostních složek byla jeho "vražda" zinscenována, aby Ukrajina…

Zbabělý čin, reaguje Západ na vraždu novináře Babčenka

30.05. 16:05

Štrasburk - Evropská unie, Británie a Německo dnes vyzvaly k rychlému objasnění vraždy ruského opozičního novináře Arkadije Babčenka, který byl v úterý zastřelen v Kyjevě. Babčenko byl znám jako ostrý kritik Kremlu. Moskva se mezitím distancovala od podezření Kyjeva, že za zločinem stála.

V Kyjevě zabili ruského novináře, žil půl roku v Česku

29.05. 22:16

Kyjev - V Kyjevě dnes neznámý pachatel zastřelil ruského opozičního novináře Arkadije Babčenka, který se od února 2017 před výhrůžkami a policejním postihem uchýlil do zahraničí. Podle moskevského rozhlasu žil loni jednačtyřicetiletý novinář necelý půlrok v Praze.

reklama
Fotogalerie