Články k tématu: EU

Lepší chod EU? Musí být splněny dvě podmínky, shodla se V4 na summitu

16.09. 16:57

Bratislava - Předsedové vlád zemí V4 se dnes v rámci summitu v Bratislavě shodli, že EU musí co nejrychleji zajistit bezpečnost svých občanů, mimo jiné dosažením akceschopnosti Evropské pohraniční a pobřežní stráže.

Bulharsko nezvládá nápor migrantů? EU je naivní, potřebujeme pomoc, volá vláda

16.09. 16:23

Sofia - Až do nedávné doby většina migrantů přicházejících z Turecka do Bulharska zemí jen procházela, lidé se snažili pokračovat v cestě směrem do západní Evropy. Ale teď zjišťují, že uvízli v nejchudší zemi Evropské unie. Důvodem jsou přísnější hraniční kontroly zavedené od července, kvůli kterým…

EU toho pro Čechy dělá hodně. Za to, že ji odmítají, mohou prý politici a média

Aktualizovali jsme 16.9.2016, 14:39, 16.09. 08:45

Praha - V Česku kromě rozdělování společnosti dochází také k rostoucímu odporu vůči Evropské unii. Podle Ivana Hodače za to mohou nejen sami politici, ale i média, která o Unii informovala málo pozitivně.

reklama

Hlavy unijních zemí ukončili v Bratislavě dopolední kolo jednání

16.09. 14:13

Bratislava - Prezidenti a premiéři 27 zemí Evropské unie skončili na summitu v Bratislavě s dopolední částí své debaty, která měla být věnována reflexi stávajícího neutěšeného stavu evropského bloku.

Schulz zkritizoval postoj V4: Některé země nechaly Německo ve štychu

16.09. 12:22

Berlín - Předseda Evropského parlamentu Martin Schulz si myslí, že některé evropské země nechaly Německo při řešení migrace osamocené. Rozhodnutí o uprchlických kvótách, které bylo přijato v souladu s unijními pravidly, nelze podle něj zpochybňovat.

EU by se měla zaměřit na praktické věci občanů, tvrdí Sobotka

16.09. 11:52

Bratislava - Dnešního summitu 27 zemí EU v Bratislavě se za česko účastní premiér Bohuslav Sobotka. Před samotným jednáním uvedl, že by se státy EU nyní měly zaměřit na praktické, pro každodenní život občanů důležité věci.

Summit UE: Brusel lidi děsí, tvrdí si Tusk. Jednání začala

16.09. 10:39

Bratislava - Ve slovenské metropoli se dnes koná neformální summit lídrů EU. Premiér Robert Fico očekává poctivou a upřímnou debatu o budoucnosti unie. Průlomová rozhodnutí nicméně nezazní.

Podmínky pro Čechy pracující v Británii musí být rovnocenné s Brity u nás, myslí si Sobotka

15.09. 18:47

Praha – Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dnes odpovídal na poslanecké interpelace. Při jedné z nich mluvil i o budoucím vztahu Evropské unie a Velké Británie.

EU prodloužila sankce vůči lidem a firmám spojeným s narušováním územní celistvosti Ukrajiny

15.09. 16:40

Brusel - EU dnes oficiálně prodloužila sankce vůči konkrétním lidem a firmám spojeným s narušováním územní celistvosti Ukrajiny. Embargo spočívá ve zmrazení majetku a zákazu cestování.

Merkelová vyzvala k lepší ochraně hranic

Aktualizovali jsme 15.9.2016, 15:57, 15.09. 14:52

Paříž/Bratislava - Německá kancléřka Angela Merkelová dnes v Paříži jednala s francouzským prezidentem Françoisem Hollandem. Vyzvala k lepší společné ochraně vnějších hranic Evropské unie.

Unijní země mají přemístit 160 tisíc migrantů. Realita je úplně jiná

15.09. 09:09

Ženeva - Evropská unie má na základě dvouletého plánu Evropské komise přesídlit 160 tisíc žadatelů o azyl mezi unijní země. Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) ale zjistil, kolik migrantů bylo dosud skutečně přesunuto, a vůbec se mu to číslo nelíbí.

Juncker ostře vystoupil proti migrantům. EU chystá velké změny

Aktualizovali jsme 14.9.2016, 17:28, 14.09. 11:35

Štrasburk - Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker v dnešním projevu k europoslancům mimo jiné řekl, že by všichni lidé přijíždějící do EU měli být registrováni v novém systému, jehož vznik chce Brusel navrhnout do listopadu.

Nejsem alkoholik brání se Juncker. Média ale tvrdí opak

14.09. 17:25

Brusel/Paříž - Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker čelí tvrdému obvinění z alkoholismu. Podle serveru The Telegraph sice veškerá obvinění popírá, v průběhu rozhovoru s francouzským portálem Liberation ale údajně vypil čtyři sklenky šampaňského. A jeho pití se už rozebírá i na nejvyšších…

Juncker se brexitu nebojí. Chce společné vojenské velitelství

Aktualizovali jsme 14.9.2016, 17:18, 14.09. 13:06

Štrasburk - Evropská unie by měla posílit svou obrannou politiku, řekl dnes v projevu před europarlamentem šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker. Brexit podle něj nepředstavuje pro unii ohrožení.

EU chce zastavit migrační vlnu z Afriky. Investuje 44 miliard eur

14.09. 16:34

Štrasburk - V Evropském parlamentu byl dnes představen nový evropský plán vnějších investic, jehož cílem je významně přispět k řešení příčin uprchlické krize.

Evropská průmyslová výroba klesla, nejhůře si vedly Česko a Slovensko

14.09. 16:23

Brusel - Podle Eurostatu průmyslová výroba v EU v červenci proti předchozímu měsíci klesla o jedno procento, přičemž nejvýraznější pokles produkce vykázaly Česká republika a Slovensko. Nejlépe si naopak vedlo Estonsko.

Sobotka hovořil s Tuskem o summitu v Bratislavě. Jaké má priority?

14.09. 16:12

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dnes telefonicky hovořil s předsedou Evropské rady Donaldem Tuskem. Podle předsedy české vlády by se prioritou neformálního summitu v Bratislavě měla stát bezpečná, prosperující a spolupracující Evropská unie

Vyhoďte Maďarsko z EU, trvá na svém Asselborn

Aktualizovali jsme 14.9.2016, 16:01, 14.09. 10:47

Brusel - Lucemburský ministr zahraničí Jean Asselborn, jehož včerejší návrh na vyloučení Maďarska z EU vyvolal bouřlivé reakce, si stále trvá na svém. Pouze připustil, že šlo o netaktní výkřik.

Sobotka pochválil Junckera za obrannou spolupráci v EU

14.09. 14:37

Praha - Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker dal podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) v dnešním projevu v Evropském parlamentu najevo, že unie bere vážně návrhy na posílení evropské obranné spolupráce.

Junckerův investiční plán bobtná. Sumu chce zdvojnásobit na 620 milionů eur

14.09. 11:48

Štrasburk - Šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker se ve svém dnešním projevu v sídle Evropského parlamentu věnoval také ekonomickým otázkám. Navrhl zdvojnásobení nynějšího investičního plánu, suma by tak měla dosáhnout výše 620 miliard eur (asi 16,7 bilionu Kč).

Brexit bude mít negativní dopad na vztah mezi Evropou a asijskými velmocemi, varují analytici

14.09. 09:10

Tokio - Brexit bude mít negativní dopad na vztah Evropy s asijskými velmocemi. Podle expertů, které cituje server listu The Japan Times, hrozí Bruselu i Londýnu oslabení pozic ve vztahu k Japonsku i Číně. Tokio se patrně v budoucnu více zaměří na vztahy s Francií a Německem.

Budoucnost EU: Společná řešení problémů a podporování priorit, tvrdí Tusk

14.09. 08:25

Brusel - Předseda Evropské rady Donald Tusk ve zvacím dopise 27 zemím EU bez Británie na páteční bratislavský summit nasttínil, jak by unie měla v budoucnu fungovat.

K prohloubení evropské integrace nedojde ani po brexitu, myslí si Steinmeier

13.09. 21:30

Berlín – Nedá se očekávat, že by se integrace Evropské unie prohloubila, a to ani v souvislosti s očekávaným brexitem. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na německého ministra zahraničí Frank-Waltera Steinmeiera.

EU a Polsko se stále přou o jeho ústavní soud

13.09. 21:28

Štrasburk - První místopředseda komise Frans Timmermans dnes varoval, že spor mezi Evropskou komisí a Polskem o fungování polského ústavního soudu ještě není u konce. Uvedl to při vystoupení před europoslanci.

reklama
Fotogalerie