Články k tématu: Joe Biden

Biden si přeje brzký začátek příměří v Pásmu Gazy

dnes 11:37

Americký prezident Joe Biden doufá, že od začátku příštího týdne by v Pásmu Gazy mohlo zavládnout příměří. Prohlásil to v pondělí během návštěvy New Yorku s tím, že Izrael by byl ochoten zastavit vojenské operace v Pásmu Gazy během nadcházejícího muslimského postního měsíce ramadán, pokud bude…

USA trestají Rusko. Za smrt Navalného uvalily stovky sankcí

23.02. 18:40

Ve reakci na smrt ruského opozičního vůdce Alexeje Navalného a druhé výročí ruské invaze na Ukrajinu Spojené státy oznámily v pátek více než 500 nových sankcí vůči Rusku. Tyto kroky zasáhnou i tři představitele ruské vlády.

Biden se pustil do Putina. Použil zkratku pro sprostý výraz

22.02. 10:01

Americký prezident Joe Biden ve středu označil ruského prezidenta Vladimira Putina za "zku*vysyna".

reklama

Biden se ruské protisatelitní zbraně neobává. Macron má obavy

17.02. 11:30

Nic nepotvrzuje, že by se Rusko rozhodlo, jak naložit s protisatelitní zbraní. Uvedl to v pátek americký prezident Joe Biden v reakci na odtajnění nové ruské bezpečnostní hrozby. Zdůraznil, že lidem bezprostřední nebezpečí nehrozí. Francouzský prezident Emmanuel Macron požádal Rusko o vysvětlení.

Putin by preferoval pokračování Bidena před návratem Trumpa

15.02. 13:53

Ruský prezident Vladimir Putin by preferoval pokračování Joea Bidena v pozici amerického prezidenta, je podle něj zkušenější a předvídatelnější. Kreml je však podle Putina připraven spolupracovat s kýmkoliv, koho si Američané zvolí v listopadových volbách, tedy případně i s Donaldem Trumpem.

Trump zpochybňuje kolektivní obranu, vzkazuje Biden členům NATO

14.02. 08:48

Americký prezident Joe Biden prohlásil, že Donald Trump zcela vážně zpochybňuje princip kolektivní obrany NATO. Víkendové výroky pravděpodobného republikánského vyzyvatele v listopadových volbách označil za pozvánku pro ruského prezidenta Vladimira Putina k napadení amerických spojenců v Evropě.

Biden provokuje Netanjahua myšlenkou o vzniku palestinského státu

20.01. 09:01

Palestinský stát může vzniknout i ve chvíli, kdy je izraelským premiérem Benjamin Netanjahu, řekl Joe Biden v pátek novinářům. Podle amerického prezidenta to není nemožné. Netanjahu v posledních dnech myšlenku vzniku samostatného palestinského státu odmítl.

Biden řekl, že americké údery v Jemenu budou pokračovat

18.01. 21:11

Američané hodlají pokračovat v úderech proti jemenským povstalcům, kteří za podpory Íránu ohrožují lodní dopravu v Rudém moři. Ve čtvrtek to řekl americký prezident Joe Biden, ačkoliv připustil, že dosavadní údery nezabránili Húsiům v pokračování útoků na obchodní lodě.

USA nepodporují nezávislost Tchaj-wanu, řekl Biden. Podle Číny je sjednocení nevyhnutelné

13.01. 19:37

Opětovné spojení Číny a Tchaj-wanu zůstává podle Pekingu "nevyhnutelné". Prohlásil to poté, co byly zveřejněny výsledky prezidentských a parlamentních voleb na Tchaj-wanu. Spojené státy nepodporují nezávislost Tchaj-wanu, uvedl v sobotu americký prezident Joe Biden po zveřejnění výsledků voleb.

Bidenova ochranka zasahovala kvůli nárazu auta do kolony

18.12. 16:41

Americký prezident Joe Biden se v neděli večer ocitl shodou náhod v ohrožení. Do SUV v jeho koloně totiž neúmyslně narazil automobil. K incidentu došlo v blízkosti kampaňové centrály ve Wilmingtonu ve státě Delaware. Biden se podle očitých svědectví polekal, obě havarovaná vozidla byla poškozena.

Izraelci počítají ještě s několika týdny bojů na jihu Gazy, řekl Netanjahu Bidenovi

10.12. 10:28

Izraelská vojenská operace proti teroristům z hnutí Hamás ve městě Chán Júnis na jihu Pásma Gazy bude pokračovat nejméně tři týdny, řekl to izraelský premiér Benjamin Netanjahu americkému prezidentovi Joe Bidenovi. Následně by se intenzita bojů mohla snížit.

Biden oslavil narozeniny, je mu 81 let. Zdraví prezidenta je tématem

21.11. 09:42

Joe Biden je nejstarší prezident Spojených států. Oslavil 81. narozeniny, které se ale obešly bez větších oslav i jakýchkoliv událostí.

Biden hovořil o budoucnosti Pásma Gazy. Izrael ji nesdílí, jeho představa je jiná

19.11. 14:22

Americký prezident Joe Biden v sobotu sdělil, že po skončení konfliktu mezi Izraelem a palestinským militantním hnutím Hamás by mělo dojít k sjednocení Pásma Gazy a Západního břehu Jordánu pod vládou obnovené palestinské samosprávy.

Prezidenti USA a Číny se příští týden sejdou v San Francisku

10.11. 21:31

Americký prezident Joe Biden bude příští týden v USA hostit čínského protějška Si Ťin-pchinga, potvrdili američtí činitelé v pátek. Oba státníci se sejdou v kalifornském San Francisku, kde budou jednat o stabilizaci vzájemných vztahů obou velmocí.

Biden a Si Ťin-pching se mají v listopadu setkat v USA

28.10. 13:09

Spojené státy americké a Čína souhlasily, že vyvinou společné úsilí s cílem uskutečnit setkání prezidentů obou globálních velmocí. Šéf Bílého domu Joe Biden pozval čínského protějška Si Ťin-pchinga do San Francisca na listopadový summit APEC. Peking zatím účast svého lídra nepotvrdil.

Ukrajina má dostat americké taktické střely ATACMS

22.09. 20:45

Americký prezident Joe Biden nakonec zřejmě slíbil ukrajinskému protějšku Volodymyru Zelenskému, že USA poskytnou Ukrajině malé množství taktických balistických střel ATACMS. V pátek, tedy den po Zelenského návštěvě v Bílém domě, to uvedla americká televize NBC News.

Biden a Zelenskyj se potkají. Bílý dům oznámí další balíček pomoci

21.09. 22:08

Americký prezident Joe Biden odhalí obsah dalšího balíčku vojenské pomoci pro Ukrajinu, až se ve čtvrtek sejde s jejím lídrem Volodymyrem Zelenským v Bílém domě. Biden chce slyšet osobní pohled ukrajinského protějška na vývoj konfliktu, uvedl národní bezpečnostní poradce Jake Sullivan.

Jediný, kdo stojí v cestě míru na Ukrajině, je Rusko, řekl Biden

19.09. 19:02

Americký prezident Joe Biden ve svém projevu na Valném shromáždění OSN dnes zdůraznil, že jedině Rusko nese plnou zodpovědnost za současnou válku na Ukrajině a jedině Rusko stojí v cestě míru.

Zelenskyj se vydá na Valné shromáždění OSN, chce mluvit s Bidenem

15.09. 08:58

Prezident Spojených států amerických Joe Biden má v plánu setkání s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským. Schůzka je naplánována na okraj Valného shromáždění OSN v New Yorku, informovala stanice CNN.

Biden se chystá rozhodnout o poskytnutí dalších zbraní Ukrajině

12.09. 12:05

Americký prezident Joe Biden má definitivně rozhodnout o poskytnutí balistických střel dlouhého doletu Ukrajině, což mu doporučila ministerstva obrany a zahraničí v reakci na požadavky Kyjeva.

Podle Američanů by měla existovat horní věková hranice pro volené zástupce

11.09. 21:33

Většina Američanů by zavedla horní věkovou hranici pro volené zástupce, ukázal aktuální průzkum agentury YouGov pro CBS News. Šetření se konalo v době, kdy se zdá být velmi pravděpodobné, že se v příštích prezidentských volbách zopakuje souboj Joea Bidena a Donalda Trumpa. Bidenovi tou dobou bude…

Biden si telefonoval se Zelenským, hovořili o stíhačkách F-16

25.08. 09:30

V telefonickém rozhovoru mezi americkým prezidentem Joem Bidenem a jeho ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským se diskutovalo o plánovaném zahájení výcviku ukrajinských pilotů na amerických bojových letadlech F-16. Uvedla to agentura Reuters s odkazem na Bílý dům.

Biden je připravený se setkat s Kim Čong-unem

18.08. 09:56

Americký prezident Joe Biden je připravený navázat na svého předchůdce v úřadu Donalda Trumpa a sejít se s vůdcem KLDR Kim Čong-unem. Vůli k setkání ze strany vrchního představitele USA potvrdil bezpečnostní mluvčí Bílého domu John Kirby.

Biden se chystá navštívit Havaj, kterou zdevastovaly lesní požáry

16.08. 09:57

Počet obětí rozsáhlých lesních požárů na Havaji překročil stovku a růst bude i nadále, alespoň to očekávají úřady na ostrově Maui. Místa zasažená plameny se chystá navštívit americký prezident Joe Biden, jehož vláda čelí v souvislosti s katastrofou kritice.

Fotogalerie