Články k tématu: EU

EU zve Trumpa na summit. Evropa se musí z voleb v USA poučit, zní z Rakouska

09.11. 14:38

Londýn/Vídeň - Podle britské premiérky Theresy Mayové zůstanou Spojené královtsví a USA silnými a blízkými partnery v obchodě, bezpečnosti a obraně. Podle rakouského kancléře Christiana Kerna je ve zvolení Donalda Trumpa patrná velká frustrace americké společnosti. Evropská unie zve Trumpa na…

EU uvalila kvůli Krymu další sankce

08.11. 23:55

Brusel - Země Evropské unie se shodly na novém seznamu lidí, které EU postihuje sankcemi kvůli porušování ukrajinské územní celistvosti.

Výroky evropských politiků k ČR a migraci jsou skandální, zlobí se Chovanec

08.11. 19:00

Praha - Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) označil za skandální výroky některých evropských politiků, kteří se v souvislosti s migrací snaží vykreslit Česko i další státy visegrádské čtyřky jako nespolehlivé země.

reklama

Brusel se stává druhou Moskvou, tvrdí bývalý ministr

Aktualizovali jsme 8.11.2016, 18:08, 08.11. 09:11

Praha - Čína vyžaduje po Česku loajalitu ve všech směrech. Ukazuje to například zrušení plánované návštěvy českého ministra zemědělství Mariana Jurečky, který podpořil svého stranického kolegu Daniela Hermana. Za trest ale do Pekingu nejel.

Juncker vyvrací spekulace: EU se za brexit mstít nehodlá

08.11. 17:07

Brusel - Po referendu o brexitu se vyrojily spekulace, že Brusel odchod z EU Británii "osladí". Předseda eurokomise Jean-Claude Juncker dnes řekl, že se žádná msta nechystá.

Ostuda a nepřijatelné: Juncker se nezvykle kriticky pustil do uprchlíků

08.11. 16:47

Berlín - Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker se dnes nezvykle kriticky pustil do uprchlíků. Podle něj je nepřijatelné, aby si za svůj cíl v EU vybírali pouze Německo.

Dění v Turecku je mimořádně znepokojivé, tvrdí EU. Ankara kritiku odmítá

08.11. 16:29

Brusel - Vztahy mezi Tureckem a EU se prudce zhoršují. Šéfka unijní diplomacie Federica Mogheriniová dnes označila poslední dění v Turecku za mimořádně znepokojivé. Ankara kritiku odmítla.

Země V4 musí více pomoci s migranty, zní z EU

Aktualizovali jsme 7.11.2016, 22:21, 07.11. 17:43

Brusel - Země takzvané visegrádské čtyřky (Česko, Slovensko, Polsko a Maďarsko) by se měly více zapojit do chváleného programu přerozdělování migrantů. Vyzval je k tomu dnes eurokomisař pro migraci a vnitřní záležitosti Dimitris Avramopulos.

Středoevropští ministři se připravují na problémy. Jednali o zvládnutí migrace bez Turecka

07.11. 20:41

Frauenkirchen - Ministři obrany zemí Středoevropské obranné spolupráce (CEDC), se dnes sešli v Rakousku, aby jednali o samostatném zajištění vnější hranice EU. Středoevropské státy, včetně České republiky, se připravují na možné selhání migrační dohody EU s Tureckem.

Turecko je nevypočitatelné, rozhovory o vstupu do EU musí skončit, zní z Rakouska

07.11. 13:22

Vídeň - Přístupové rozhovory Evropské unie s Tureckem by se měly ukončit, zopakoval dnes svůj požadavek šéf rakouské diplomacie Sebastian Kurz. Politika Ankary v migrační krizi je podle něj nevypočitatelná.

Fico přišel s řešením migrační krize. Komisi se ale zřejmě líbit nebude

07.11. 12:58

Valletta - Slovensko v současné době předsedá Evropské unii a očekává se od něj, že přijde s řešením migrační krize poté, co selhaly kvóty Evropské komise. Premiér Robert Fico skutečně jedno řešení nastínil, Komisi se ale zřejmě nebude líbit.

Účast v Rize rozmrazuje vztahy s Čínou, míní Sobotka

06.11. 13:16

Riga - Účast na schůzce 16 zemí střední a východní Evropy s Čínou v Rize je projevem politiky české vlády "rozmrazovat" vztahy s Čínou.

Vstup balkánských zemí do EU je podle Sobotky důležitý

06.11. 12:41

Riga - Jednání o vstupu balkánských zemí do Evropské unie nesmí ustrnout a musí zůstat prioritou unie. Po schůzce se srbským premiérem Aleksandarem Vučičem v Rize to řekl český předseda vlády Bohuslav Sobotka.

Evropská komise varuje před potlačováním médií v Turecku

06.11. 12:24

Berlín - Evropská komise hodlá upozornit na problémy, které podle ní existují v Turecku se svobodou tisku a nezávislostí justice.

Východní a střední Evropa vytvořila s Čínou společný fond

06.11. 10:01

Riga - Země východní a střední Evropy a Číny u příležitosti společného summitu ve formátu 16+1 vytvořily investiční fond na podporu společných projektů.

V Rize začal summit evropských zemí s Čínou 16+1

05.11. 16:51

Riga - V Rize dnes začala dvoudenní jednání evropských zemí s Čínou na pátém summitu ve formátu 16+1. Česko na setkání států východní a střední Evropy s Čínou reprezentuje premiér Bohuslav Sobotka.

Konec Turecka v EU? Seehofer má plán

04.11. 20:27

Berlín - Evropská unie by za současné situace měla přinejmenším pozastavit přístupové rozhovory s Tureckem, je přesvědčen šéf Křesťanskosociální unie (CSU) a bavorský premiér Horst Seehofer.

Brusel musí okamžitě zrušit víza pro Turky nebo vypovíme migrační dohodu, hrozí Ankara

03.11. 16:29

Ankara - Ankara nadále požaduje, aby Brusel urychleně splnil závazek zrušit víza pro turecké občany, kteří cestují do zemí EU. V opačném případě ještě před koncem tohoto roku vypoví dohodu o navracení migrantů.

Brexit se nekoná? Kabinet musí mít souhlas parlamentu, rozhodl soud v Londýně

03.11. 13:27

Londýn - Se spuštěním brexitu to nepůjde tak jednoduše, jak si doposud vláda myslela. Kabinet premiérky Theresy Mayová k tomu musí mít souhlas parlamentu, rozhodl dnes příslušný soud v Londýně.

Dohoda EU s Tureckem? Funguje jen z části, Řecko nepostupuje efektivně

01.11. 18:47

Atény – Dohoda mezi Evropskou unií a Tureckem je naplňována jen částečně. Na vině je neefektivní byrokracie, uvádí agentura Reuters. Od letošního března se sice podařilo zastavit příliv statisíců lidí, ale počet více než 60.000 uprchlíků, kteří uvázli v Řecku, se nijak nesnižuje.

Putin se pustil do Evropy: Taková migrační politika nemůže být příkladem pro Rusko

31.10. 22:22

Astrachaň (Rusko) – Ruský prezident Vladimir Putin dnes kritizoval evropskou migrační politiku. Tu podle ruské agentury TASS pokládá za odstrašující případ.

Utahoval si z EU, Číňanů i německé politiky. Eurokomisař teď má problémy + VIDEO

31.10. 19:07

Berlín/Brusel – Německý eurokomisaře EU Günther Oettinger vzbudil rozruch svými výroky na adresu Číňanů, německých politiků, EU, žen, homosexuálů a belgických Valonů. Zatímco německý kancléřka Angela Merkelová se ho dnes zastala, další politici podle agentury DPA tolik pochopení nemají.

Evropská unie si může za migrační krizi sama, zní z OSN

31.10. 13:59

Bratislava - Za migrační krizí nestojí jen Západ a blízkovýchodní země, ale i sama Evropská unie, kterou příval uprchlíků postihl nejvíce. Přesto na svou odpovědnost za vznik tohoto problému rezignovala. Tvrdí to komisařka OSN pro zdravotnickou zaměstnanost a ekonomický růst Alaa Murabitová.

EU čeká jednání s Británií o podmínkách brexitu a o tom, co bude dál

31.10. 10:53

Bern – Evropskou unii čeká velmi obtížné jednání s Velkou Británií o konkrétních podmínkách brexitu i o tom, co bude dál. Vznik dohod a smluv může výrazně ovlivnit také jedna země, která členem EU není – Švýcarsko. I to bude s Bruselem v nejbližší době jednat o zásadních otázkách spojených s…

reklama
Fotogalerie