Články k tématu: EU

Dohoda EU-Turecko je potvrzena, běženci se budou vracet

Aktualizovali jsme 18.3.2016, 17:30, 18.03. 17:26

Brusel - Lidří členských zemí EU a turecký premiér Ahmet Davutoglu potvrdili dohodu o vracení migrantů z řeckých ostrovů do Turecka. Na twitteru to oznámila litevská prezidentka Dalia Grybauskaitéová a informaci poté potvrdil předseda Evropské rady Donald Tusk. Unie však dává najevo, že to je pouze…

Připomíná mi to Dachau, řekl řecký ministr o uprchlickém táboře v Idomeni

18.03. 16:58

Atény - Řecký ministr vnitra Panajotis Kurumblis dnes navštívil tábor v Idomeni u makedonské hranice, kde se tísní na 10 tisíc uprchlíků. Místo přirovnal k nacistickému táboru v Dachau.

Dohoda EU-Turecko je jen show. Krizi to vůbec nepomůže, říká britský spisovatel

18.03. 15:27

Londýn - Britský spisovatel a novinář Simon Jenkins označil další summit Evropské unie za show. Podle něj je to jen předstírání, aby to vypadalo, že se něco dělá.

reklama

Uprchlíkům zdi nepomůžou, měli bychom následovat Merkelovou, žádá tajemník OSN

Aktualizovali jsme 18.3.2016, 14:40, 18.03. 12:10

Berlín - Generální tajemník OSN Pan Ki-mun se ohradil proti používání plotů a zdí jako prostředku pro zastavení proudu uprchlíků procházejících přes Evropu. Informovala o tom agentura AP.

Turecký premiér přijel na summit: Bude souhlasit s dohodou EU?

18.03. 14:35

Brusel - Turecký premiér Ahmet Davutoglu dnes ráno přijel na summit EU a hned řekl, že pomoc všem uprchlíkům i zlepšení vzájemných vztahů osmadvacítky a Ankary je společným cílem. Evropští lídři se včera dohodli na návrhu dohody, která by měla vyřešit migrační krizi.

Turecko požaduje zrušení vízové povinnosti. Mělo by to negativní dopad na EU?

18.03. 12:51

Brusel - Turecko využívá současnou uprchlickou krizi k nátlaku na Brusel a požaduje zrušení vízové povinnosti. Co by takový krok přinesl zemím EU pozitivního a co naopak negativního?

SOUHRN: Jaká je vlastně dohoda EU-Turecko? Na tomto se dohodli na summitu

18.03. 12:35

Brusel - Způsob fungování vznikající dohody o migraci mezi EU a Tureckem tak, jak je možné jej zrekonstruovat z informací dostupných na summitu EU.

Pusťte nás, volají uprchlíci. Bojí se vyhoštění do Turecka

18.03. 09:18

Brusel – Lídři Evropské unie se v noci na pátek shodli na podobě dohody s Tureckem, dnes s ní seznámí také zástupce Ankary. Klíčovým prvkem dohody by měl být systém navracení uprchlíků do Turecka, výměnou za ně pak budou do Evropy posíláni syrští uprchlíci. Amnesty International (AI) ale Evropu…

Bude tím vyřešena migrační krize? EU se shodla na návrhu dohody pro Turecko

18.03. 08:35

Brusel - Společný postoj EU k návrhu dohody s Tureckem o migraci je na světě. Změny proti předchozí verzi nejsou podle diplomatů zásadní.

Fico v Evropě sklidil tvrdou kritiku, nenechal si to ale líbit

17.03. 20:30

Brusel – Slovenský premiér Robert Fico si dnes musel vyslechnout kritiku z úst šéfa frakce evropských socialistů v Evropském parlamentu Gianniho Pittella. Tomu se nelíbí, jak Ficův Směr, který do frakce patří, vyjednává o budoucí vládě.

Merkelová věří, že se dohodne. Tsipras chce běžence rozdělit mezi země EU

17.03. 17:55

Brusel - Německá kancléřka Angela Merkelová dorazila na dnešní summit EU "opatrně optimistická". Francie pak vyjádřila obavy o Řecko, kterého se momentálně uprchlická krize dotýká nejvíc.

Česko bude imigranty prověřovat, než je převezme, řekl Sobotka na summitu

17.03. 17:21

Brusel - Dnešního summitu EU se účastní také premiér Bohuslav Sobotka. Při příchodu na jednání uvedl, že Česko chce nejprve prověřit migranty, než je z Řecka a z Itálie převezme.

Dohoda EU-Turecko je na hraně mezinárodního práva, říká prezidentka Litvy

17.03. 16:26

Brusel - Podle litevské prezidentky Dalii Grybauskaitéové je dohoda mezi EU a Tureckem o řešení uprchlické krize na hraně mezinárodního práva.

Za pár hodin začíná summit EU k migraci. Tusk je tentokrát skeptický

17.03. 13:30

Brusel - Za několik hodin začne další summit EU k migraci a šéf Evropské rady Donald Tusk neskrývá skepsi. Podle Turecka bude jednání obtížné, nicméně nalezení dohody je možné.

Sobotka bude přesvědčovat na summitu EU, aby pomohla Savčenkové

Aktualizovali jsme 17.3.2016, 10:55, 16.03. 22:34

Praha – Premiér Bohuslav Sobotka bude na blížícím se summitu EU prosazovat, aby se lídři osmadvacítky zasadili o propuštění ukrajinské pilotky Nadiji Savčenkové z ruského vězení.

Méně uprchlíků? Neradujme se předčasně, varovala Merkelová

16.03. 16:00

Berlín - Podle německé kancléřky Angely Merkelové uprchlickou krizi nevyřeší zavírání hranic v Evropě. Podle ní je třeba omezit počet příchozích běženců do všech zemí EU, včetně Řecka. Řekla to dnes německým poslancům před odjezdem na summit EU.

Sobotka bude na summitu jednat o tom, aby navracení imigrantů do Turecka fungvalo

16.03. 12:44

Praha - Vláda chce, aby urychleně začalo fungovat navracení migrantů z Řecka do Turecka. Je to součástí mandátu, s nímž pojede premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) na summit Evropské unie. Předseda vlády o tom informoval na twitteru. Summit se bude konat ve čtvrtek a v pátek a má se vrátit k návrhům,…

Seznam už je velký. Kdo všechno nesouhlasí s dohodou EU s Tureckem

16.03. 09:15

Brusel - Dohoda mezi Tureckem a EU o uprchlících má vyřešit otázku migrační krize. Ne všichni s ní však souhlasí. Její návrh má mezi členskými zeměmi EU i několik odpůrců. Které státy mezi ně patří a proč?

K zastavení migrace je potřeba zastavit Brusel, tvrdí Orbán

15.03. 16:29

Budapešť - Maďarský premiér Viktor Orbán, který je znám svými kontroverzními názory, opět zkritizoval politiku EU. Prvním krokem k zastavení migrační vlny je zastavit Brusel, prohlásil dnes šéf maďarské vlády při akci věnované připomínce výročí protihabsburské revoluce z roku 1848.

Zeman po Dudově návštěvě: EU by neměla kritizovat Polsko

15.03. 15:21

Praha - Polská vláda by neměla být vystavena moralizující kritice Evropské unie, řekl dnes po jednání se svým polským protějškem český prezident Miloš Zeman. Polská hlava státu Andrzej Duda navštívil Česko v době, kdy Varšava už delší dobu čelí kritice EU i některých dalších států kvůli údajně…

Referendum v Británii se blíží, posilují zastánci Brexitu

15.03. 13:44

Londýn - Referendum o setrvání Británie v EU, které je naplánované na 23. června, bude velmi napínavé. Pokud by se konalo nyní, vyhráli by zastánci Brexitu.

Češi nevěří Bruselu, důvěra je nejmenší v historii

14.03. 12:51

Praha - Mírně nadpoloviční většina občanů České republiky (55 %) má důvěru v OSN. NATO důvěřuje podobný podíl dotázaných (52 %). Ovšem zatímco důvěra v NATO je poměrně stabilní, v případě OSN zjišťujeme snížení důvěryhodnosti (od roku 2015 o 8 %). Instituce Evropské unie mají ještě nižší míru…

Známý politik kritizuje dohodu EU-Turecko. Ankara nás uprchlické krize nezbaví, říká

14.03. 09:55

Brusel – Dohoda mezi Evropskou unií a Tureckem o uprchlících je podle mnohých politiků spíše vydíráním, než partnerskou spoluprací. Někdejší belgický premiér a šéf frakce ALDE v Evropském parlamentu Guy Verhofstadt v komentáři pro deník The Guardian poukazuje, že takový obchod je nejen nezákonný,…

Šéf AI bude kvůli summitu EU-Turecko jednat s Tuskem, dohoda je prý nelegální a nemorální

13.03. 18:40

Brusel - Amnesty International kritizuje návrh dohody EU s Tureckem o uprchlících jako nelegální a nemorální. Šéf lidskoprávní organizace Salil Shetty se proto sejde příští týden s předsedou Evropské rady Donaldem Tuskem, francouzským ministrem vnitra Bernardem Cazeneuvem a dalšími evropskými…

reklama
Fotogalerie