Články k tématu: EU

Referendum v Británii se blíží, posilují zastánci Brexitu

15.03. 13:44

Londýn - Referendum o setrvání Británie v EU, které je naplánované na 23. června, bude velmi napínavé. Pokud by se konalo nyní, vyhráli by zastánci Brexitu.

Češi nevěří Bruselu, důvěra je nejmenší v historii

14.03. 12:51

Praha - Mírně nadpoloviční většina občanů České republiky (55 %) má důvěru v OSN. NATO důvěřuje podobný podíl dotázaných (52 %). Ovšem zatímco důvěra v NATO je poměrně stabilní, v případě OSN zjišťujeme snížení důvěryhodnosti (od roku 2015 o 8 %). Instituce Evropské unie mají ještě nižší míru…

Známý politik kritizuje dohodu EU-Turecko. Ankara nás uprchlické krize nezbaví, říká

14.03. 09:55

Brusel – Dohoda mezi Evropskou unií a Tureckem o uprchlících je podle mnohých politiků spíše vydíráním, než partnerskou spoluprací. Někdejší belgický premiér a šéf frakce ALDE v Evropském parlamentu Guy Verhofstadt v komentáři pro deník The Guardian poukazuje, že takový obchod je nejen nezákonný,…

reklama

Šéf AI bude kvůli summitu EU-Turecko jednat s Tuskem, dohoda je prý nelegální a nemorální

13.03. 18:40

Brusel - Amnesty International kritizuje návrh dohody EU s Tureckem o uprchlících jako nelegální a nemorální. Šéf lidskoprávní organizace Salil Shetty se proto sejde příští týden s předsedou Evropské rady Donaldem Tuskem, francouzským ministrem vnitra Bernardem Cazeneuvem a dalšími evropskými…

Obama letí do Londýna podpořit odpůrce brexitu

13.03. 12:12

Londýn - Do bouřlivé debaty o brexitu se podle informací listu The Independent hodlá vložit americký prezident Barack Obama. Koncem dubna navštíví Londýn, kde bude přesvědčovat Brity, aby v červnovém referendu hlasovali pro setrvání země v EU.

Šéf Evropského parlamentu: Trump není vhodný kandidát na prezidenta

12.03. 16:26

Paříž - Podle předsedy Evropského parlamentu Martina Schulze není Donald Trump vhodným kandidátem na post prezidenta USA. Podle jeho slov není na realitního magnáta v Bílém domě Evropa připravena, stejně tak Spojené státy.

Bude EU rozdávat občanům peníze? Je potřeba neobvyklý krok, ukazuje analýza

11.03. 15:25

Brusel - Mario Draghi, ředitel Evropské centrální banky (ECB), odhalil ve čtvrtek nová opatření, která si kladou za cíl oslabit euro a podpořit evropský bankovní sektor. Podle analýzy společnosti Stratfor ale tato opatření nemusí fungovat a ECB tak bude muset hledat alternativní postupy.

Zvyšuje si Turecko uměle počet přijatých uprchlíků? Úředníci říkají ano

11.03. 14:57

Ankara – Turecko ve skutečnosti možná přijalo méně než 2,7 milionu uprchlíků, jak země oficiálně udává. toto číslo zmiňuje v souvislosti s novým kontroverzním návrhem, který představila Evropě. Podle úředníků však může být vše úplně jinak.

Uprchlíci s dohodou ze summitu EU-Turecko nesouhlasí, nebudou se podřizovat

11.03. 13:26

Ankara - Turecko se s Evropskou unií na summitu o migrační krizi shodlo na návrhu dohody, která by měla dostat uprchlickou krizi pod kontrolu. Syrští uprchlíci s ní ale nesouhlasí a nehodlají se jí podřídit. Informoval o tom server TIME.

Brusel neměl na vybranou, normálně by se s Tureckem vůbec nebavil, varuje analytička

10.03. 16:48

Brusel - Předběžná dohoda Evropské unie s Tureckem z pondělního summitu by podle některých mohla konečně přinést jednotnou evropskou odpověď na migrační krizi. Plán se ale také setkal se silnou kritikou, mimo jiné i kvůli ústupkům, které EU slíbila Turecku. Právě ty by podle analytičky Fran…

Ploty na hranicích fungují jen do určitě míry. Co je špatně?

10.03. 15:55

Budapešť – Migrační krize pokračuje a stále více evropských států se jí snaží bránit uzavřením svých hranic. Některé po vzoru Maďarska také přistoupily k postavení hraničního plotu. Podle analýzy serveru Washington Post ale tato strategie funguje jen do určité míry.

Rána pro EU, Turecko přijme pouze tisíce až desetitisíce běženců

10.03. 12:08

Ankara/Atény - Evropská unie vkládá velké naděje do kontroverzní dohody s Tureckem o přijímání uprchlíků. Ankara nově vzkázala, že bude z řeckých ostrovů brát zpět řádově jen tisíce či desetitisíce běženců.

Dohoda mezi Tureckem a EU je jen dočasná, Nizozemí chce trvalejší řešení

Aktualizovali jsme 10.3.2016, 10:59, 10.03. 10:42

Brusel - V Bruselu se dnes koná schůzka ministrů vnitra členských zemí EU, na programu je mimo jiné dohoda s Tureckem o řešení uprchlické krize. Podle Klaase Dijkhoffa, nizozemského státního tajemníka pro bezpečnost a spravedlnost, by smlouva měla být pouze dočasná.

Dohoda EU a Turecka má malou šanci na úpěch, tvrdí agentura

09.03. 16:35

Brusel/Ankara – Dohoda Evropské unie s Tureckem, na které se obě strany dohodly na summitu EU, by měla efektivně odradit ilegální migranty od cesty do Evropy a znemožnit práci pašerákům lidí. Nic takového se ale podle agentury Reuters zatím neděje.

Turecko plní dohodu s EU, hlídky na moři zadržely desítky uprchlíků

09.03. 13:55

Atény/Istanbul - Ankara začala plnit dohodu, kterou uzavřela s EU. Turecké hlídky zadržely v zátokách podél pobřeží Egejského moře desítky uprchlíků, kteří se chystali k plavbě na řecké ostrovy.

Další kritika summitu EU-Turecko, tentokrát od europoslanců

09.03. 12:13

Štrasburk - Europoslanci dnes ve Štrasburku kritizovali předběžnou dohodu s Tureckem o vracení migrantů, která vznikla na pondělním summitu lídrů EU a Ankary. Plán se nelíbí především levici, výhrady má ale i pravice.

Státy EU si budou vzájemně uznávat technickou u aut

09.03. 00:31

Brusel/Praha – Státy Evropské unie si již brzo budou vzájemné uznávat osvědčení o technické způsobilosti. V platnost totiž brzo vstoupí nařízení Evropské komise o vzájemném uznávání si technických kontrol. Doposud platilo, že pokud si vlastník vozidla přehlásil auto do jiného členského státu, musel…

Migrační dohoda má problém. Kypr odmítá přístupové rozhovory Turecka a EU

08.03. 18:27

Nikósie - Politici na pondělním summitu v Bruselu přislíbili Turecku obnovení přístupových rozhovorů s EU, s tím ale nesouhlasí Kypr. To znamená novou komplikaci pro přijetí migrační dohody.

Summit k migrační krizi toho moc nepřinesl, řekl Klaus

08.03. 18:04

Praha - Summit Evropské unie a Turecka k migraci mnoho výsledků nepřinesl, je přesvědčen bývalý prezident Václav Klaus. Na summit podle něj přišlo silné Turecko, které si diktuje, protože cítí slabost Evropské unie. Klaus to dnes řekl v rozhovoru ČTK.

Firmy budou danit tam, kde vytváří zisk, shodly se státy EU

08.03. 16:20

Brusel - Evropská unie chce omezit nadnárodním firmám možnost daňových úniků a přesouvání zisků. Členské země osmadvacítky se proto dnes dohodly na doplnění pravidel o výměně daňových informací.

Výsledky summitu EU-Turecko jsou rozporuplné. Mluví se i o vydírání

Aktualizovali jsme 8.3.2016, 14:12, 08.03. 10:44

Berlín - Výsledky včerejšího speciálního summitu EU-Turecko o řešení uprchlické krize jsou rozporuplné. Zatímco němečtí a rakouští politici hovoří o kroku správným směrem, komentátoři jsou daleko skeptičtější. Německá humanitární organizace Pro Asyl návrh kritizovala.

Kritika na dohodu EU s Tureckem neustává, Merkelová se takto brání

08.03. 14:07

Berlín - Na plán řešení uprchlické krize, který vznikl na pondělním summitu EU-Turecko, se snesla vlna kritiky od lidskoprávních organizací. Německá kancléřka Angela Merkelové ale výtky odmítá.

Turecko chce další tři miliardy eur na uprchlickou krizi. Lídři o tom diskutují

07.03. 20:41

Brusel - Již slíbené tři miliardy eur na zvládání uprchlické krize Turecko nestačí a chce ještě další tři miliardy eur. Tento požadavek dnes vznesl na summitu v Bruselu turecký premiér Ahmet Davutoglu.

Komplikace na summitu EU-Turecko. Ankara předloží nové návrhy

07.03. 14:53

Brusel - V belgickém Bruselu dnes začíná mimořádný summit Evropské unie a Turecka. Tématem je uprchlická krize. Obě strany mají podle předběžných prohlášení v úmyslu se dohodnout na předávání běženců a také na finanční pomoci Turecku.

reklama
Fotogalerie