Články k tématu: Donald Trump

Trump: NATO je zastaralé, zrušil bych ho

30.03. 10:16

Washington - Podle kandidáta na prezidenta USA, Donalda Trumpa, je NATO zastaralé a nedostatečně zaměřené na boj proti mezinárodnímu terorismu, té největší hrozbě na světě.

Trump viní muslimy za teroristické útoky. Chrání jeden druhého, říká

24.03. 14:24

Washington - Miliardář a kandidát na prezidenta USA Donald Trump prohlásil, že muslimové nesou zodpovědnost za takové útoky, protože nedělají dost pro informovanost o podezřelých aktivitách extremistů. Také se domnívá, že se Britové v referendu vysloví pro brexit.

Trump prohrál v Utahu, pořád má ale náskok

23.03. 22:20

Washington - Texaský guvernér Ted Cruz porazil miliardáře Donalda Trumpa v souboji o republikánskou nominaci v Utahu. Informovaly o tom stanice NBC a CNN. V klíčové Arizoně ale republikánské primárky vyhrál Trump, který si tak stejně jako Hillary Clintonová drží pohodlný náskok v boji o delegáty,…

reklama

Musíme obnovit mučení teroristů při výslechu, žádá Trump

23.03. 18:28

Washington - Teroristické útoky na bruselském letišti a v metru otřásly celým světem. Kandidát na amerického prezidenta Donald Trump ale situaci okamžitě využil ve svůj prospěch. Volal po tom, aby bylo znovu povoleno mučení teroristů při výsleších.

Trump by rázně změnil zahraniční politiku USA. Platíme příliš, říká

22.03. 09:05

Washington - Republikánský kandidát na prezidenta Donald Trump chce v případě svého vítězství výrazně změnit zahraniční politiku USA. Bude usilovat o pevnější vztahy s Izraelem a měly by se také revidovat výdaje na NATO.

Trumpově sestře hrozili smrtí, případ řeší FBI

21.03. 15:37

New York - Rodina miliardáře Donalda Trumpa, který bojuje o republikánskou nominaci na post prezidetna USA, čelí dalším výhrůžkám.

Obama si prohlédl staré centrum Havany, kolona se prodírala jásajícím davem

21.03. 10:59

Havana - Americký prezident Barack Obama si první den svého třídenního pobytu na Kubě prohlédl centrum metropole, takzvanou starou Havanu. Doprovázely ho manželka Michelle, obě dcery a také tchyně.

Na Trumpově mítinku došlo i na pěsti +VIDEO

20.03. 21:40

Washington – Volební mítink republikánského kandidáta na prezidenta Donalda Trumpa provázely šarvátky, došlo i na pěsti. Z volebního mítinku v arizonském Tusconu byl vyveden demonstrant, který poté schytal od jednoho z Trumpových příznivců rány pěstí a kopance.

Trumpa blokovali jeho odpůrci, málem se nedostal na mítink

19.03. 22:36

Phoenix – Lidí, kteří nesouhlasí s kontroverzními výroky prezidentského kandidáta Donalda Trumpa, se mu na předměstí Phoenixu pokusili zablokovat cestu tak, aby nemohl vystoupit na tamním mítinku.

Rabíni jdou proti Trumpovi. Budou bojkotovat jeho projev v AIPAC

18.03. 09:49

Washington - Donald Trump chce v pondělí večer vystoupit s projeven v Americko-izraelském výboru pro veřejné záležitosti (AIPAC). Několik rabínů už oznámilo, že budou akci bojkotovat.

Trump a Kasich odmítli debatu, televize FOX byla nucena zrušit program

17.03. 10:32

Washington - Televize Fox News byla nucena zrušit předvolební debatu republikánských kandidátů na post prezidenta USA. Nejprve účast odřekl Donald Trump, posléze také John Kasich.

Trump je nebezpečný pro celý svět. Jeho zvolení by byla chyba, varují experti

17.03. 08:43

Washington - Podle expertů časopisu Economist je případné zvolení Donalda Trumpa prezidentem USA nebezpečím pro celý svět. Varují před případnou ekonomickou a obchodní krizí.

Překvapení, Trumpa podporuje nečekaná skupina lidí

Aktualizovali jsme 17.3.2016, 08:40, 16.03. 17:47

Washington - Americký magnát Donald Trump se ve své kampani nevyhýbá ostrým výrokům, které jsou často namířeny proti muslimům. I přesto by pro něj mnozí američtí muslimové hlasovali. Informoval o tom deník TIME.

Trumpovo ego roste, vyhrožuje nepokoji v ulicích. Proč?

16.03. 14:10

Washington - Donald Trump si je jistý, že získá dostatek delegátů, aby se mohl ucházet o post prezidenta USA. Neváhal dokonce varovat před nepokoji v ulicích, pokud mu bude kandidatura upřena.

Zastaví někdo Trumpa? Republikáni mají ještě dva kandidáty

16.03. 10:53

Washington - Zatímco v táboře demokratů má Hillary Clintová nominaci na prezidenta USA prakticky jistou, mezi republikány se ještě svede tuhý boj. Miliardář Donald Trump sice většinu primárek vyhrál, stále jsou ale ve hře John Kasich a Ted Cruz.

Trump a Clintonová potvrdili roli favoritů. Rubio je ze hry o Bílý dům

16.03. 09:10

Washington - Primárky republikánů na Floridě dle očekávání vyhrál Donald Trump, čímž vyřadil ze hry senátora Marka Rubia. Kontroverzní realitní magnát ale naopak prohrál v Ohiu, kde slaví své první vítězství tamní guvernér John Kasich.

Anonymous vyhlásili válku kandidátovi na prezidenta. Volají po zbraních + VIDEO

15.03. 16:31

Washington – Skupina hackerů, která si říká Anonymous, o sobě opět dala vědět. Hackeři, kteří se dříve zaměřovali především na aktivitu Islámského státu na sociálních sítích a internetu obecně, tentokrát vyhlásili totální válku republikánskému kandidátovi Donaldu Trumpovi.

Skončí Rubio? Před primárkami jasně vede Trump

15.03. 11:45

Miami - Na Floridě se dnes budou konat republikánské primárky a dle průzkumů má největší šance na úspěch Donald Trump. Stát, kde se budou hlasy delegátů přidělovat pouze vítězi, může být poslední etapou kampaně Marka Rubia.

Útoky na Trumpa rostou, rozděluje USA na dva tábory

13.03. 10:35

Washington - Další volební mítinky miliardáře Donalda Trumpa narušili jeho odpůrci. Nové incidenty jsou hlášeny z Kansas City ve státě Missouri a z Daytonu v Ohiu.

Šéf Evropského parlamentu: Trump není vhodný kandidát na prezidenta

12.03. 16:26

Paříž - Podle předsedy Evropského parlamentu Martina Schulze není Donald Trump vhodným kandidátem na post prezidenta USA. Podle jeho slov není na realitního magnáta v Bílém domě Evropa připravena, stejně tak Spojené státy.

Na mítink Donalda Trumpa vnikli jeho odpůrci, začala měla +VIDEO

12.03. 09:34

Chicago - Předvolební kampaň v USA začíná být velmi vyhrocená. Kvůli potyčkám příznivců a odpůrců Donalda Trumpa muselo být v pátek na poslední chvíli zrušeno shromáždění v Chicagu.

Trump znovu útočil na muslimy, ti chtějí omluvu

Aktualizovali jsme 11.3.2016, 11:55, 11.03. 08:44

Miami - Čtvrteční debata republikánských kandidátů na post prezidenta USA, která se konala na Floridě, se obešla bez ostřejších výpadů. Pouze miliardář Donald Trump se stal terčem kritiky za své protiislámské výroky.

Rubio ukončil prezidentskou kampaň. Trumpa nebo Cruze nepředežene

10.03. 12:17

Washington - Řady republikánských kandidátů na post prezidenta USA zase prořídly. Podle amerických médií cesta floridského senátora Marca Rubia do Bílého domu v podstatě skončila. Jeho odchod by podle komentátorů pomohl zastavit dosavadní triumf Donalda Trumpa.

Úterní primárky ovládl Trump, zvítězil ve dvou státech

09.03. 08:47

Washington - Donald Trump zvítězil v úterních republikánských primárkách ve státě Michigan. Jasné prvenství si odnáší také ze souběžně konaných primárek ve státě Mississippi.

reklama
Fotogalerie