Články k tématu: Joe Biden

USA zkritizovaly Rusko: Za provokace na Krymu je zodpovědný Putin

13.08. 15:54

Washington/Kyjev – Americký viceprezident Joe Biden s kvůli situaci na Krymu telefonoval s ukrajinským prezidentem Petro Porošenkem. V hovoru podle úřadu ukrajinského prezidenta mimo jiné Biden uvedl, že za provokace na anektovaném poloostrově je plně zodpovědný ruský prezident Vladimir Putin.

Spojené státy nakonec vydají Gülena? Do Turecka přijede viceprezident Biden

13.08. 13:36

Ankara - Vztahy mezi Tureckem a USA jsou po nezdařeném vojenském puči značně napjaté. Důvodem je především spor o duchovního Fethullaha Gülena, kterého Ankara obviňuje ze zosnování převratu a který žije v americkém exilu. Situace by se ale mohla už brzy změnit.

Joe Biden, viceprezident USA dnes v Bílém domě oddal dva homosexuály

02.08. 15:49

Washington - Americký viceprezident Joe Biden dnes v Bílém domě oddal homosexuální pár. Informovala o tom agentura AP.

reklama

Trump zrazuje USA, Putin je diktátor: Biden na sjezdu demokratů pronesl ostrá slova

28.07. 08:42

Filadelfie - Ve středu na nominačním sjezdu amerických demokratů vystoupil s projevem viceprezident Joe Biden. Ruského prezidenta Vladimira Putina v něm označil za diktátora.

Po třiceti letech se na Novém Zélandu objeví americká válečná loď. Námořní roztržka je u konce

21.07. 13:48

Auckland - V novozélandské metropoli k závěru roku 2016 zakotví americká válečná loď, první po třiceti letech. To by naznačovalo, že se dlouholetá námořní roztržka mezi USA a Novým Zélandem blíží ke konci.

OSN zůstává optimistické, USA si přály, aby referendum skončilo jinak

24.06. 17:35

New York - Generální tajemník OSN Pan Ki-mun vyjádřil v reakci na výsledek britského referenda naději, že EU zůstane pro jeho organizaci "silným partnerem". USA by byly raději, kdyby referendum dopadlo jinak.

Papež a Biden vyzývají svět k boji proti rakovině

29.04. 17:39

Vatikán - Viceprezident USA Joseph Biden a papež František vyzvali dnes z Vatikánu k celosvětovému společnému úsilí v boji proti rakovině.

USA pomůžou Ukrajině. Pošlou peníze na lepší bezpečnost státu

01.04. 10:07

Washington - Americký viceprezident Joe Biden na okraj summitu o jaderné bezpečnosti hovořil s ukrajinským prezidentem Petrem Porošenkem. Spojené státy poskytnou Kyjevu další finanční pomoc, tentokrát to bude ve výši 335 milionů dolarů.

Biden kritizoval Izrael: Budování osad je nebezpečné. Šance na mír mizí

21.03. 11:50

Washington - Budování nových židovských osad komplikuje tradičně dobré vztahy mezi USA a Izraelem. Podle amerického viceprezidenta Joea Bidena Izrael oslabuje naděje na mír s Palestinci.

Biden: IS porazíme, ale bude to trvat. Pro USA ale nepředstavuje existenční hrozbu

11.03. 00:47

Ammán – Americký viceprezident Joe Biden dnes jednal s jordánským králem Abdalláhem II. Po schůzce vyjádřil názor, že Islámský stát bude poražen. Nebude to prý ale hned.

Pustíme se do srdce IS tvrdě, slibují USA

08.03. 16:26

Washington/Abú Zabí - Americký viceprezident Joe Biden zahájil návštěvu po zemích Blízkého východu návštěvou letecké základny nedaleko metropole Spojených arabských emirátů (SAE) Abú Zabí. Při této příležitosti slíbil tvrdé útoky proti radikálům z Islámského státu, uvedla agentura AP.

reklama
Fotogalerie