Články k tématu: důchodci

Nový vládní plán: Byt důchodcům, méně peněz lidem bez práce

08.01. 21:25

Praha - V programovém prohlášení, které Babišova vláda dnes zveřejnila na svém webu, přibyl záměr zřídit Státní důchodový úřad či investovat do výstavby malých nájemních bytů pro seniory.

Kvůli reformě penzí by mohl vzniknout nový úřad

04.01. 16:43

Praha - V Česku by za pár let podle představ premiéra Andreje Babiše (ANO) mohl vzniknout státní důchodový úřad. Penzijní reforma je "stěžejní projekt", který by chtěla vláda za případné čtyři roky vládnutí stihnout.

Důchody se zvyšují, důchodový věk se zastaví na 65 letech

01.01. 09:39

Praha - Starobní důchody v Česku se dnes zvyšují o čtyři procenta. V průměru se tak zvednou o 475 korun. Rostou také invalidní a pozůstalostní penze i příplatky k penzi pro odbojáře a pozůstalé po nich. Podle novely o důchodovém pojištění, která dnes začíná platit, se důchodový věk v budoucnu…

reklama

Novinky v důchodovém pojištění: Co se od Nového roku mění

31.12. 07:15

Rok 2018 přinese v oblasti důchodového pojištění řadu změn. Nejen valorizaci vyplácených důchodů a nové parametry pro výpočet důchodů přiznávaných od 1. 1. 2018. Další změny se budou týkat mj. výplaty důchodů v některých případech nebo povinností příjemců důchodu.

Důchodce si chtěl v berlínském metru sednout, na mladou dívku vytáhl zbraň

24.12. 15:43

Berlín - V berlínském metru se stala událost, která se neděje každý den. Podle zprávy agentury UNIAN zde vytáhl důchodce střelnou zbraň, kterou namířil proti mladé slečně. Ptáte se proč? Chtěl si sednout. Incident vyšetřovala berlínská policie.

Doba pobírání penze v ČR se prodloužila na 24 let. Pracujte i v důchodu, radí experti

Aktualizovali jsme 23.12.2017, 20:40, 23.12. 12:37

Praha - Život v Česku se postupně prodlužuje, což ovlivňuje i délku vyplácení důchodů. V průměru se od roku 2000 doba protáhla o čtyři roky z 20 na 24 let. Ženy v penzi zůstávají průměrně 27 let a sedm měsíců, muži 19 let a měsíc.

Kdo může v roce 2018 odejít do důchodu? Podívejte se, jak jste na tom vy

23.12. 17:04

Praha - V roce 2018 vznikne nárok na starobní důchod lidem, kteří dosáhnou důchodového věku a získají potřebnou dobu pojištění alespoň 34 let. Splnění těchto podmínek však neznamená povinnost o důchod žádat ani není důvodem k ukončení výdělečné činnosti – pracovního poměru či podnikání.

Víte, kolik peněz si odkládat na stáří? Češi chtějí v důchodu hospodařit s milionem, spoří ale jen málo

11.12. 14:53

Praha - Každý třetí Čech středního věku nemá jasnou představu, jak se finančně zajistit na stáří. 22 procent z nich se na důchod dokonce nepřipravuje vůbec. Ačkoliv ne každý spoří, v průměru by lidé na stáří chtěli hospodařit s jedním milionem korun.

Důchodci od ledna dostanou více peněz. Spočítejte si, o kolik si polepšíte

10.12. 14:33

Praha – Čeští důchodci si od nového roku přilepší. Od ledna 2018 se základní výměra důchodu zvýší o 150 Kč, procentní výměra důchodu vzroste o 3,5 %. Dobrá zpráva je, že navýšení u bezmála 3,5 milionu vyplácených důchodů provede Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) automaticky, není potřeba o…

Jak dlouho budeme ještě muset pracovat? Vědci to spočítali a lidem se to líbit nebude

Aktualizovali jsme 9.12.2017, 16:25, 09.12. 10:07

Populace stárne a věk odchodu do důchodu se neustále zvyšuje. Hrozí nám proto, že budeme pracovat například až do sta let? Podle odborníků je to jednou velmi reálné.

Český důchodový systém: Bude v budoucnu na výplatu penzí?

01.12. 13:28

Praha – Stále častěji slyšíme, že bychom si měli spořit na stáří, protože stát už brzy nebude mít na vyplácení důchodů. Jak je to ve skutečnosti? A je dobrý nápad zastropovat věk pro odchod do důchodu? Odborníci se v těchto otázkách neshodnou.

Důchodci si polepší. Babiš představil svůj plán

30.11. 19:31

Praha - Jedním z hlavních programových bodů připravované menšinové vlády Andreje Babiše (ANO) má být provedení důchodové reformy. Babiš to dnes řekl Radiožurnálu.

Pozor na změny: Výplaty důchodů budou na Vánoce dříve, v lednu o den později

30.11. 10:59

Praha - Klienti České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ), kteří mají výplatu důchodu bezhotovostně na své účty vždy 2. den v měsíci, budou mít lednovou výplatu připsanou na svých účtech výjimečně ve středu 3. ledna 2018. Vánoční čas výplatní termíny důchodů rovněž mění. Štědrý den, tj. 24.…

Situace v domovech důchodců je otřesná. Někdy může jít až o život, tvrdí studie

Aktualizovali jsme 22.11.2017, 21:57, 22.11. 14:58

Praha - Klienti domovů pro seniory často užívají nevhodné léky, jejich kombinace nebo zbytečně vysoké dávky. Ukázal to průzkum uskutečněný během tří let ve 13 zařízeních se zhruba 850 klienty, který představila nezisková organizace Ústav lékového průvodce.

Rusku došly peníze na výplaty důchodů

19.11. 09:40

Moskva - V ruském důchodovém účtu zeje ohromná díra, peněz na výplatu důchodů se nedostává. V rozhovoru pro ruský list Argumenty i fakty to uvedl bývalý ruský vicepremiér a bývalý ministr financí Alexej Kudrin.

Mají se lépe senioři v Česku, nebo na Slovensku?

12.11. 14:08

Praha - Společnost v Česku i na Slovensku stárne a seniorů přibývá. Starobní penze jsou v Česku vyšší než na Slovensku. Slováci ale dostávají vyšší důchod v poměru k průměrné mzdě. Na Slovensku pobírají průměrně částku, která odpovídá zhruba 46 procentům tamního průměrného výdělku, v Česku je to 43…

Na Slovensku se budou zvyšovat penze rychleji, než se čekalo

19.10. 16:04

Bratislava - Slovensko i v době stávající nízké inflace bude zvyšovat všechny formy důchodů o nejméně dvě procenta ročně z průměrné sumy příslušných dávek, byť podle původních pravidel by se penze zvyšovaly pomaleji.

Vyřeší migrace problém stárnoucí populace? Je to jinak, jen tvoří další problémy, varuje profesor

12.10. 08:04

NÁZOR - Jedním z hlavních argumentů na podporu proimigračních politik v Evropě je, že rozvinuté národy na Západě potřebují mladé pracovníky, aby pomohly platit za důchody a zdravotní péči za stárnoucí populace. Podle profesora Asghara Zaidiho, profesora mezinárodní sociální politiky na University…

Co jí čeští důchodci? Na kvalitní stravu nemají peníze, ukázal průzkum

10.10. 22:18

Praha - Průzkum společnosti NMS Market Research ukázal, že většina českých seniorů ví, že by jejich jídla měla obsahovat více výživových hodnot, přesto více než polovina přiznává špatné stravovací návyky. Jako důvod uvádějí především nedostatek peněz. Takto se vyjádřilo 45 procent dotázaných.

Práce v důchodu? Umřete dřív, než se vám to od státu vrátí

06.10. 18:24

Praha - Institut pro demokracii a ekonomickou analýzu (IDEA) Národohospodářského ústavu Akademie věd ČR vydal studii o příjmech seniorů. Vylývá z ní, že pokud seniorka či senior s průměrným výdělkem odpracují rok navíc a přitom nepobírají důchod, vrátí se jim to až za 28 let.

Politici důchodový systém zadluží, tvrdí studie

03.10. 19:22

Praha - Návrhy stran z volebních programů, které se týkají změn důchodů, by vedly ke zvýšení schodku penzijního systému a k výpadku jeho příjmů. K posílení zásluhovosti záměry příliš nesměřují.

Chcete se dožít sta let? Vědci přinesli návod, který prý funguje. Žádá ale velké oběti

30.09. 09:58

Dlouhověkost je snem nejednoho z nás. Jak se ale dožít sta let i více? Podle vědců to jde, vyžaduje ale velké oběti.

Naděje pro důchodce? Vědci mají univerzální lék proti demenci, schizofrenii nebo Alzheimerovi

Aktualizovali jsme 25.9.2017, 22:26, 24.09. 13:28

Počítačové hry mohou mít na mozek starších lidí stejný vliv, jako léky, které léčí vážné případy deprese - a někdy dokonce účinnější. Vyplývá to z výsledků studie, o které informovala agentura AFP.

Kolika let se člověk může dožít? Podle vědců jsme možná na maximu

24.09. 11:17

Pokud sníte o věčném životě, pak byste měli začít hledat kámen mudrců. Podle vědců totiž do nekonečna prodlužovat lidskou "životnost" nejde. Nizozemští statistici dokonce našli i strop našeho života, u žen je to v průměru 115,7 let, muži se dožijí "jen" 114,1 let.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací