Články k tématu: EU

Zástupci EU při výběru šéfa OSN překročili pravomoci, tvrdí Lajčák

07.10. 18:47

Bratislava/New York - Představitelé Evropské unie překročili své pravomoci při výběru nového generálního tajemníka OSN. a země východoevropské regionální skupiny nepostupovaly společně a neřídily se původními sliby. Uvedl to dnes slovenský ministr zahraničí Miroslav Lajčák.

Rozhořely se debaty kolem EU: Oslabte její vliv, žádají lidé

Aktualizovali jsme 7.10.2016, 16:08, 07.10. 11:44

Bratislava - Po červnovém referendu brexitu se stále víc diskutuje o budoucí podobě EU, přičemž začíná převládat názor, že by měl být vliv Bruselu oslaben. Tento názor zazněl i dnes ve slovenské metropoli, kde se koná neformální jednání šéfů parlamentních komor členských států unie.

Soros: Evropa musí ekonomickým migrantům i uprchlíkům poskytnout příjemné prostředí

Aktualizovali jsme 7.10.2016, 15:03, 06.10. 18:16

Washinton - Finančník, multimiliardář a filantrom s maďarskými kořeny George Soros prohlásil, že Evropa je povinna přijmout mnohem větší počty žadatelů o politický azyl. Co jej k tomu vede?

reklama

Europoslanec za UKIP je v nemocnici. Při hádce na setkání ve Štrasburku dostal ránu

Aktualizovali jsme 6.10.2016, 17:51, 06.10. 15:49

Štrasburk - Britský europoslanec Steven Woolfe skončil v nemocnici ve Štrasburku, jeho stav je vážný. Zraněn byl po hádce na setkání europoslanců své Strany nezávislosti Spojeného království (UKIP). Woolfe je kandidátem na lídra euroskeptické a protiuprchlické strany.

Asad se pustil do Evropy: Zmizela z politické mapy světa, ovládá ji USA

06.10. 17:37

Damašek - Europoslanci včera kritizovala laxní přístup EU k válce v Sýrii a prezident Bašár Asad jim dnes dal za pravdu, byť ostřejším tónem. Evropa podle něj zmizela z politické mapy světa.

Vulgární Duterte se obul do Západu: Ať Obama táhne k čertu, finanční pomoc nepotřebujeme

06.10. 15:34

Manila - Filipínský prezident Rodrigo Duterte, který nechvalně proslul svými vulgarismy, nově prohlásil, že finanční pomoc od EU a USA nepotřebuje.

Uprchlíci půjdou do táborů mimo EU? Z Libye zazněla ostrá slova

06.10. 14:19

Vídeň - V Evropě v souvislosti s uprchlickou krizí už několikrát zazněl návrh, aby se migranti shromažďovali v táborech mimo území EU. Jednou z možností jsou i tábory v Libyi. Tato severoafrická země to ale vyloučila.

Projekt ochrany hranic odstartoval: Evropská pohraniční stráž začala práci v Bulharsku

06.10. 13:07

Brusel/Sofia - Na bulharsko-tureckém hraničním přechodu Kapitan Andreevo byl dnes spuštěn projekt Evropské pobřežní a pohraniční stráže.

FT varuje: Vliv visegradské čtyřky slábne. Ohrožují nás spory?

06.10. 09:51

Brusel - Země tzv. visegrádské čtyřky, kam patří také Česko, v poslední době nabyly dojmu, že má jejich slovo v rámci EU stále větší váhu. Podle britského listu Financial Times (FT) tomu tak ale není. Důvodem jsou neshody v rámci V4.

Na zasedání europoslanců to vřelo: Zazněla kritika Ruska i USA

05.10. 18:05

Štrasburk - Dnešní zasedání europoslanců bylo bouřlivé, EU je podle nich nečinná při řešení vleklé občanské války v Sýrii. Zněla kritika na adresu Ruska, Bašáda Asada, ale i USA.

Diplomaté EU podpořili návrh na zrušení víz pro Gruzínce, má to ale háček

Aktualizovali jsme 5.10.2016, 16:12, 05.10. 11:58

Brusel - Diplomaté zemí Evropské unie podpořili návrh na zrušení vízové povinnosti pro občany Gruzie. Od jara odkládané rozhodnutí musí posoudit europarlament. Země, které se njvíce obávaly přílivu dalších migrantů, si ale prosadily záchrannou brzdu.

Vláda přerušila jednání o dohodě o volném obchodu mezi EU a Kanadou

05.10. 13:51

Praha - Vláda dnes přerušila jednání o dohodě o volném obchodu mezi Evropskou unií a Kanadou (CETA). Kabinet také odložil jednání o prominutí části dluhu Státní správě železniční dopravní cesty (SŽDC). Vláda dále odmítla návrh opoziční TOP 09 na uzákonění tříměsíční lhůty pro vydání elektronického…

EU podpoří Afghánistán 1,2 miliardy eur, Kábul bez pomoci nezvládne řídit zemi

05.10. 10:43

Brusel - Evropská unie podpoří v příštích letech Afghánistán částkou 1,2 miliardy eur. Zároveň Brusel očekává, že klíčoví světoví partneři přispějí Kábulu tak, aby podpora zemi zůstala na stejné či obdobné úrovni jako dosud.

Evropská propaganda? Unie chce na školách učit demokratické hodnoty

05.10. 09:09

Štrasburk - Lídři Evropského parlamentu v pondělí odhlasovali zahájení nového programu „velvyslanců" ve školách po celé Evropě ve snaze podpořit účast mladých voličů v evropských volbách v roce 2019. Cílem je nalákat stovky tisíc prvovoličů.

Eurosocialista Pittella se pustil do Zemana. Jeho slova o uprchlících jsou ostudná

04.10. 21:32

Brusel - Šéf frakce socialistů v Evropském parlamentu Gianni Pittella se dnes vrátil ke slovům českého prezidenta Miloše Zemana o deportaci uprchlíků. A kritikou nešetřil.

Europoslanci se neshodnou na tom, jak Atény postupují v provádění reforem

04.10. 21:10

Štrasburk – Ve Štrasburku se dnes diskutovalo o stavu hospodářských reforem v Řecku. Europoslanci se však nedokázali shodnout na tom, jestli bylo v zemi dosaženo významného pokroku.

Syrské krveprolití bez zásahu EU neskončí. Aktivisté volají po akci

04.10. 18:00

Široké spektrum názorů provází syrskou krizi. Občanské svazky, aktivisté, zástupci humanitárních společností, filantropové a ochránci lidských práv jsou přesvědčeni, že syrskou otázku je nutno řešit politicky.

EU zpřísňuje vývoz zboží: Chce zakázat vývoz výrobky pro mučení a popravy

04.10. 17:04

Štrasburk - Europarlament si za dobu své existence posvítil na řadu produktů. Tentokrát chce zabránit obchodování se zbožím, které by mohlo být použito k mučení či popravám.

USA potřebují partnery na obou stranách, reaguje Kerry na brexit

04.10. 16:21

Brusel - Americký ministr zahraničí John Kerry během dnešní návštěvy Bruselu prohlásil, že USA budou po brexitu dál podporovat své přátele na obou stranách kanálu La Manche.

Europarlament naprostou většinou schválil dohodu o klimatu

04.10. 15:21

Štrasburk - Pro klimatickou dohodu, která byla pod záštitou OSN přijata loni v Paříži, dnes zvedlo ruku 610 europoslanců. Proti ji bylo jen 38, předseda Evropského parlamentu Martin Schulz proto hovoří o historickém hlasování.

Syrské děti v Libanonu potřebují vzdělání, tvrdí europoslanci

03.10. 22:26

Štrasburk - Syrským dětem, které před válkou uprchly do Libanonu, je potřeba zajistit vzdělání. Evropská unie by proto měla na tyto účely zvýšit objem pomoci.

EU nesplnila slib, hřímá Turecko. Kde jsou peníze?

03.10. 16:24

Ankara - Podle tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana EU nesplnila svůj slib poskytnout Turecku tři miliardy eur na pomoc migrantům. Brusel ovšem částky vyplácí na konkrétní projekty, nikoli jednorázově.

EU je na brexit připravena. Vyjednavač vyrazí na cestu

03.10. 15:12

Brusel - V Evropské komisi probíhají přípravy na jednání o odchodu Velké Británie z EU. Michel Barnier, někdejší eurokomisař pro vnitřní trh, se na počátku měsíce ujal funkce vyjednávače.

Orbán zuří: Brusel nám uprchlíky nevnutí, změníme ústavu

03.10. 12:49

Budapešť – Maďarské referendum, ve kterém drtivá většina občanů odmítla kvóty na přerozdělování uprchlíků, kvůli nízké účasti není platné. I přesto premiér Viktor Orbán v neděli podle agentury AFP uvedl, že EU nemůže přinutit Maďarsko přijímat přistěhovalce.

reklama
Fotogalerie
google-site-verification: google572aa3d56eb08979.html