Články k tématu: Maďarsko

Tisíce lidí se v Budapeští bouří proti vládě

21.04. 20:23

Budapešť - V centru Budapešti se dnes večer koná další protivládní demonstrace, kterou stejně jako minulou sobotu organizuje maďarská opozice.

Sorosova nadace končí v Maďarsku. Oči si nevypláču, říká Orbán

20.04. 12:43

Budapešť - Maďarský premiér Viktor Orbán dnes prohlásil, že boj proti liberální ideologii prosazované společností amerického finančníka George Sorose bude pokračovat bez ohledu na to, kam se jeho nadace Open Society Foundation (OSF) přesune. Nadace podle rakouského listu Die Presse oznámila, že…

George Soros podlehl tlaku Orbána? Jeho nadace oznámila odchod z Maďarska

20.04. 08:03

Vídeň/Budapešť - Nadace amerického finančníka maďarského původu George Sorose Open Society Foundation (OSF) oznámila odchod z Maďarska. Napsala to dnes agentura APA s odvoláním na zprávu, která vyjde v pátek v rakouském deníku Die Presse. List svoji informaci zveřejnil s odvoláním na centrálu OSF v…

reklama

Několik tisíc lidí v Budapešti protestovalo proti "nespravedlivému" volebnímu systému

14.04. 19:17

Budapešť - Konzervativní strana Fidesz maďarského premiéra Viktora Orbána obhájila minulou neděli v parlamentních volbách ústavní většinu. Několik tisíc Maďarů dnes protestovalo v Budapešti proti "nespravedlivému volebnímu systému".

Orbán a Kaczyński? Jejich ideologie mají mnoho společného s komunistickými režimy, píše Politico

11.04. 08:15

Server Politico.eu se ve svém komentáři zabývá srovnáním polské a maďarské vládnoucí garnitury. A přichází s překvapujícím závěrem, že jak Viktor Orbán tak Kaczyński, i přes rétorické odsuzování let minulých, mají ve své ideologii mnoho společného s komunistickými režimy.

Orbán slibuje velké změny v nové vládě, Junckera pozbal k návštěvě Budapešti

10.04. 16:01

Budapešť - Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker dnes přijal pozvání maďarského premiéra k návštěvě Budapešti. Viktor Orbán dnes oznámil, že hodlá provést v nové vládě významné změny.

Orbán zastaví Sorose? Fidesz by už v květnu mohl prosadit protiimigrační zákon

09.04. 13:51

Budapešť - Maďarská strana Fidesz by po nedělním volebním vítězství mohla už v květnu prosadit zákon, jehož cílem je omezit migraci. Norma je součástí kampaně premiéra Viktora Orbána proti americkému finančníkovi maďarského původu Georgi Sorosovi.

Babiš poslal Orbánovi blahopřání, chce dál spolupracovat v EU i V4

09.04. 12:10

Praha/Budapešť - Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) gratuloval maďarskému premiérovi Viktoru Orbánovi k vítězství v nedělních volbách. Strana Fidesz získala ústavní většinu v parlamentu.

Orbán v kampani použil stejnou fotografii s davem běženců jako v referendu Farage

09.04. 09:39

Budapešť - Konzervativní strana Fidesz maďarského premiéra Viktora Orbána obhájila v nedělních parlamentních volbách ústavní většinu hlasů. Orbán v kampani použil na billboardech fotku s davem běženců, kteří překračují chorvatsko-slovinskou hranici.

Volby v Maďarsku skončily. Začalo sčítání hlasů

08.04. 19:29

Budapešť - V Maďarku skončily dnešní parlamentní volby, ve kterých se nynější konzervativní premiér Viktor Orbán ucházel o třetí mandát v řadě a o udržení ústavní většiny.

V Maďarsku začaly parlamentní volby, favoritem je Orbán

08.04. 09:09

Budapešť - V Maďarsku se dnes konají parlamentní volby, jejichž favoritem je současný populistický premiér Viktor Orbán a jeho strana Fidesz.

Volební kampaň v Maďarsku skončila. Země se chystá na volby

07.04. 12:04

Budapešť - Vzájemné slovní útoky největších rivalů ukončily kampaň před nedělními parlamentními volbami, v nichž lidé rozhodnou, zda strana Fidesz současného premiéra Viktora Orbána zvítězí potřetí v řadě.

Maďarsko po volbách neočekává velké změny

05.04. 14:44

Budapešť - V Maďarsku po parlamentních volbách 8. dubna změny zřejmě nenastanou. Premiér Viktor Orbán a jeho strana Fidesz směřují podle průzkumů k dalšímu vítězství a upevnění "nového zřízení", které sám Orbán ve vizionářském projevu před lety charakterizoval jako odlišné od liberální demokracie…

Nedělní volby zřejmě ovládne Orbán, může ale prohrát

04.04. 20:43

Budapešť - Favoritem nedělních parlamentních voleb v Maďarsku zůstávají strany současné vládní koalice pod vedením premiéra Viktora Orbána. Jak nicméně dnes napsala agentura Reuters, stále existuje šance, i když velmi malá, že dosavadní premiér přijde v parlamentu o svou většinu.

Rusko pokračuje ve vyhošťování západních diplomatů

04.04. 17:19

Moskva - Rusko vykázala jednoho maďarského a jednoho belgického diplomata jako odvetné opatření za rozhodnutí, které Budapešť a Brusel učinily po propuknutí kauzy Skripal. Moskva podle náměstka ministra zahraničí Sergeje Rjabkova určitě vyšle na své ambasády nové pracovníky jako náhradu za…

Orbán si voliče v cizině hýčká, jsou pro něj klíčoví

03.04. 10:19

Budapešť - Za hranicemi Maďarska žijí asi dva miliony etnických Maďarů a premiér Viktor Orbán si je hýčká, jelikož jdou oddanými voliči jeho strany Fidesz. Jejich hlasy mohou být v parlamentních volbách 8. dubna klíčové.

V Maďarsku jsou dva tisíce Sorosových žoldáků. máme jejich seznam, tvrdí Orbán

31.03. 10:05

Budapešť - V Maďarsku se příští neděli budou konat parlamentní volby. Volební koalice Fidesz a Křesťanskodemokratické lidové strany (KDNP), která vládne od roku 2010, je jejich favoritem. Premiér Viktor Orbán postavil kampaň na osočování amerického miliardáře George Sorose. Nově prohlásil, že vláda…

Kampaň v Maďarsku finišuje:Rozhodnete, zda Maďarsko zůstane křesťanskou zemí, burcuje Orbán občany

30.03. 09:51

Budapešť - Podle maďarského premiéra Viktora Orbána rozhodnou blížící se parlamentní volby o tom, zda Maďarsko zůstane křesťanskou zemí, nebo se stane zemí imigrantů. To ve svém důsledku prý ohrozí i ekonomický růst Maďarska.

V Maďarsku skončilo cvičení vojáků visegrádské skupiny

29.03. 20:38

Budapešť - Maďarský ministr obrany István Simicskó ocenil jako příkladnou spolupráci armád zemí visegrádské skupiny (V4).

Volby v Maďarsku podle průzkumu vyhrají strany současné vládní koalice

28.03. 18:32

Budapešť – Do parlamentních voleb v Maďarsku zbývají necelé dva týdny. Favoritem zůstávají strany současné vládní koalice pod vedením premiéra Viktora Orbána. 

Příznivci Orbána pochodovali Budapeští: "Maďarsko proti Evropě" a "Stojíme za tebou, Viktore", hlásali

15.03. 17:54

Budapešť - Desítky tisíc příznivců maďarského premiéra Viktora Orbána se dnes sešly před parlamentem v Budapešti. Viktor Orbán jim slíbil svobodu a nezávislost maďarského státu. Akce se zúčastnily i tisíce příznivců polské vládní strany Právo a spravedlnost (PiS).

Madarský expremiér se pustil do Orbána kvůli spojování Sorose s vraždou Kuciaka

12.03. 21:29

Budapešť – Někdejší maďarský premiér a současný opoziční předák Ferenc Gyurcsány dnes ostře kritizoval premiéra Viktora Orbána za spojování amerického finančníka maďarského původu George Sorose s událostmi kolem vraždy slovenského investigativního novináře Jána Kuciaka. Orbánova vládní strana…

Maďarsko se chce spojit s Rakouskem a Itálií a koordinovat protiuprchlickou politiku

12.03. 21:13

Budapešť - Maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó dnes v rozhovoru pro agenturu Reuters uvedl, že jeho země usiluje o těsnější koordinaci uprchlické politiky s Rakouskem a Itálií poté, co v tamních volbách posílily protiimigrační strany. 

Vídeň je kvůli imigrantům špinavější, chudší a nebezpečnější? Maďarský vládní politik využil kontroverzní video

07.03. 08:15

Budapešť/Vídeň - Šéf úřadu maďarského premiéra János Lázár zneužil Vídeň jako odstrašující příklad, jak by údajně mohla za několik let vypadat Budapešť, pokud lidé dovolí opozici vpustit do Maďarska migranty. Přisadil si i Viktor Orbán, který opět varoval voliče před možnou proměnou Maďarska v…

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací