Články k tématu: Manuel López Obrador

Rozjede se pandemie covid-19 nanovo? Chudší země jsou časovanou bombou

09.06. 14:04

V situaci, kdy mnoho států postupně ruší opatření zavedená proti šíření koronaviru, se odborníci obávají, že další nárůst případů v chudších zemích s nestabilním zdravotnictvím by se mohl postavit do cesty snahám o zadržení pandemie. Upozornila na to dnes agentura AP.

Mexiko má nového prezidenta. Obrador složil přísahu a slíbil velké změny

01.12. 20:14

Nový mexický prezident Andrés Manuel López Obrador dnes složil slavnostní přísahu, a stal se tak po několika desetiletích první levicovou hlavou této latinskoamerické země. Ve svém inauguračním projevu López Obrador slíbil radikální změny v kurzu své země a vyhlásil boj chudobě, vysoké kriminalitě…

Nový prezident Mexika si výrazně sníží plat. Škrty se dotknou i úředníků

16.07. 08:03

Mexiko - Andrés Manuel López Obrador, který se v prosinci ujme úřadu mexického prezidenta, si hodlá snížit plat na necelou polovinu příjmu svého předchůdce Enriqua Peňi Nieta. Bude měsíčně brát 108.000 peso, tedy zhruba 5707 dolarů (126.252 Kč).

reklama

Prezidentem Mexika se zřejmě stane levicový Obrador

02.07. 08:45

Mexiko - Vítězem prezidentských voleb v Mexiku se podle odhadů s největší pravděpodobností stal Manuel López Obrador (64), bývalý starosta metropole. Chce mimo jiné v zemí snížit kriminalitu. Ekonomové ale z jeho plánu příliš nadšeni nejsou.

reklama
Fotogalerie