Články k tématu: EU

Summit EU:: Merkelová trvá na kvótách, Babiše sedí vedle Macrona

14.12. 18:41

Brusel - Tradiční debatou s předsedou europarlamentu Antoniem Tajanim začal v Bruselu summit Evropské unie. Předseda Evropské rady Donald Tusk rozvířil atmosféru svým podkladovým materiálem k diskusi o migraci.

O Babiše je v Bruselu zájem. Ještě před summitem jedná s Tuskem

14.12. 16:33

Brusel - Premiér Andrej Babiš se dnes krátce před zahájením unijního summitu sešel v Bruselu s Donaldem Tuskem. Jejich diskuse by se mohla týkat aktivního zapojení zemí visegrádské čtyřky (V4 - Česko, Slovensko, Polsko, Maďarsko) do evropských záležitostí.

Visegrádská čtyřka finančně podpoří lepší ochranu libyjské hranice. Kolik pošle Česko?

14.12. 14:58

Brusel - Česko, Slovensko, Polsko a Maďarsko dnes v Bruselu potvrdily záměr finančně podpořit snahu EU zlepšit ochranu libyjské hranice. Do fondu pro Afriku pošlou zhruba 35 miliony eur (téměř 900 milionů Kč), český podíl přesahuje 220 milionů korun.

reklama

Maďarsko pochválilo Tuska: Konečně někdo řekl pravdu o uprchlických kvótách

14.12. 12:29

Budapešť - Ve sporu o migrační politiku se dnes Maďarsko postavilo za šéfa Evropské rady Donalda Tuska, který kritizoval povinné uprchlické kvóty. Migrace má být jedním z hlavních témat summitu EU, který dnes začíná v Bruselu.

VIDEO z Polska: Evropo, otevři oči, musíš se chránit před uprchlíky

14.12. 09:28

Varšava - Na YouTube kanálu polského Ministerstva vnitra se objevilo video, které varuje před následky migrační krize. Zdůrazňuje se v něm, že ne zdaleka každý imigrant je uprchlík z válečné zóny. A nabádá, aby Evropa otevřela oči a začala chránit své vlastní obyvatelstvo.

Babiš vyrazil na summit do Bruselu: EU znovu nepřehlasuje Česko v otázce migračních kvót

14.12. 09:11

Praha - Premiér Andrej Babiš (ANO) dnesocestoval na dvoudenní summit v Bruselu. Před odletem řekl, že členské země EU znovu nepřehlasují Česko v otázce migračních kvót. Podle něj by takový přístup mohl vyvolat odchod dalších zemí z unie.

Změna nebude: Evropský parlament podpořil používání fosfátů v kebabu

13.12. 17:10

Brusel - Evropský parlament (EP) neschválil námitku proti používání fosfátů v kebabech. Výrobci tohoto pokrmu tak získali souhlas europoslanců, aby do masa přimíchávali látky, kterými údajně zlepšují jeho chuť.

Lidovecký europoslanec Zdechovský dal kvůli IKEA podnět evropskému ÚOHS

13.12. 16:46

Praha - Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) se domnívá, že řetězec IKEA požadavkem na certifikaci FSC (Forest Stewardship Council) u dřeva zneužívá své dominantní postavení na trhu Evropské unie. V ČR je pak podle něj certifikace FSC nastavená velice přísně, může tak klást na vlastníky lesů…

Babišovi se trvalé kvóty v reformě azylového systému nelíbí

13.12. 15:41

Praha - Premiér Andrej Babiš (ANO) odmítl trvalý přerozdělovací mechanismus imigrantů mezi členskými zeměmi Evropské unie, jak je v navrhované reformě evropského azylového systému. Evropský výbor na návrh Jiřího Valenty (KSČM) doporučil, aby Babiš na konsensuálním hlasování všech členských států…

Mayová v problémech? Kvůli zákonu o brexitu se pře s vlastními poslanci

13.12. 13:49

Londýn - Britská premiérka Theresa Mayová má dle očekávání potíže s prosazením zákona o brexitu. Podle navrženého dodatku by zákon opravňoval zákonodárce vetovat finální dohodu o brexitu a tím obnovit vyjednávání.

Německo potřebuje rychle vládu, aby bylo možné reformovat EU, říká expert

13.12. 11:58

Berlín - Německo potřebuje rychle sestavit vládu, jinak se nestihnou zásadní evropské reformy, apeluje Josef Janning z Evropské rady pro mezinárodní vztahy (ECFR). Kancléřka Angela Merkelová podle něj nemá jasnou představu, kam by měly Německo a Evropa v dalších letech směřovat

Migrace muslimů: Co to s Evropou udělá, když se příchod uprchlíků nebude regulovat?

13.12. 10:54

Washington/Brusel - Během 3. prosince přišlo ze Spojených států amerických důležité rozhodnutí - administrativa prezidenta Donalda Trumpa v čele s ambasadorkou v OSN, Nikki Haleyovou, a ministra zahraničí Rexe Tillersona odmítla se i nadále podílet na spolupráci ohledně uprchlíků a migrantů.

Babiš se chystá na jednání v Bruselu. Dojde k rozbrojům kvůli uprchlíkům?

13.12. 10:22

Brusel/Praha - Brusel se připravuje na nového českého premiéra Andreje Babiše. Předseda Evropské rady a někdejší dlouholetý polský premiér Donald Tusk podle informovaných zdrojů vnímá skupinu V4 jako v unii dlouhodobě etablovanou a produktivní značku.

Zeman sepsul návrh Bruselu: Kvóty na uprchlíky? To je vměšování do našich vnitřních záležitostí

13.12. 09:01

Praha – Evropský parlament v listopadu schválil mandát k vyjednávání nové podoby dublinského systému. Ta by mohla přinést například upravené permanentní kvóty na přerozdělování uprchlíků. Prezident Miloš Zeman je ale proti takové možnosti.

Brusel varuje před dopady daňové reformy v USA

12.12. 20:35

Brusel - Evropská komise dnes varovala amerického ministra financí Stevena Mnuchina, že plánovaná daňová reforma ve Spojených státech by mohla vážně poškodit transatlantickou obchodní výměnu a investiční toky.

Europoslanci chtějí tvrdší postup proti daňovým únikům

12.12. 20:30

Štrasburk - Řada zemí Evropské unie nedostatečně postupuje proti daňovým únikům a proti praní špinavých peněz a mnoho bank tyto praktiky kryje.

Europoslanci zamítli vysílání on-line televizí přes hranice

12.12. 18:41

Štrasburk - Evropský parlament dnes zamítl návrh Evropské komise na zpřístupnění internetového televizního vysílání z jednotlivých členských zemí na celém území unie.

Kvóty na uprchlíky nefungují. Akorát dělí země EU, přiznal otevřeně Tusk

12.12. 16:50

Brusel - Šéfové států a vlád EU budou ve čtvrtek debatovat mimo jiné o migraci, s konkrétními závěry se ale tentokrát nepočítá. Šéf Evropské rady Donald Tusk k této záležitosti dnes řekl, že přerozdělování žadatelů o azyl podle kvót je neefektivní nástroj, který státy rozděluje.

Zeman se tvrdě pustil do Schulze, uškodil prý myšlence eurofederace

12.12. 15:08

Bratislava - Šéf německé sociální demokracie (SPD) Martin Schulz se nedávno vyslovil pro to, aby se z Evropské unie v příštích letech stala federace. Podle českého prezidenta Miloše Zemana tím udělal škodu myšlence eurofederace.

Chování Bruselu? Je to horší než za komunistů, zuří Maďarsko

Aktualizovali jsme 11.12.2017, 22:07, 10.12. 09:48

Brusel/Budapešť - Maďarsko bylo předvoláno před Evropský parlament, aby podal hlášení o situace v zemi. To se však Budapešti hluboce nelíbí a přirovnal chování Bruselu k novodobému honu na čarodějnice, které jsou daleko horší než procesy za komunistů, kdy o vině bylo rozhodnuto dávno předtím, než…

Počasí nepřeje uprchlíkům, nejvíc ilegálů míří do Itálie a Španělska

11.12. 17:13

Varšava - V listopadu vnější hranice Evropské unie překročilo ilegálně 13.500 osob, což je oproti loňskému roku o 27 procent lidí méně. Ve srovnání s celým rokem 2016 klesl počet migrantů, kteří do EU přišli, o 62 procent na 186.500.

Poradce Bidena přijel do Prahy. Zkritizoval EU za nezájem o Východní partnerství

11.12. 17:11

Praha/Brusel - Michael Carpenter, poradce pro zahraniční politiku bývalého amerického viceprezidenta Joe Bidena, míní, že iniciativa, která měla propojit EU se zeměmi východně od jejích hranic, se během osmi let proměnila v občasné setkání na společných summitech.

Podpora nebo rival NATO? Země EU potvrdily vznik "obranné aliance"

11.12. 16:02

Brusel - Ministři zahraničí 25 členských zemí Evropské unie dnes potvrdili vznik své stálé spolupráce v obranné oblasti (PESCO). Zveřejněno bylo prvních 17 společných projektů, do tří z nich se zapojí také Česko.

Netanjahu přijel do Bruselu. Chce přesvědčit evropské lídry, aby uznali Jeruzalém

11.12. 11:23

Brusel - Do Bruselu dnes přijel izraelský premiér Benjamin Netanjahu. Před jednáním ministrů zahraničí zemí EU řekl, že doufá, že většina zemí unie uzná Jeruzalém za hlavní město Izraele.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací