FSB (ruská kontrarozvědka)

FSB (ruská kontrarozvědka)

FSB podezřívá z útoku na generála Uzbeka. Tvrdí, že šlo o terorismus

Rusko pokročilo s vyšetřováním bombového útoku na generála Igora Kirillova a jeho asistenta v Moskvě. Tajné služby oznámily, že v souvislosti s případem zadržely devětadvacetiletého Uzbeka. Rusové tvrdí, že podezřelého ke splnění úkolu najaly ukrajinské tajné služby, napsala BBC s odvoláním na ruské státní zpravodajské agentury. 

Ruská policie, ilustrační fotografie.

Svět

FSB s útokem v koncertní síni spojuje i USA a Velkou Británii

Navzdory slovům prezidenta Vladimira Putina, že páteční teroristický útok v koncertní síni u Moskvy spáchali islamisté, z Ruska nadále znějí hlasy o roli Ukrajiny v rámci celé tragédie. Podle ředitele tajné služby FSB Alexandra Bortnikova stojí za útokem kromě Kyjeva také Spojené státy americké a Velká Británie.

Aktuálně se děje

14. února 2026 17:08

Vonnová po děsivém pádu: Hrozí jí amputace?

Návrat legendární americké lyžařky Lindsey Vonnové na olympijské svahy v Miláně a Cortině skončil tragickou nehodou, která může mít doživotní následky. Pouhých 13 sekund po startu sjezdu na sjezdovce Olimpia delle Tofane zachytila Vonnová pravou paží o branku, což ji v rychlosti kolem 110 km/h vymrštilo a následoval nekontrolovaný pád. Jednačtyřicetiletá šampionka utrpěla komplexní zlomeninu holenní kosti na levé noze, tedy v místě, kde měla již dříve poraněný zkřížený vaz.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Česko na Staroměstském a Václavském náměstí mohutně demonstruje na podporu Pavla

Ulicemi Česka prošly demonstrace na podporu Pavla. Příště Češi obsadí Letnou, oznámil Minář

V neděli se Česká republika stala dějištěm mimořádně rozsáhlých občanských protestů, které zasáhly více než 400 lokalit od krajských měst až po malé vesnice. Lidé vyšli do ulic, aby vyjádřili svou podporu prezidentu Petru Pavlovi a navázali na masivní shromáždění z počátku února v Praze, kterého se zúčastnilo na 90 tisíc lidí. Hlavním spouštěčem této vlny byl ostrý spor hlavy státu s předsedou Motoristů Petrem Macinkou poté, co prezident odmítl jmenovat poslance Filipa Turka ministrem životního prostředí.