Články k tématu: Komíny

Topná sezóna pomalu klepe na dveře. Už máte zkontrolované komíny?

08.09. 12:10

Praha - Nyní je podle kominíků nejvyšší čas na kontrolu spalinových cest. Důležité je provést kontrolu do zahájení topné sezony. ČTK to sdělil mluvčí Společenstva kominíků Petr Dušek. Vyhláška stanovuje povinnost objednat kontrolu spalinové cesty jednou do roka. Výjimkou jsou plynové kondenzační…

Topná sezóna začíná: Požáry komínů loni napáchaly škody za 47 milionů korun

18.09. 13:40

Praha - Topná sezona začíná a hasiči varují před požáry způsobené komíny. V poslední topné sezoně od loňského října 2016 do března 2017 napáchaly škody za 46,9 milionu korun. Zemřel při nich jeden člověk a 30 lidí se zranilo.

Místopředseda ÚS zkritizoval zákon o kontrole kotlů, dává za pravdu pravicovým poslancům

25.07. 17:44

Varšava - Při rozhodování Ústavního soudu (ÚS) o kontrolách domácích kotlů zůstal v menšině jeho místopředseda Jaroslav Fenyk. Jako jediný se přiklonil k návrhu pravicových poslanců a domnívá se, že ÚS měl ustanovení, které umožňuje úředníkům zkontrolovat kotel a palivo, zrušit. Jeho odlišné…

reklama

Kontroly domácích kotlů jsou v pořádku. Ústavní soud zamítl stížnost pravicových poslanců

25.07. 16:32

Brno/Praha - Ústavní soud (ÚS) zamítl návrh pravicových poslanců na zrušení části zákona o ochraně ovzduší. Úředníci tedy i nadále mohou kontrolovat, čím lidé topí doma v kotlích.

Možnost kontroly komínů splňuje preventivní funkci, většinou stačí domluva, říká Brabec

26.06. 14:23

Praha - Na začátku letošního roku vstoupila v platnost kontroverzní novela zákona o ochraně ovzduší, podle které mohou úředníci vstupovat do domů a kontrolovat komíny. Podle ministra životního prostředí Richarda Brabce (ANO) norma plní svou preventivní funkci.

Konec soukromí a domovní svobody? Od 1. ledna začne platit sporný zákon o ovzduší

23.12. 12:06

Praha - Od Nového roku začne platit novela zákona o ochraně ovzduší, která umožní úřadům kontrolovat, čím lidé topí. Opozice chce normu napadnout u Ústavního soudu, protože prý prolamuje právo na soukromí a domovní svobodu.

Schváleno: Úředníci budou moci kontrolovat, čím doma topíte

19.10. 19:57

Praha – Senátoři i přes námitky pravice rozhodli, že úřady budou moci kontrolovat, čím lidé topí v domácích kotlích, a udělovat za to pokuty. Kritici poukazují, že tato pravomoc způsobí omezování domovní svobody. Chce se kvůli tomu obrátit i na Ústavní soud. 

Trojice mladíků se hecovala, kdo vyleze na tvární komín. Skončilo to tragédií

30.04. 15:04

Plzeň - Hasiči v sobotu kolem třetí hodiny ráno vyjížděli na Slovany do areálu Plzeňských papíren, aby zachránili mladého muže, který vyšplhal na 95 metrů vysoký komín. Zatímco dva muži lezli nahoru, další záchranáři prohledávali okolí. V podzemní šachtě je ale čekalo nepříjemné překvapení.

reklama
Fotogalerie