Články k tématu: Donald Trump

Pětiletý chlapec jako hrozba pro USA? Kvůli Trumpově příkazu muselo dítě strávit hodiny v poutech

02.02. 09:51

Washington – Velký poprask vyvolala zpráva, že byl na Dullesově mezinárodním letišti několik kilometrů od Washingtonu zadržen po příletu pětiletý chlapec. Ačkoliv mělo dítě americké občanství, vyhodnotili ho bezpečnostní pracovníci jako hrozbu. Nejen jim, ale i Bílému domu se kvůli kauze doslova…

Kalifornští studenti se vzbouřili proti šéfovi Breitbart News. Postavili barikády a odpalovali dělbuchy

02.02. 09:41

Berkeley - Studenti Kalifornské univerzitě v Berkeley ve středu postavili barikády, zažehli ohně a odpalovali dělobuchy. Protestovali tak proti plánované přednášce Milo Yiannopoulose, šéfa konzervativního webu Breitbart News.

Vyšlou USA ozbrojené síly do Mexika? Trump prý vyhrožoval, že učiní rázný krok

02.02. 08:57

Washington - Americký prezident Donald Trump nedávno telefonicky hovořil se svým mexickým protějškem Enriquem Peňou Nietem o sporné stavbě zdi na hranici obou zemí. Podle agentury AP nový šéf Bílého domu pohrozil, že by Mexiko mělo lépe zvládat boj se zločinci, nebo se o ně na mexickém území…

reklama

Americká armáda potvrdila civilní oběti útoku z Jemenu

02.02. 00:06

Washington - Americká armáda ve středu přiznala civilní oběti útoku, který proběhl minulý víkend v Jemenu s cílem zasáhnout místní pobočku teroristické sítě Al-Káida. Prezident Donald Trump, který zásah nařídil jako svou vůbec první vojenskou akci, vzdal o několik hodin dříve na vojenské základně…

VIDEO: Dívenka čte dopis Donaldu Trumpovi

01.02. 22:23

Sýrie, Washington - Sedmiletá syrská dívenka Bana Alabedová, která unikla z Aleppa čte dopis adresovaný americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi.

Obama znepokojeně sleduje Trumpa. Jeho mluvčí prozradil, co pánuje

Aktualizovali jsme 1.2.2017, 22:19, 01.02. 14:14

Washington - Americký exprezident Barack Obama v příštích měsících bude na některá nová a kontroverzní rozhodnutí Bílého domu reagovat víc razantně. Prozatím je spíše skoupý na slovo, mlčení prolomil až v případě migračního dekretu.

Trumpův dekret o migraci by měl být co nejrychleji zrušen, tvrdí šéf OSN

01.02. 20:57

New York – Šéfovi OSN Antóniu Guterresovi se nelíbí protiimigrační výnos amerického prezidenta Donalda Trumpa, který zakazuje cesty do USA občanům sedmi zemí s převážně muslimským obyvatelstvem. Vyzval k tomu, aby byl co nejrychleji zrušen.

Demokraté komplikují projednávání Trumpových návrhů na ministry

01.02. 20:39

Washington – I dnes se američtí demokraté vzpírali a bojkotovali další z plánovaných hlasování na úrovni výborů. Tentokrát o šéfovi Agentury pro ochranu životního prostředí (EPA). 

Vypadáme jako úplní hlupáci. Schwarzenegger nevěřícně zírá, co provádí Trump

Aktualizovali jsme 1.2.2017, 20:34, 01.02. 09:50

New York – Někdejší kalifornský guvernér Arnold Schwarzenegger se už před prezidentskými volbami nechal slyšet, že nebude volit Donalda Trumpa. Po oznámení výsledků ale vyzval své rozhádané spoluobčany ke sjednocení. Teď ale jen nevěřícně zírá, co nový americký prezident provádí.

Americké státy jdou do protiútoku. Podávají žaloby na Trumpův migrační dekret

01.02. 15:20

Washington - Proti spornému imigračnímu dekretu prezidenta Donalda Trumpa, který byl vydán v pátek, se už postavilo několik států USA. Do boje pro Bílému domu jdou i velkoměsta.

Migrační dekret dál otřásá Amerikou. Objevují se některé otazníky

01.02. 14:08

Washington - Americký prezident Donald Trump v pátek pozastavil vládní přestěhovalecký program a zakázal občanům sedmi muslimských zemí vstup do USA. Migrační dekret obsahuje řadu výjimek a stále způsobuje chaos. Otazníky se objevují nad autorstvím příkazu.

Změní se Trumpův seznam zakázaných zemí? může přidat další zemi, píše server

01.02. 12:11

V případě zavedení Pákistánců na seznam zakázaných osob, které do USA momentálně nesmí, jen poroste domácí i mezinárodní izolace Washingtonu, píše web The Diplomat. Minulý týden vydal nový americký prezident Donald Trump kontroverzní nařízení, které zakazuje do země dočasně vpustit převážně…

Americké úřady do země pustí 872 uprchlíků

01.02. 10:37

Washington - Navzdory 120dennímu zákazu přijímání utečenců, který minulý týden vydal prezident Donald Trump, přijmou Spojené státy ještě 872 uprchlíků. Oznámil to jeden z amerických úředníků.

Z Trumpova zákazu cest do USA mají některé země výjimku

01.02. 08:07

Tel Aviv/Bern – Prezidentský výnos Donalda Trumpa se sice zakazuje cesty do USA osobám s místem narození ve vybraných zemích či s občanstvím těchto států, pro některé státy ale platí výjimka. Informuje o tom agentura Reuters.

Trumpův zákaz migrantů rozzlobil svět. Co si ale myslí obyčejní Američané?

01.02. 08:05

Washington – Většina amerických voličů podporuje rozhodnutí prezidenta Donalda Trumpa dočasně omezující příjezd uprchlíků a návštěvníků z několika zemí Středního východu a Afriky do USA do doby, než bude moci vláda lépe bojovat proti jednotlivcům, kteří představují teroristickou hrozbu. Uvádí to…

Amerika je ničena před našima očima. Jsi amorální svině! Známá zpěvačka udeřila na Trumpa

Aktualizovali jsme 31.1.2017, 22:30, 31.01. 11:56

Washington - Nový americký prezident Donald Trump se potýká s další kritikou. Tentokrát na něj zaútočila známá zpěvačka Rihanna, která nazvala Trumpa "sviní".

Trump jednal s farmaceutickými firmami- Chce, aby snížily ceny léků

31.01. 19:01

Washington - Velké farmaceutické firmy by měly přesunout svou výrobu do Spojených států a snížit ceny léků. Vyzval je k tomu dnes americký prezident Donald Trump. Ceny léků považuje za „astronomické".

Nejhorší dekret, socha Svobody pláče. Albrightová se pustila do Trumpa

31.01. 18:09

Washington - Exministryně zahraničí USA Madeleine Albrightová dnes v rozhovoru s televizí CNN řekla, že zákaz vstupu obyvatel sedmi muslimských zemí je zřejmě nejhůře připraveným prezidentským dekretem, který navíc nijak nepřispěje ke zlepšení bezpečnosti Američanů. Připomněla skutečnost, že…

Tusk: Rozpad EU nepovede k suverenitě. Byli bychom závislí na USA, Rusku a Číně

31.01. 17:40

Brusel - Předseda Evropské rady Donald Tusk dnes dopisem pozval prezidenty a premiéry zemí unie na páteční neformální summit v maltské metropoli Vallettě. Uvedl v něm, že Evropská unie v současnosti čelí výzvám, které jsou nebezpečnější než cokoliv za uplynulých 60 let evropské integrace

Rozhovory o TTIP jsou mrtvé, tvrdí Trumpův poradce

31.01. 17:39

Washington - Plánovaná dohoda Transatlantické obchodní a investiční partnerství (TTIP), která měla odstranit některé zbývající překážky v obchodních vztazích mezi EU a USA, patrně nebude. Hlavní obchodní poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa ale prohlásil rozhovory za mrtvé.

Trumpův sporný dekret se nelíbí Merkelové ani Löfvenovi

31.01. 16:47

Stockholm - Německá kancléřka Angela Merkelová dnes ve Stockholmu jednala se švédským premiérem Stefanem Löfvenem. Oba kritizovali imigrační dekret amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Trump ponechá nařízení chránící práva LGBT lidí pracujících ve federálních úřadech

31.01. 15:49

Washington - Americký prezident Donald Trump už stačil vydat několik příkazů, které skoncovaly s politikou jeho předchůdce Baracka Obamy. Ponechá však beze změny nařízení, které chrání federální zaměstnance a lidi z firem najatých úřady před diskriminací založené na menšinové sexuální orientaci.

Republikánská revolta proti prezidentovi? Senátor McCain může zhatit Trumpovy plány

31.01. 15:03

Washington - Americký prezident Donald Trump má odpůrce i v řadách vlastní Republikánské strany. Tím nejzarytějším je vlivný senátor John McCain (80). Nelíbí se mu plány na zlepšení vztahů mezi USA a Ruskem, ani nový migrační dekret.

USA a teroristické útoky? Pachateli jsou pževážně naturalizovaní Američané

31.01. 14:09

Washington - Americký prezident Donald Trump zdůvodnil svůj imigrační dekret tvrzením, že chce udržet radikální islámské teroristy mimo Spojené státy. Ve skutečnosti ale drtivou většinu atentátů na území USA spáchali naturalizovaní Američané.

reklama
Fotogalerie