migréna

Ilustrační foto

Záludná migréna: Trpí až milion Čechů. Co patří mezi spouštěče záchvatů?

Až 300.000 lidí v Česku má více než pět záchvatů migrény do měsíce, 50.000 jich trpí chronickou migrénou. Nemoc jim komplikuje osobní i profesní život, bývá ale zlehčována. Problematické je i to, že někteří pacienti jsou léčeni špatně či vůbec, uvedl neurolog David Doležil. Podle psycholožky Dany Rosické je nutné zlepšit povědomí o této nemoci.

Ilustrační foto

Technika

Máte často migrény? Vědci mají dobré zprávy

Boston – Zná to většina lidí, která někdy prodělala záchvat migrény – krom bolesti hlavy se dostavují další symptomy, mezi které patří často i přecitlivělost na světlo. Jak ale informuje server Eurekalert, vědci zjistili, jak tento konkrétní symptom zmírnit.

Aktuálně se děje

11. července 2025 8:26

Poslední z velkých hvězd je ve Varech. Skarsgård bude v Česku i o víkendu

Do Karlových Varů již ve čtvrtek dorazila poslední z velkých festivalových hvězd, která okoření závěr letošního 59. ročníku filmové přehlídky. Dnes a zítra se mohou přítomní fanoušci kinematografie setkat se Stellanem Skarsgårdem.

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy