Články k tématu: Donald Trump

Trump chce dokázat údajné mediální lži o inauguraci, Žádá o předložení usvědčující fotografie

27.01. 17:46

Washington - List The Washington Post dnes napsal, že prezident Donald Trump jen den po složení přísahy volal šéfovi Správy národních parků (NPS) s žádostí o poskytnutí fotografií, které by prokázaly, že účast veřejnosti na inauguraci nijak nezaostávala za těmi předchozími.

Německá diplomacie je zděšena. Snad se Trump změní, doufá

27.01. 17:13

Berlín - Ve funkci německého ministra zahraničí dnes skončil Frank-Walter Steinmeier. V rozhovoru pro Süddeutsche Zeitung uvedl, že je znepokojen vývojem ve Spojených státech a doufá, že se Donald Trump v úřadu amerického prezidenta změní.

Zeď mezi Mexikem a USA? Kolem plánu se objevuje celá řada otázek

27.01. 15:24

Washington - Na zhruba 1000 kilometrech z celkové 3200 kilometrů dlouhé hranice mezi USA a Mexikem již nyní stojí plot. To ale novému americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi nestačí a už vydal příkaz k vybudování zdi. Nyní se bouřlivě debatuje, kdo bariéru zaplatí. Možností je několik.

reklama

Merkelová a Trump budou v sobotu hovořit o Moskvě

27.01. 12:53

Berlín - Amerického prezidenta Donalda Trumpa čeká v sobou telefonát nejen s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, ale i německou kancléřkou Angelou Merkelovou. Jejich rozhovor se bude patrně točit o vztahu západní Evropy k Moskvě.

Trump se v sobotu chystá k rozhovoru s Putinem

27.01. 11:11

Moskva - V sobotu se uskuteční první telefonický rozhovor mezi americkým prezidentem Donaldem Trumpem a šéfem Kremlu Vladimirem Putinem. Oba politici doufají ve zlepšení vztahů Moskva-Washington, které se kvůli ukrajinské krizi dostaly na bod mrazu.

Trump je stvořením televize a sociálních sítí, varuje odborník

27.01. 11:04

Washington - Americký prezident Donald Trump je více než kterýkoli jeho předchůdce stvořením televize a sociálních sítí, píše list The New York Times. Dychtí po boji, je přesvědčený o velkých, ale skrytých spiknutích proti své osobě, a má tendence propadat "alternativním faktům".

Bič na přistěhovalce? Trump nařídil pravidelné zveřejňování seznamů jejich trestných činů

27.01. 09:19

Washington – Americký prezident Donald Trump pátý den ve funkci podepsal exekutivní příkaz týkající se migrace. V rámci něj nařídil ministerstvu prom místní bezpečnost, aby týdně zveřejňovalo seznam trestné činnosti páchané migranty. Informuje o tom list The Independent.

Svět se přiblížil ke svému zániku. Vědci posunuli hodiny posledního soudu o 30 vteřin

27.01. 09:13

Washington - Svět se přiblížil zániku nejvíce od roku 1953. Podle vědců je to hlavně kvůli zvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem.

Demokraté chtějí Trumpovi ukrást voliče. Za zavřenými dveřmi kují pikle

27.01. 08:50

Washington – Američtí demokraté se snaží co nejrychleji oklepat z porážky v prezidentských volbách. Aby neztratili svou pozici a zvýšili šanci na úspěch v senátních volbách i na místech, který v prezidentské volbě podpořila Donalda Trumpa, absolvují zvláštní školení.

Kolem mexické zdi je pěkně dusno. Kdo stavbu zaplatí?

27.01. 08:42

Washington - Šéf mexické diplomacie Luis Videgaray Caso zopakoval včerejší stanovisko prezidenta Enrique Peňa Nieta, že Mexiko nezaplatí zeď, kterou chce nový americký prezident Donald Trump postavit na hranici mezi oběma státy. Náklady na projekt se odhadují na 12 až 16 miliard dolarů.

Revolta proti Trumpovi? Šéf americké sněmovny se postavil proti mučení vězňů

27.01. 08:40

Washington - Plán amerického prezidenta Donalda Trumpa na opětovné otevření věznic CIA ve světě a mučení lidí narazil. Má četné odpůrce zejména mezi republikány.

Novinářka si posvítila na Sorose a jeho organizace. A nestačila se divit

Aktualizovali jsme 26.1.2017, 22:19, 25.01. 10:42

Washington – Novinářka Asra Q. Nomaniová se na webu New York Times vrací k pátečnímu pochodu žen ve Washingtonu. Akce se zúčastnily také známé osobnosti včetně zpěvačky Madonny nebo herečky Scarlett Johanssonové. Jaká je souvislost mezi jedním z velkých největších dárců Hillary Clintonové Georgem…

Obama na poslední chvíli úřadoval a poslal peníze Palestincům. Republikání se zlobí

26.01. 17:40

Washington – Těsně před odchodem z funkce amerického prezidenta Barack Obama podnikl velmi kontroverzní krok. Zatímco Donald Trump možné zastaví tok peněz pro Palestinu, jeho předchůdce jim na poslední chvíli poslal štědrý příspěvek.

Přestřelka mezi USA a Mexikem. Nechcete zaplatit za zeď? Zruším naši schůzku, vzkazuje Trump

26.01. 17:36

Washington - Mexický prezident Enrique Peňa Nieto uvažuje o tom, že zruší cestu do USA, a to kvůli dekretu, kterým nový americký prezident Donald Trump nařídil postavit zeď proti ilegálům. Bílý dům už reaguje.

Vyslyší Rusko návrh USA? Zvážíme vytvoření bezpečných zón v Sýrii, vzkazuje Kreml

26.01. 14:12

Moskva - Nový americký prezident Donald Trump plánuje ještě tento týden podepsat exekutivní příkaz, který ukládá vypracovat plán na vytvoření bezpečných zón pro civilisty v Sýrii a okolních zemích. Podle mluvčího Kremlu je důležité "zvážit všechny možné důsledky" tohoto opatření, uvedla agentura AP.

Styky mezi Kremlem a Bílým domem zatím navázány nebyly, zní z Ruska

26.01. 12:14

Moskva - Běžné diplomatické styky USA-Rusko fungují normálně, byť zatím nedošlo k přímému kontaktu mezi Kremlem a Bílým domem, co v něm 20. ledna usedl republikán Donald Trump. Uvedl to dnes Putinův mluvčí Dmitrij Peskov.

Program tajných věznic CIA se prý týkal i Česka. Trump jej teď chce obnovit

26.01. 12:01

Washington - Americký prezident Donald Trump se chystá podepsat exekutivní výnos, podle kterého by mohly být obnoveny věznice Ústřední zpravodajské služby (CIA). Tato zařízení čelila kritice kvůli mučení vězňů při takzvaném waterboardingu.

Omezování svobody tisku? Při inauguraci bylo zadrženo šest novinářů

26.01. 11:56

Washington - Nejméně šest novinářů, kteří z centra Washingtonu zpravodajsky pokrývali demonstrace během prezidentské inaugurace Donalda Trumpa, čelí obviněním z násilností. Žurnalisté to odmítají a kauzu kritizují organizace hájící svobodu tisku.

Vyvolá Trump jadernou válku? Demokraté mají strach, chtějí omezit některé jeho pravomoce

26.01. 11:14

Washington – Demokraté chtějí omezit pravomoc Donalda Trumpa, která se týká použití jaderných zbraní. Dva senátoři mluví o tom, že by prezident neměl mít právo preventivního jaderného útoku. To podle nich sníží riziko konfliktu s jinými zeměmi. Píše to list The Washington Times.

Kuba doufá v normalizaci vztahů s USA, velké ústupky ale neplánuje

26.01. 10:07

Havana - Kubánský prezident Raúl Castro ve středu prohlásil, že Havana doufá v pokračování normalizace vztahů se Spojenými státy. Nová vláda Donalda Trumpa by podle jeho slov ale neměla očekávat ústupky poškozující svrchovanost ostrova.

Trump nařídil postavit zeď. A mexický prezident už reaguje

26.01. 09:31

Mexiko - Americký prezident Donald Trump včera podepsal příkaz ke stavbě zdi na hranicích s Mexikem, která má zabránit přívalu ilegálů do USA. Mexický prezident Enrique Peňa Nieto proto nyní zvažuje, zda neodvolá chystanou návštěvu Washingtonu.

Trump chce řešit problémy v Sýrii. V okolních zemích by měly vzniknout ochranné zóny

26.01. 08:41

Washington - Připravovaný exekutivní příkaz prezidenta Donalda Trumpa ukládá ministrům obrany a zahraničí USA vypracovat plán bezpečných zón pro civilisty v Sýrii a okolních zemích. Oznámila to dnes agentura Reuters s odvoláním na získané dokumenty.

Bude Trump kandidovat i v roce 2020? Jeho štáb už si zaregistroval nový slogan

26.01. 08:40

Washington – Dva dny před inaugurací nového prezidenta Donalda Trumpa jeho volební štáb zaregistroval nové volební heslo pro prezidentské volby v roce 2020. Heslo loňské prezidentské kampaně si současný americký prezident nechal patentovat již v roce 2012.

Trump připravuje příkaz umožňující omezení role USA v OSN

26.01. 03:25

Washington – Administrativa Donalda Trumpa připravuje příkaz, který otevírá cestu k drastickému omezení role Spojených států v OSN a dalších mezinárodních organizacích. Píše to list The New York Times.

reklama
Fotogalerie