Články k tématu: Divadelní svět

Dukova žaloba kvůli divadelním hrám? V Brně jsou překvapeni

12.07. 12:30

Brno - Kardinál Dominik Duka podal žalobu kvůli kontroverzním inscenacím Naše násilí a vaše násilí a Prokletí. Nově zvolený ředitel Centra experimentálního divadla Brno (CED) Miroslav Oščatka je tím zaskočen.

Dohra festivalu Divadelní svět Brno: Kardinál Duka podal žalobu kvůli kontroverzním hrám

12.07. 09:22

Praha - Kardinál Dominik Duka podal žalobu kvůli kontroverzním divadelním inscenacím Naše násilí a vaše násilí a Prokletí chorvatského režiséra Olivera Frljiče, které v květnu uvedl festival Divadelní svět Brno 2018. Uvedly to dnešní Lidové noviny (LN).

Lidovci dál bojují proti sporné divadelní hře, jihomoravští zastupitelé dotaci na festival neprojednali

26.04. 17:00

Brno - Jihomoravští zastupitelé dnes stáhli z programu jednání bod o milionové dotaci pro květnový festival Divadelní svět Brno. Projedná ji až červnové zastupitelstvo, které může akci přiznat dotaci i zpětně, řekl dnes novinářům radní Tomáš Soukal (ČSSD). Stažení navrhl kvůli tomu, že KDU-ČSL…

reklama

Co přinese Divadelní svět Brno?

09.05. 19:57

Brno - Brno se opět stane Mekkou současného divadla. Koncem května představí zážitky nabitý festival Divadelní svět Brno. Pozvání přijaly přední soubory z Belgie, Izraele, Maďarska, Německa, Slovenska či Slovinska. Na diváky čeká řada představení pro celou rodinu a nevšední doprovodný program.

reklama
Fotogalerie