Články k tématu: EU

Merkelová považuje brexit za "varovný výstřel"

30.09. 19:41

Düsseldorf – Německá kancléřka Angela Merkelová dnes na jednání své Křesťanskodemokratické unie prohlásila, že rozhodnutí Británie opustit Evropskou unii je varováním pro zbývajících 27 zemí bloku. Uvedla to agentura Reuters.

Unijní státy souhlasí s ratifikací klimatické dohody na úrovni EU

Aktualizovali jsme 30.9.2016, 16:25, 30.09. 16:18

Brusel - Ministři životního prostředí EU schválili ratifikaci loňské klimatické dohody OSN z Paříže na unijní úrovni. Na twitteru to uvedl předseda Evropské rady Donald Tusk a novinářům poté potvrdili účastníci dnešního mimořádného jednání. Europarlament by měl pařížskou dohodu projednat a potvrdit…

Inflace v eurozóně zrychlila na 0,4 procenta

30.09. 12:33

Brusel - Meziroční růst spotřebitelských cen v eurozóně v září zrychlil na 0,4 procenta ze srpnových 0,2 procenta. Míra nezaměstnanosti v EU i v eurozóně zůstala v srpnu opět beze změny.

reklama

Pro Británii je brexit šancí stát se baštou volného obchodu, libuje si Fox

29.09. 18:29

Manchester - Britský ministr obchodu Liam Fox se domnívá, že rozhodnutí odejít z Evropské unie dává Británii jedinečnou šanci stát se hlavní mocností světového volného obchodu a navázat nové obchodní vztahy.

Nejdelší život po osmdesátce mají Francouzi. Jak si vede ČR?

29.09. 14:53

Brusel - Podle statistického úřadu Eurostat zaostávají východní země EU za západními státy nejen ekonomicky, ale i co do délky života. Česká republika je v tomto ohledu z 28 zemí až na 21. místě.

Referendum v Maďarsku je show pro občany. Analýza však varuje i před dopadem na Česko

29.09. 13:50

Budapešť - Velmi rychle se blíží den, který bude milníkem pro už tak složité vztahy mezi Maďarskem a Evropskou unií. Už 2. října Maďaři budou v referend hlasovat o tom, zda má země přijmout plán EU na redistribuci žadatelů o azyl v rámci kontinentu. Evropská komise původně představila tuto myšlenku…

Verhofstadt zkritizoval Londýn: O co Británii vlastně jde?

29.09. 13:27

Brusel/Londýn - Lídr liberální frakce Evropského parlamentu Guy Verhofstadt zkritizoval protichůdnost plánů členů britské vlády, kterou čeká vyjednávání o brexitu. Výhrady k záměrům Londýna má také Itálie.

U břehů Evropy čekají masy migrantů. Hrozí další pohroma?

29.09. 10:56

Brusel/Káhira – Evropská unie se s obavami dívá přes Středozemní moře. Tentokrát jí vrásky nedělá Libye, ale sousední Egypt. Právě tam podle nejnovějších informací čekají velké skupiny migrantů, kteří by se již brzy mohli vydat na cestu do Evropy.

Tempo digitalizace se musí trychlit, tvrdí Merkelová i Hollande

28.09. 22:13

Berlín – V německé metropoli se dnes sešli německá kancléřka Angela Merkelová či francouzský prezident François Hollande spolu se zástupci firem a podnikateli. Vedle ekonomických témat budou dnes politici a podnikatelé podle kancléřky mluvit rovněž o aktuální situaci v Evropské unii a o odchodu…

Žádné migranty teď nepřijmeme, rázně vzkazuje Chovanec

28.09. 18:39

Praha – Evropská komise se pokouší tlačit na země, aby přebraly žadatele o azyl z Řecka a Itálie. Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) však dnes uvedl, že Česko do konce roku žádné běžence podle unijních kvót přijmout neplánuje.

Kontroly na hranicích jsou oprávněné, i když se počet migrantů snížil, myslí si Evropská komise

28.09. 17:51

Brusel - Evropská komise dnes uvedla, že kontroly, které na vnitřních hranicích schengenského prostoru kvůli migrační krizi zavedly některé země EU jsou i nadále oprávnění. A to i přesto, že se počty přicházejících migrantů výrazně snížily.

Evropské právo není výběrové, berte od nás žadatele o azyl, jinak přikročíme k právní akci, hrozí Řecko

28.09. 17:18

Brusel – Státy Evropské unie zatím převzaly jen zlomek z celkového počtu 160.000 osob, které by měly být v průběhu dvou let z Itálie a Řecka přesunuty do jiných unijních států. Řecko proto vyzývá země, aby splnily své povinnosti.

Dohoda s Tureckem je efektivní, uprchlíků je méně, zní z Bruselu

28.09. 15:06

Brusel – Dohoda mezi Evropskou unií a Tureckem, která měla za cíl zastavit migraci do Evropy po takzvané balkánské trase, je efektivní. Tvrdí to Evropská komise (EK), která poukazuje na počty migrantů, kteří připlouvají k evropským břehům.

Průzkum značení potravin: Znají jej Češi vůbec?

27.09. 12:39

Praha - Podle průzkumu pro Potravinářskou komoru ČR, který uskutečnila agentura STEM/MARK, zná čtvrtina Čechů alespoň jedno evropské značení potravin. Lidé se na výrobcích mohou setkat se třemi typy značení, vždy mají tvar sluníčka.

EU je rozpolcena. Vznikne společná evropská armáda?

Aktualizovali jsme 27.9.2016, 12:00, 27.09. 10:07

Bratislava - Ve slovenské metropoli se dnes koná neformální schůzka ministrů obrany EU. V poslední době se začalo více hovořit o vzniku společné evropské armády, Velká Británie ovšem s návrhem nesouhlasí.

Hrozba terorismu dosáhla vrcholu, zní z EU

27.09. 10:39

Brusel - Hrozba terorismu dosáhla v zemích Evropské unie v posledních zhruba dvaceti letech vrcholu. Koordinátor EU pro boj proti terorismu teď varuje evropské zákonodárce, že by Evropa mohla čelit novým koordinovaným útokům Islámského státu. Tyto útoky by podle něj dokonce mohly zahrnovat chemické…

Nečekaný návrh Británie: Pomůžeme Turecku do EU

27.09. 08:49

Ankara – Britský ministr Boris Johnson se vydal na návštěvu Turecka. Kromě toho, že se tam pokoušel napravit své dřívější kritické výroky o této zemi, vyjádřil britský ministr zahraničí vůli pomoci Ankaře při vstupu do Evropské unie.

Západ rázně: Příměří v Sýrii musí zajistit Rusko

25.09. 18:54

Damašek - Západní státy naléhají na Rusko, aby zajistilo obnovení příměří v Sýrii. V zemi se rozhořely tvrdé boje o město Halab, které leží na severu země a nad kterým získaly přechodně kontrolu vládní síly.

Ochrana hranic je slabá? Rakouský kancléř vyzval k posílení

24.09. 21:52

Vídeň - Hranice Evropské unie je potřeba lépe chránit, aby bylo možné bojovat s nelegální migrací. Řekl to dnes rakouský kancléř Christian Kern.

Výsledek dnešního summitu: Nový uprchlický tábor a udržení zavřené balkánské trasy

24.09. 21:13

Vídeň - Balkánská migrační cesta musí zůstat trvale uzavřená a vnější hranice Evropské unie je potřeba lépe chránit. Takové jsou závěry dnešního summitu ve Vídni.

Dohoda o volném obchodu mezi EU a Kanadou bude možná podepsána v říjnu

23.09. 17:20

Bratislava - Dohoda o volném obchodu mezi EU a Kanadou (CETA) by mohla být podepsána letos v říjnu. Naopak jednání o podobné dohodě se Spojenými státy (TTIP) do konce letošního roku uzavřena nebudou.

Ministři EU zasedli k TTIP. USA stanovili ultimátum

23.09. 13:00

Bratislava - Ve slovenské metropoli se dnes sešli ministři EU, kteří jsou odpovědni za problematiku mezinárodního obchodu. Některé evropské země požadují od Američanů ústupky při jednáních o obsahu dohody o volném obchodu mezi EU a USA (TTIP).

Uzavřít Dánsko, vyhodit migranty a pryč z EU. Na severu Evropy se něco děje

23.09. 11:36

Kodaň – Kvůli migrační krizi a stále sílícím negativním náladám zaměřeným proti běžencům v Evropě vznikají a sílí strany, které se ve svém programu vyjadřují proti přijímání migrantů. Jedna takové teď vznikla v Dánsku. Kromě přísnějších imigračních pravidel chce bojovat za odchod Dánska z Evropské…

V eurozóně se po třech měsících vrátila k růstu spotřebitelská důvěra

22.09. 21:03

Brusel – Po třech měsících se zastavil pokles spotřebitelské důvěry v eurozóně. V září se podle zprávy Evropské unie po čtvrt roce zvýšila.

reklama
Fotogalerie