Články k tématu: Maďarsko

Sorosova nadace vrací úder. Kvůli maďarským protimigračním zákonům se obrací na soudy

24.09. 19:43

Budapešť - Nadace Open Society Foundations (OSF) amerického finančníka maďarského původu George Sorose se kvůli zákonům namířeným proti nevládním organizacím pomáhajícím migrantům a žadatelům o azyl obrátila na Evropský soud pro lidská práva a na maďarský ústavní soud. Informovala o tom dnes…

Evropské hodnoty si nezadají se socialistickou morálkou

Aktualizovali jsme 17.9.2018, 00:13, 16.09. 07:50

Komentář - Evropský parlament v tomto týdnu schválil rezoluci, která doporučuje Evropské komisi spustit řízení kvůli nedodržování evropských hodnot. Vzhledem k tomu, že Polsko, a nepochybně se přidají i další země s pudem sebezáchovy, řízení nepodpoří, dá se to označit za plácnutí na prázdno.…

Kritika Orbánova Maďarska? Hamáček kontroverzní rozhodnutí europarlamentu chápe

14.09. 16:27

Praha - Středeční hlasování Evropského parlamentu (EP) nebylo soudem s Maďarskem a ani nesouviselo s postojem Budapešti k migraci. Novinářům to dnes řekl ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD), který je pověřen i řízením ministerstva zahraničí. Uvedl rovněž, že jako předsedu ČSSD ho některé kroky vlády…

reklama

Orbán vrací úder. EU prý chce Maďarsku vzít právo chránit si hranice

14.09. 12:33

Budapešť - Maďarský premiér Viktor Orbán dnes obvinil Evropskou unii, že chce Maďarsku vzít právo chránit si své hranice. V rozhovoru poskytnutém rozhlasové stanici Kossuth rovněž řekl, že jeho vláda se v pondělí rozhodne, jaké právní kroky podnikne proti středečnímu doporučení Evropského…

Má EU potrestat Maďary? Hlasování europoslanců vyvolalo rozruch, ANO čelí kritice

13.09. 15:37

Praha - Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) se dnes distancoval od hlasování europoslanců za ANO v Evropském parlamentu o sankčním řízení s Maďarskem kvůli údajnému vážnému ohrožení unijních hodnot. Europoslanci českého vládního hnutí podpořili doporučení, aby Evropská komise s Maďarskem řízení…

V Bruselu už mají Orbána dost? Europarlament doporučil řízení proti Maďarsku

12.09. 16:51

Štrasburk/Budapešť/Bratislava - Evropský parlament dnes jasnou většinou přijal doporučení, aby Evropská komise zahájila proti Maďarsku řízení kvůli vážnému ohrožení hodnot Evropské unie. Pro tento krok hlasovalo 448 zákonodárců, 197 bylo proti a 48 se zdrželo. Aby EP - vůbec poprvé - přijal…

Starý světový pořádek zhroutil, nový světový řád budou určovat východní státy, tvrdí Orbán

04.09. 07:56

Čolpon-Ata (Kyrgyzstán) - Maďarský premiér Viktor Orbán se v Kyrgyzstánu zúčastnil summitu turkických zemí. Při té příležitosti prohlásil, že nový světový řád budou určovat východní státy, informovala německá agentura DPA.

Orbán boří starý světový řád, sbližuje se s turkickými diktátory

03.09. 17:31

Čolpon-Ata (Kyrgyzstán) - Maďarský premiér Viktor Orbán se dnes v Kyrgyzstánu zúčastnil summitu turkických zemí. Při té příležitosti prohlásil, že nový světový řád budou určovat východní státy, informovala německá agentura DPA.

Paraglidista chtěl propašovat přes hranice marihuany za miliony

02.09. 15:39

Budapešť - Osmnáct kilogramů marihuany přepravil maďarský paraglidista přes hranici své země se Srbskem.

Švédsko se dohaduje s Orbánem. Velvyslanec šel na kobereček

30.08. 20:03

Budapešť - Švédská ministryně zahraničí Margot Wallströmová na twitteru napsala, že maďarský premiér Viktor Orbán a italský ministr vnitra Matteo Salvini vytvořili spojenectví proti demokratům. Budapešti se její slova nelíbila, švédský ambasador v Maďarsku musel na kobereček.

Varholíková-Rezešová je venku z vězení. Řídila opilá a zabila čtyři lidi

28.08. 15:22

Budapešť - Z maďarského vězení bylo propuštěna Slovenka Eva Varholíková-Rezešová, která si odpykávala devět let za nehodu v opilosti. Zabila čtyři lidi. Na svobodu se dostala podmínečně po odpykání dvou třetin trestu.

Maďaři přestali zadrženým migrantům dávat jídlo, aktivisté si stěžovali ve Štrasburku

23.08. 21:57

Budapešť - Maďarský migrační úřad téměř dva týdny nechávat hladovět žadatele o azyl. Nyní ale od této kontroverzní praxe upustil. Helsinský výbor se dokonce v sedmi případech obrátil na Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku.

Už žádné peníze pro studenty genderu, rozhodla maďarská vláda

14.08. 21:27

Budapešť - Maďarská vláda přestane financovat genderová studia na univerzitách, oznámil dnes šéf úřadu vlády Gergely Gulyás. Nízký počet studentů v oboru genderových studií, zkoumajícím kulturně vzniklé rozdíly mezi muži a ženami, by prý postačoval k jejich ukončení. Na tiskové konferenci nicméně…

Orbán se znovu opřel do EK a její migrační politiky

28.07. 18:22

Baile Tusnad (Rumunsko) - Maďarský premiér Viktor Orbán dnes pronesl tradiční projev před maďarskou menšinou v Rumunsku. Evropané podle něj příští rok ve volbách do Evropského parlamentu vyjádří svůj názor na evropskou elitu a na to, zda dobře zvládla imigraci.

Orbán si pochvaloval dobré vztahy Maďarska a Izraele

19.07. 19:58

Jeruzalém - Maďarský premiér Viktor Orbán se dnes v Jeruzalémě sešel s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem. Při té příležitosti uvedl, že blízké vztahy Izraele a Maďarska se dají vysvětlit tím, že v čele obou zemí stojí vlastenci.

Evropská komise se naštvala na Budapešť? Žene ji k soudu kvůli azylovým zákonům

19.07. 18:32

Brusel/Budapešť - Evropská komise (EK) dnes poslala Maďarsko před Evropský soud, a to kvůli zákonům o azylu a navracení žadatelů. Strana Fidesz premiéra Viktora Orbána rozhodnutí EK považuje za důkaz, že Brusel chrání proimigrační organizace.

Maďarsko chystá radikální krok: Vystoupí z jednání OSN o globálním paktu o migraci

18.07. 16:48

Budapešť - Maďarsko zahájí proceduru odchodu z jednání OSN o globálním paktu o migraci. Oznámil to dnes ministr zahraničí Péter Szijjártó.

Soud propustí Slovenku Rezešovou, za nehodu pod vlivem alkoholu dostala devět let

18.07. 08:12

Košice (Slovensko) - Soud v Maďarsku souhlasil s žádostí o podmínečné propuštění Slovenky Evy Varholíkové-Rezešové, která si odpykává devítiletý trest za způsobení nehody pod vlivem alkoholu. Zemřely při ní čtyři osoby.

Tajemství maďarské metropole? 30 metrů pod zemí leží ukrytý zapomenutý svět

Aktualizovali jsme 14.7.2018, 13:23, 14.07. 07:50

Málokdo ví, že pod hlavním městem Maďarska leží opuštěný vápencový důl. Třicet metrů pod Budapeští se můžete potápět a odhalit tak celý téměř zapomenutý svět.

Bilaterální azylová dohoda? Orbán je ochoten jednat s Merkelovou

04.07. 07:57

Budapešť - Maďarský premiér Viktor Orbán je ochoten jednat s německou kancléřkou Angelou Merkelovou o bilaterální azylové dohodě. Řekl to německému listu Bild.

Na balkánskou trasu se vrací vlny uprchlíků. Černá Hora zvažuje stavbu plotu

03.07. 12:30

Podgorica - Uprchlíci se v posledních týdnech nesnaží dostat do EU jen přes Středozemní moře. Na takzvané balkánské trase je opět rušno, proud migrantů se na ní ale stočil jiným směrem. Černá Hora už zvažuje jako krajní opatření stavbu plotu na hranicích s Albánií.

Konec Merkelové se blíží. Kdo ji nahradí v roli nepsaného lídra EU?

01.07. 17:02

Budapešť - Potřetí zvolený maďarský premiér Viktor Orbán už několikrát za sebou čelil kritice pro své sklony k autoritářství a ultrakonzervatismu. Nicméně jeho politika evidentně zažívá v Maďarsku boom, když se mu už potřetí podařilo být nejen znovu zvolen, ale i obhájit ústavní většinu v maďarském…

Maďarsko stejně jako Česko popírá, že by mělo dohodu s Němci o vracení migrantů

30.06. 19:22

Budapešť - Mluvčí maďarské vlády popřel, že by Maďarsko dosáhlo ujednání s Německem ohledně vracení migrantů. Agentura DPA přitom dnes informovala, že německá kancléřka Angela Merkelová získala od 14 zemí příslib dohody o urychleném navracení migrantů.

Maďarský prezident Áder podepsal protiimigrační zákon Stop Sorosovi

28.06. 22:19

Budapešť – Velice kontroverzní balík protiimigračních zákonů označovaný Stop Sorosovi včetně dodatku ústavy dnes podepsal maďarský prezident János Ádez. Tento legislativní počin vlády je namířený zejména proti organizacím, jež podporuje americký miliardář maďarského původu George Soros.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie