Články k tématu: kauza h-system

Lidé v Horoměřicích mají strach. Lze vystěhování odvrátit? Družstvo se obrátilo na Babiše

Aktualizovali jsme 2.10.2019, 16:24, 02.10. 14:47

Bytové družstvo Svatopluk, které sdružuje část bývalých klientů zkrachovalé stavební společnosti H-System, chce získat úvěr na odkup domů v Horoměřicích u Prahy, které si lidé svépomocí dostavěli, ale nepatří jim a jsou v konkurzní podstatě po zkrachovalém H-Systemu.

Kauza H-System u soudu: Někdejší klienti neuspěli se stížností proti vyklizení domů

01.10. 19:13

Ústavní soud (ÚS) odmítl stížnost družstva Svatopluk proti verdiktu Nejvyššího soudu, podle kterého mají někdejší klienti H-Systemu vyklidit domy v Horoměřicích u Prahy. Dosud platil odklad vykonatelnosti, o kterém ústavní soudci rozhodli loni v srpnu. Odmítavé usnesení v těchto dnech soud doručuje…

Kauza H-System pokračuje. Do případu se vložil Čunek

28.08. 16:36

Chystané odškodnění v kauze H-System se musí podle lidoveckého senátora Jiřího Čunka týkat všech 1160 klientů této zkrachované stavební firmy, nejen některých. Čunek, který se v kauze dlouhodobě angažuje, se kvůli tomu chce sejít s premiérem Andrejem Babišem (ANO) a na přípravě právní úpravy…

reklama

Kauza H-System zase straší Horoměřice: Monsport chce 21 milionů za nájem

18.07. 14:08

Správce konkurzní podstaty společnosti H-System Josef Monsport podal žalobu na bytové družstvo Svatopluk o zaplacení 21 milionů za nájem za byty v Horoměřicích za poslední tři roky, řekl ČTK předseda družstva Martin Junek. Monsport informaci potvrdil, žalobu podle svých slov podal na základě…

Stát odškodní desítky klientů H-Systemu za průtahy v trestním řízení

19.11. 14:25

Zhruba 60 klientů zkrachovalé stavební firmy H-System dostane odškodnění za průtahy v trestním řízení s manažery firmy. U většiny odškodňovaných částka za nemajetkovou újmu nepřesáhne 100.000 korun. Ukončit soudní spory s částí klientů sdružení Maják se rozhodlo ministerstvo spravedlnosti, sdělil…

Zeman intervenuje v kauze H-System, zastal se družstva Svatopluk

14.09. 16:58

Praha/Brno - Prezident Miloš Zeman zaslal Ústavnímu soudu nevyžádanou intervenci podporující stanovisko stěžovatelů z družstva Svatopluk v kauze H-System. V případu by chtěl vystupovat jako tzv. amicus curiae, tedy přítel soudu. V dokumentu, který ČTK poslal prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček,…

Lidé z Horoměřic se zatím vystěhovat nemusí, rozhodl soud

21.08. 14:11

Brno - Ústavní soud (ÚS) odložil vykonatelnost rozhodnutí Nejvyššího soudu (NS), podle kterého se museli lidé z družstva Svatopluk vystěhovat z domů v Horoměřicích u Prahy.

kauza H-System: Stížnost Svatopluku bude řešit ústavní soudce Jiří Zemánek

14.08. 16:05

Brno - Ústavní stížnost bytového družstva Svatopluk proti červencovému verdiktu Nejvyššího soudu (NS) o vyklizení bytů v Horoměřicích u Prahy bude jako soudce zpravodaj řešit Jiří Zemánek.

Kauza H-System: Vyklizení bytů v Horoměřicích? Družstvo Svatopluk podalo ústavní stížnost

13.08. 18:52

Praha - Družstvo Svatopluk dnes podalo ústavní stížnost proti verdiktu Nejvyššího soudu (NS) o vyklizení bytů v Horoměřicích u Prahy. Členové družstva si domky sami dostavěli, opustit je nechtějí. Podle NS má konkurzní správce H-Systemu Josef Monsport právo zpeněžit nemovitosti ve prospěch všech…

Klienti H-Systému dostali odškodnění, jeho výše je směšná

09.08. 17:24

Praha - Ministr spravedlnosti Jan Kněžínek dnes jednal se zástupci sdružení Maják, které hájí zájmy části klientů zkrachovalého H-Systemu. Především se řešily soudní spory o odškodné, které s ministerstvem vedou jednotliví členové sdružení kvůli průtahům v trestním řízení s manažery firmy.

Babiš je skeptický k odškodnění klientů H-Systemu, na facebooku připomněl i další kauzy

06.08. 14:20

Praha - Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes na facebooku napsal, že je skepticky k tomu, aby stát odškodnil lidi podvedené v kauze H-System. Bylo by to podle něj nespravedlivé vůči těm, kteří byli podvedeni v jiných případech v minulosti, ale odškodnění se nedočkali.

Kam se poděl majetek H-Systemu?Sdružení Maják poslalo ministrovi ostrý dopis

03.08. 14:41

Praha - Sdružení Maják chce jednat s ministrem spravedlnosti Janem Kněžínkem (za ANO). o pátrání po majetku H-Systemu a o odškodnění pro bývalé klienty za průtahy při soudním řízení.

Klienti H-Systemu dostali víc času. Do nalezení dohody jim vystěhování nehrozí

30.07. 13:55

Praha - V Hrzánském paláci na Hradčanech jednají věřitelé firmy H-System se správcem konkurzní podstaty společnosti Josefem Monsportem. Ten podle senátora Jiřího Čunka (KDU-ČSL) přislíbil, že do vyřešení případu nebude vystěhovávat z Horoměřic žádného z klientů H-Systemu.

Kauza H-System: V Horoměřicích roste napětí. Lidé postavili u domů závoru

29.07. 14:10

Horoměřice - Lidé z bytového družstva Svatopluk, kteří se mají podle rozhodnutí Nejvyššího soudu (NS) do měsíce vystěhovat z domů v Horoměřicích u Prahy, instalují na příjezdové cestě závoru.

Jednání o H-Systemu by se mělo účastnit i družstvo Svatopluk i sdružení Maják, myslí si Babiš

27.07. 22:25

Praha/Salcburk - Premiér Andrej Babiš se domnívá, že pondělního jednání mezi správcem konkurzní podstaty firmy H-System a bytovým družstvem Svatopluk by se měli zúčastnit i členové sdružení Maják, které zastupuje další část bývalých klientů H-Systemu.

Lhůta pro vystěhování domů v Horoměřicích už běží. Co se stane, až vyprší?

26.07. 16:45

Praha - Nejvyšší soud tento týden rozhodl, že lidé sdružení v družstvu Svatopluk musí do jednoho měsíce vyklidit byty v osmi domech v Horoměřicích. Týká se to téměř 60 rodin. Konkurzní správce H-Systemu Josef Monsport řekl, že po uplynutí lhůty nepřistoupí k unáhleným a překotným krokům.

Sdružení Maják poslalo dopis Babišovi: Chce, aby jednal se všemi klienty H-Systemu

26.07. 15:57

Praha - Sdružení Maják vyzvalo premiéra Andreje Babiše (ANO) a ministra spravedlnosti Jana Kněžínka (za ANO), aby jednali se zástupci všech bývalých klientů H-Systemu. Podle sdružení Maják družstvo Svatopluk svévolně snížilo majetek zahrnutý do konkurzní podstaty, ze které mají být odškodněni…

Prezident Zeman se kvůli H-Systemu sejde se šéfy Nejvyššího a Ústavního soudu

26.07. 15:01

Praha - Prezident Miloš Zeman se kvůli kauze H-System v úterý na Pražském hradě sejde s předsedy Ústavního soudu (ÚS) Pavlem Rychetským a Nejvyššího soudu (NS) Pavlem Šámalem. NS v úterý rozhodl, že družstvo Svatopluk musí do měsíce vyklidit byty v osmi domech v Horoměřicích u Prahy.

Část klientů H-Systemu nesouhlasí s vystěhováním lidí z Horoměřic, politikům poslali vzkaz

25.07. 20:59

Praha - Sdružení Maják, které zastupuje část klientů společnosti H-System, nemá zájem na tom, aby se lidé z družstva Svatopluk, sdružujícího další klienty H-Systemu, vystěhovali ze svých domovů. Dále vyzvalo politiky, aby se nezasazovali pouze o jednu skupinu podvedených.

Družstvo Svatopluk podá kvůli H-System stížnost k ÚS proti vyklízení domů a bytů

25.07. 19:46

Horoměřice - Bytové družstvo Svatopluk podá stížnost k Ústavnímu soudu, na jejímž základě může soud odložit vykonatelnost rozhodnutí Nejvyššího soudu o vyklizení domů v Horoměřicích u Prahy.

Pomůže klientům H-Systemu Ústavní soud?

25.07. 17:13

Praha/Brno - Pokud bytové družstvo Svatopluk podá ústavní stížnost, je v kompetenci ústavních soudců odložit vykonatelnost rozhodnutí Nejvyššího soudu o vyklizení domů v Horoměřicích u Prahy. Středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) zjišťuje, jak může kraj pomoci lidem z domů…

Babiš se bude angažovat v kauze H-Systemu. Bude mediátorem, Monsport to uvítal

25.07. 16:23

Praha - Premiér Andrej Babiš (ANO) má být zprostředkovatelem v jednání bytového družstva Svatopluk a konkurzního správce H-Systemu Josefa Monsporta. Ten dnes řekl, že družstvo Svatopluk mohlo před časem domy i s pozemky odkoupit.

Soudce v kauze H-System: Družstvo si problémy zavinilo samo

25.07. 15:17

Praha - Členové družstva Svatopluk věděli už při projednávání trestní kauzy H-Systemu, že bydlí v majetku z konkurzní podstaty. Uvedl to dnes soudce pražského městského soudu Kamil Kydalka, který majoritního akcionáře H-Systemu Petra Smetku poslal za podvod na 12 let do vězení.

Lidé z kauzy H-System by mohli dostat mimořádnou dávku od státu ve výši asi 50 tisíc korun

25.07. 13:31

Praha - Lidé, kterým v úterý Nejvyšší soud nařídil kvůli kauze H-System vystěhování z bytů v Horoměřicích u Prahy, by mohli získat mimořádný příspěvek na řešení krizové situace. Podle ministerstva práce by činil až 51.150 korun.

reklama
Fotogalerie