Články k tématu: Armáda České Republiky

Armáda chystá velkou přehlídku ke vzniku ČSR

19.09. 16:06

Praha - Armáda připravuje na výročí vzniku republiky velkou vojenskou přehlídku. Zúčastní se jí 2151 pochodujících vojáků, hasičů, policistů, celníků a strážníků a lidem se předvede 236 kusů techniky. Oproti poslední přehlídce, která se konala před deseti lety, bude výrazně větší. Novinářům to dnes…

Čeští vojáci nebudou v Afghánistánu bojovat v první linii

15.09. 10:06

Praha - Čeští vojáci, kteří hlídají v Afghánistánu koaliční základnu Bagrám, už nebudou na výjezdech do nebezpečných míst chodit v první linii, budou podporovat a krýt afghánské vojáky.

Přehlídka vojenské techniky v Letňanech: Rota Nazdar přivezla unikátní kanón

08.09. 18:57

Praha - Vystoupení originálních historických letounů nebo jejich větrných replik, ale i ukázky zásahu aktivních záloh Armády České republiky mohou návštěvníci vidět na devátém ročníku Dne letiště Letňany. Akce se koná u příležitosti 100. výročí založení československého letectva a 60. výročí výroby…

reklama

Čeští vojáci se vrátili na hlídku v Bagrámu

03.09. 20:09

Praha - Čeští vojáci v neděli večer obnovili hlídkování v okolí spojenecké základny Bagrám v Afghánistánu. Spojenečtí vojáci na hlídky mimo základnu nejezdili od sebevražedného útoku z počátku srpna, při kterém zahynuli tři čeští vojáci. O návratu na patroly rozhodl velitel spojenecké mise Resolute…

Čeští vojáci opět stráží Bagrám, velitel mise obnovil jejich patroly

03.09. 17:57

Bagrám - Čeští vojáci v neděli večer obnovili hlídkování v okolí spojenecké základny Bagrám v Afghánistánu. Spojenečtí vojáci na hlídky mimo základnu nejezdili od sebevražedného útoku z počátku srpna, při kterém zahynuli tři čeští vojáci. O návratu na patroly rozhodl velitel spojenecké mise…

Gruzie za účasti české armády uspořádá velké vojenské manévry

30.08. 19:06

Tbilisi - V Gruzii se bude od 1. do 11. září konat vojenské cvičení s názvem Agile Spirit 2018. Kavkazská země ho pořádá ve spolupráci s evropským velitelstvím amerického námořnictva. Zúčastní se vojáci z deseti států včetně Česka.

Zeman obhajoval misi v Afghánistánu: Odešel by jen srab. U Kábulu se bojuje za Prahu

29.08. 19:02

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes reagoval na pochybnosti o zapojení ČR do operace Rozhodná podpora (Resolute Support), které zaznívaly po nedávné smrti tří českých vojáků. Před českými velvyslanci řekl, že mise NATO v Afghánistánu je v hlubokém národním zájmu České republiky.

Útočník na české vojáky v Afghánistánu měl komplice. Vyšetřovatelé celou zprávu tají

24.08. 18:51

Praha/Kábul - Atentátník, který zabil tři české vojáky v Afghánistánu, nebyl podle vyšetřovatelů sám. Čeští vojáci téměř tři týdny po sebevražedném útoku nevyjíždí na hlídky z vojenské základny Bagrám.

Situace v české armádě? Ruské zbraně, tanky nejezdí, děla nefungují, práskla Šlechtová

24.08. 08:03

Praha - Stav techniky, kterou má k dispozici čeká armáda, je tristní. Většina tanků nefunguje a ruská technika používaná dodnes je také v posledním tažení.

Lidé poslali rodinám padlých vojáků už devět milionů, přispět chtějí i vězni

23.08. 16:51

Praha - Vojenský fond solidarity pomáhá rodinám vojáků Martina Marcina, Kamila Beneše a Patrika Štěpánka, kteří padli 5. srpna v Afghánistánu po útoku sebevražedného atentátníka. Češi do speciální charitativní sbírky poslali už přes devět milionů korun.

V Plzni se rozloučili s Patrikem Štěpánkem, nejmladším ze tří padlých vojáků v Afghánistánu

17.08. 16:43

Plzeň - V Plzni začalo dnes ve 13:00 rozloučení s posledním z trojice českých vojáků, kteří padli při teroristickém útoku 5. srpna v Afghánistánu. Na pohřeb 24letého Patrika Štěpánka z Mokroušů u Plzně přišly stovky lidí.

Češi rodinám padlých vojáků poslali už osm milionů, chrudimští výsádkáři chystají charitativní běh

17.08. 16:17

Praha - Na kontu sbírky ve prospěch rodin padlých vojáků v Afghánistánu je již téměř osm milionů korun. Pomoc chystají také chrudimští výsadkáři, kteří na začátku září uspořádají tradiční charitativní běh.

Lidé se dnes loučí s vojákem Kamilem Benešem, který padl v Afghánistánu

16.08. 13:44

Hluboká nad Vltavou - Hluboké nad Vltavou se dnes koná poslední rozloučení s vojákem Kamilem Benešem, který zahynul v Afghánistánu při útoku sebevražedného atentátníka.

Voják Martin Marcin, který padl v Afghánistánu, bude dnes pohřben v Chomutově

14.08. 09:05

Chomutov - V Chomutově se dnes od 12:00 uskuteční pohřeb Martina Marcina, který se stal obětí atentátníka v Afghánistánu.

Češi dál posílají peníze rodinám padlých vojáků, na kontě fondu už je přes 5 milionů

13.08. 21:29

Praha - Vojenský fond solidarity vyhlásil sbírku pro rodiny tří padlých vojáků minulé pondělí, lidé už poslali 5,3 milionu korun. Tento týden se budou konat pohřby, na přání rodin bez přítomnosti médií.

Nikdo nebude beztrestně zabíjet české vojáky v Afghánistánu, vzkazuje armáda

10.08. 22:14

Praha - Česká armáda chce dopadnout strůjce sebevražedného útoku, při kterém v Afghánistánu zahynuli tři čeští vojáci. Pomáhat jim budou koaliční partneři ze spojeneckých sil. Trojice českých vojáků padla v neděli během pěší hlídky nedaleko afghánského Bagrámu.

Češi od pondělí poslali rodinám padlých vojáků už čtyři miliony. Šéfka fondu je překvapená

10.08. 16:47

Praha - Češi od pondělí poslali do mimořádné sbírky pro rodiny tří vojáků, kteří padli minulý týden v Afghánistánu, již přes čtyři miliony korun. Ochota veřejnosti přispět je podle předsedkyně výboru Vojenského fondu solidarity Lenky Šmerdové známkou toho, že lidé vnímají armádu pozitivně.

Čeští vojáci se v Afghánistánu zatím nevrátili do společných hlídek

10.08. 16:38

Praha/Kábul - Čeští vojáci v Afghánistánu se po útoku, při němž atentátník zabil Martina Marcina (36), Kamila Beneše (28) a Patrika Štěpánka (25), zatím nevrátili do společných hlídek v okolí základny Bagrám.

Posila pro českou armádu: Stroj L-159 T2 má za sebou první let

09.08. 20:46

Odolena Voda - Letoun L-159 T2 pro českou armádu má za sebou takzvaný zálet, uskutečnil se 2. srpna na letišti Vodochody. Dvoumístné letouny L-159 T2 vznikají z dosud zakonzervovaných jednomístných letadel L-159.

Z Iráku se vrátilo domů 50 českých vojáků

09.08. 17:37

Praha - Z Iráku se dnes vrátilo 50 českých vojáků, kteří v zemi pomáhali se zvládáním bitevníků L-159. Irácké kolegy cvičila také dvanáctičlenná chemická jednotka z Liberce. Museli se vypořádat s rozdíly v kultuře i klimatu.

Pochybení? Ne, vojáci v Afghánistánu se stali oběťmi dobře připravené léčky

09.08. 16:36

Praha - Tři vojáci, kteří byli zabiti v Afghánistánu, zřejmě padli do dobře nastražené léčky. Pohřeb vojáka Kamila Beneše, který je jednou z obětí, se bude konat ve čtvrtek 16. srpna.

Autor nálepek gratuluje "afghánským vlastencům" k zabití českých vojáků, už ho hledá policie

08.08. 22:08

Praha - Pražští kriminalisté se zabývají vytištěnými texty vylepenými na některých místech v hlavním městě, v nichž neznámý autor gratuluje "afghánským vlastencům" k zabití tří českých vojáků, které označuje za žoldáky a okupanty.

Na letišti v Ruzyni přistál letoun s těly vojáků zabitých v Afghánistánu

08.08. 16:51

Praha - Na letišti v Praze Ruzyni přistál dnes krátce po 16:00 armádní speciál, který dovezl do vlasti těla tří českých vojáků zabitých při teroristickém útoku v Afghánistánu.

Vlna solidarity. Lidé na pomoc rodinám vojáků padlých v Afghánistánu poslali přes 1,2 milionu

08.08. 16:15

Praha - Lidé na pomoc rodinám vojáků, kteří v neděli padli v Afghánistánu, poslali už přes 1,2 milionu korun. Vojenský fond solidarity (VFS) mimořádnou sbírku vyhlásil v pondělí. Peníze můžete posílat na účet číslo 44665522/0800 s variabilním symbolem 918 nebo cestou dárcovské SMS podle toho, jakou…

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie