Články k tématu: Kauza: Letouny CASA

Jak to bylo s nevýhodným nákupem letounů CASA? Promluvil klíčový svědek obžaloby

19.12. 16:14

Praha - Expert na vojenskou techniku Karel Daňhel dnes u soudu označil výběr letounů CASA pro českou armádu za nevýhodný. Do finálního výběru podle něj prošlo pět různých strojů, přičemž CASA byla třetí až čtvrtá. Management ministerstva obrany ale rozhodl o zúžení výběrového řízení pouze na…

Exministr obrany Barták před soudem obhajoval nákup letadel CASA

17.10. 12:31

Praha - Exnáměstek ministryně obrany a pozdější šéf resortu Martin Barták dnes u soudu jako svědek hájil nákup letounů CASA. Obžalobě ze zneužití pravomoci a porušení povinnosti při správě majetku čelí jeho někdejší nadřízená Vlasta Parkanová a šéf ministerské sekce vyzbrojování Jiří Staněk.

Soud v kauze letounů CASA začal bez exministryně obrany Parkanové

16.05. 12:25

Praha - Hlavní líčení v kauze nákupu letounů CASA dnes začalo bez obžalované bývalé ministryně obrany Vlasty Parkanové (KDU-ČSL, později TOP 09), která se na poslední chvíli vzdala své účasti. Druhý obžalovaný, bývalý ředitel ministerské sekce vyzbrojování Jiří Staněk, vinu odmítl. Ministerstvo…

reklama

Kauza nákupu letadel CASA se vrací k došetření, žalobce uspěl se stížností

05.01. 16:29

Praha – Z justiční databáze Infosoud vyplývá, že státní zástupce uspěl se stížností proti vrácení kauzy nákupu letadel CASA k došetření. Odvolací pražský městský soud rozhodnutí zrušil, a věcí se tak bude znovu zabývat soud obvodní.

Soud rozhodl: Parkanová musí zaplatit pokutu

30.11. 11:45

Praha - Exministryně obrany Vlasta Parkanová zaplatí pokutu za zveřejnění výpovědí svědků v trestní kauze CASA. Dnes o tom rozhodl soud, když zamítl její žalobu na Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ).

Soud vrátil kauzu CASA na začátek. V obžalobě jsou prý domněnky

03.10. 18:02

Praha - Tvrzení obžaloby, že se Vlasta Parkanová chtěla nákupem letounů CASA zalíbit premiérovi Mirku Topolánkovi jsou dle soudkyně Markéty Binderové domněnky. Kauza se proto vrací k došetření.

reklama
Fotogalerie