Články k tématu: migréna

Záludná migréna: Trpí až milion Čechů. Co patří mezi spouštěče záchvatů?

20.10. 21:21

Až 300.000 lidí v Česku má více než pět záchvatů migrény do měsíce, 50.000 jich trpí chronickou migrénou. Nemoc jim komplikuje osobní i profesní život, bývá ale zlehčována. Problematické je i to, že někteří pacienti jsou léčeni špatně či vůbec, uvedl neurolog David Doležil. Podle psycholožky Dany…

Trápí vás migréna? Můžete s ní zatočit i bez léků

26.01. 08:11

Migréna je strašákem moderního člověka. Jednou z jejích nejčastějších příčin je špatné sezení. Židle ale nemusí být jen mučícím nástrojem. Dají se na ní zvládnout i cviky proti migréně.

Vyzkoušejte vědecky ověřené metody, jak se vyhnout bolesti hlavy

Aktualizovali jsme 15.7.2017, 22:09, 15.07. 13:59

Bolestí hlavy trpí občas každý. Ti méně šťastní i několikrát do měsíce či týdne. Jak se vyhnout bolestem hlavy? Tyto vědecky ověřené metody vám určitě pomůžou zbavit se bolehlavu.

reklama

Trápí vás časté bolesti hlavy? Možná za to může vaše strava

09.06. 11:00

Řím - Migréna trápí mnoho lidí. Podle Vincenza Tulla, který je neurologem a šéfem ambulance pro vytrvalé bolesti hlavy při Institutu Humanitas v Miláně, mohou být jejím spouštěčem i některé potraviny.

Máte často migrény? Vědci mají dobré zprávy

25.05. 19:14

Boston – Zná to většina lidí, která někdy prodělala záchvat migrény – krom bolesti hlavy se dostavují další symptomy, mezi které patří často i přecitlivělost na světlo. Jak ale informuje server Eurekalert, vědci zjistili, jak tento konkrétní symptom zmírnit.

reklama
Fotogalerie