Články k tématu: Donald Trump

Kontakty s Ruskem? S Kisljakem loni hovořil i Trumpův zeť Kushner

03.03. 12:17

Washington - Kontaktů mezi členy týmu Donalda Trumpa s ruským velvyslancem během kampaně bylo víc, než se dosud myslelo. Se Sergejem Kisljakem se v prosinci v New Yorku setkal také Jared Kushner, zeť a poradce současného šéfa Bílého domu.

Francouzský prezidentský kandidát Macron kritizoval politiku Donalda Trumpa

03.03. 10:04

Paříž - Francouzský prezidentský kandidát Emmanuel Macron, kterého průzkumy pasují na horkého favorita voleb, dnes kritizoval politiku ochrany trhu a životního prostředí, jak ji formuje nový americký prezident Donald Trump.

Američané, postavte se Trumpovi, zní z Mexika. Postavte zeď kolem něj, ne kolem nás

03.03. 09:01

Mexico city - Mexický exprezident Vicente Fox vyzval Američany, aby se vzepřeli prezidentovi Spojených států Donaldu Trumpovi. Následně navrhl, aby místo stavění zdí na hranicích zavřel mezi stěny sám sebe.

reklama

Spor Trumpa a médií? Američané řekli, co si o tom mysli. A odpověď zřejmě mnohé překvapí

03.03. 08:48

New York - Americký prezident Donald Trump se netají svým pohrdáním, které chová vůči mainstreamovým médiím. Na Konferenci konzervativní politické akce (CPAC), každoročním shromáždění tisíců republikánských funkcionářů a aktivistů, Trump ostře zkritizoval odkazování na anonymní zdroje a řekl, že…

Udělal jsem chybu, přiznal Sessions. Nebude vést vyšetřování ruského hackování

03.03. 08:01

Washington - Jeff Sessions čelí skandálu, že během prezidentské kampaně Donalda Trumpa dvakrát jednal s ruským velvyslancem v USA, aniž se o tom zmínil v Senátu při nominaci na ministra spravedlnosti. Nebude proto dohlížet na vyšetřování údajných zásahů ruských hackerů do voleb.

Trumpův obdiv Putina? Šachista a ruský opoziční politik Kasparov varuje před možnou budoucností

02.03. 12:00

Washington - Americký prezident Donald Trump už je u moci déle než měsíc. Stále ale není úplně jasné, jaký postoj vlastně zaujme k Rusku a jeho prezidentovi Vladimiru Putinovi. Před volbami se netajil, že chce usilovat o dobré vztahy, po jeho nástupu do Bílého domu se však s šéfem Kremlu zatím…

Další problém Trumpovy administrativy: Ministr Sessions lhal, během kampaně se sešel s ruským velvyslancem

02.03. 08:43

Washington - Ministr spravedlnosti USA Jeff Sessions ve středu přiznal, že během prezidentské kampaně dvakrát jednal s ruským velvyslancem ve Spojených státech. Podle agentury AP toto odhalení vyvolá tlak, aby Sessions nezasahoval do probíhajícího vyšetřování FBI.

Putin není geniální hráč, ale pouhá loutka? Novinář přinesl zcela nový pohled na aktuální dění

Aktualizovali jsme 1.3.2017, 22:03, 01.03. 08:06

Moskva – Od doby, kdy důstojníci amerických zpravodajských služeb obvinili Rusko ze zasahování do listopadových prezidentských voleb, musí prezident Donald Trump opakovaně popírat obvinění,že je loutka Kremlu. Co když je to ale opačně? Co když není Vladimir Putin šachový mistr,ale pouze pěšák?…

Trumpův nový migrační dekret? Ze seznamu zakázaných zemí vypadl Irák

01.03. 13:16

Washington - Donald Trump v příštích dnech vydá nový dekret o migraci. Vzhledem ke klíčové úloze Bagdádu v boji s Islámským státem vypadl Irák ze seznamu států, jejichž občanům chce Bílý dům v obavách z terorismu dočasně zakázat vstup do země.

Trump celé úterý piloval projev, pracoval na něm ještě v autě cestou do Kongresu

01.03. 12:00

Washington - Podle informací serveru Politico americký prezident Donald Trump piloval svůj projev před Kongresem po celé úterý a pomáhali mu s ním především Steve Bannon a Stephen Miller.

Trumpův projev? Demokraté jej kritizují, republikáni neskrývají nadšení a nemají výhrady

01.03. 10:39

Washington - Některé části projevu amerického prezidenta Donalda Trumpa pochválili v Kongresu i demokratičtí zákonodárci, byť tím spory rozhodně nekončí. Naopak republikáni přijali proslov bez výhrad.

Svět je na pokraji studené války. Vztahy Washingtonu a Moskvy jsou špatné, varují Rusové

01.03. 10:36

Washington/Moskva - Do prezidenta Spojených států Donalda Trumpa byla vkládána velká naděje na stabilizaci vztahů mezi Amerikou a Ruskem. Zklidnění vypjaté situace se ale nekoná, naopak. Svět je studené válce blíže, než kdy dřív, tvrdí ruské ministerstvo zahraničí.

Nečekaná chvála pro Trumpa? V Kongresu se prezentoval jako hlava státu, píší média

01.03. 09:18

Washington - Agentura AP už analyzuje první projev amerického prezidenta Donalda Trumpa před oběma komorami Kongresu. Poprvé se představil jako skutečná hlava státu, otázkou ale je, zda mu tato role nevydrží jen do prvního vzkazu na twitteru. Se svými komentáři přišla i další média, například CNN…

USA nestojí o válku, chtějí harmonii a stabilitu, vysvětloval Trump v Kongresu. Pak přidal slova o IS a NATO

01.03. 08:35

Washington - Americký prezident Donald Trump ve svém prvním projevu k oběma komorám Kongresu zdůraznil, že USA nestojí o válku a konflikty, ale o harmonii a stabilitu. Věnoval se též NATO a Islámskému státu (IS).

Donald Trump poprvé řečnil v Kongresu: Kupujte americké věci a najímejte Američany

01.03. 08:04

Washington - Americký prezident Donald Trump se ve svém prvním projevu k oběma komorám Kongresu věnoval vnitropolitickým otázkám, ale i zahraniční politice. Slíbil daňovou reformu, odvolání Obamacare či stavbu zdi na jižní hranici s Mexikem.

Kvůli Trumpovi vypadáme jako hloupí. Z Japonska i Francie přichází nečekané informace

Aktualizovali jsme 28.2.2017, 22:18, 28.02. 08:01

Tokio – Nový americký prezident nekomplikuje práci pouze některým politikům či diplomatům, kteří nesouhlasí s jeho politikou, ale také překladatelům. Jedna z tlumočnic poukazuje na to, že hlava USA říká takové věci, které není možné převést do cizího jazyka. Podle ní představuje Trump výzvu pro…

Trump okleští rozpočet. Diplomacii a rozvojové pomoci vezme třetinu financí

28.02. 22:16

Washington - Americký prezident Donald Trump plánuje snížit rozpočet amerického ministerstva zahraničí a Americké agentury pro mezinárodní rozvoj (USAID) o 37 procent.

Trump se pustil do Obamy: Organizuje protesty a úniky informací

28.02. 15:52

Washington - Podle amerického prezidenta Donalda Trumpa je to jeho předchůdce Barack Obama, kdo organizuje protesty proti nové administrativě USA. Prý stojí i za některými úniky informací z Bílého domu.

Trump předstoupí před Kongresem se svým projevem, Rusko jej bude pečlivě sledovat

28.02. 13:05

Moskva - Náměstek ruského ministra zahraničí Sergej Rjabkov dnes řekl, že Moskva bude analyzovat signály obsažené v dnešním projevu prezidenta USA Donalda Trumpa v americkém Kongresu.

Trump otvírá nový mrakodrap ve Vancouveru, lidé zřejmě na protest vyjdou do ulic

28.02. 10:35

Vancouver - Dva synové amerického prezidenta Donalda Trump dnes dorazí do kanadského Vancouveru, aby tam otevřeli mrakodrap nesoucí jméno otce. Liberální město odmítá Trumpovu politiku a chystají se demonstrace.

Americká mládež je znechucena politickým vývojem

28.02. 08:12

Washington - Mezi mladými Američany ve věku 13 až 17 let roste nespokojenost s tím, kam se jejich země ubírá. Vadí jim i rozpolcená společnost. Ukázal to průzkum, jehož výsledky zveřejnila agentura AP.

Trum chce zvýšit výdaje na obranu o 54 miliard dolarů, peníze vezme ostatním rezortům

Aktualizovali jsme 27.2.2017, 21:39, 27.02. 19:36

Washington – Americký rozpočet na obranu by měl dramaticky vzrůst. Prezident Donald Trump jej chce zvýšit o 54 miliard dolarů (1,4 bilionu Kč), tedy o devět procent ve srovnání s loňským rokem.

Plán opatření k porážce IS? Pentagon Trumpovi předal potřebné materiály

27.02. 21:30

Washington – Americký prezident Donald Trump dostal na stůl materiály vypracované tamním ministerstvem obrany. Pentagon v nich představuje předběžný plán opatření nutných k porážce Islámského státu (IS).

Trumpův rozpočet? Šetřit chce na ekologii a diplomacii, mnohem více dostanou ozbrojené síly

27.02. 11:24

Washington- Donald Trump se hodlá vložit do tvorby státního rozpočtu, napsal list The New York Times. Americký prezident má v plánu výrazně snížit investice na ochranu životního prostředí a omezit výdaje ministerstva zahraničí.

reklama
Fotogalerie