Články k tématu: Mosambik

Cyklóna Idai zabila v Mosambiku, Zimbabwe a Malawi přes 180 lidí

17.03. 22:06

Tropická cyklóna Idai, která zasáhla jihovýchod Afriky, si vyžádala v Mosambiku, Zimbabwe a Malawi patrně více než 180 mrtvých. Stovky lidí se stále pohřešují a desítky tisíc vesničanů jsou odříznuty od okolního světa kvůli nesjízdným cestám a přerušenému telefonickému spojení. Informovala o tom…

Útok extemistů v Mosambiku si vyžádal nejméně 12 mrtvých

25.11. 10:39

Nejméně 12 mrtvých si na severu Mosambiku vyžádal útok, který místní policie připisuje islamistům. Krveprolití se podle dnešní zprávy agentury AFP odehrálo již v pátek za úsvitu a vyvolalo útěk tisíců vesničanů do sousední Tanzanie.

Islamisté v Mosambiku usekali hlavy deseti lidem

29.05. 15:33

Maputo - Na severu Mosambiku se v neděli našlo deset těl s useknutou hlavou, zřejmě v důsledku útoku místní islamistické skupiny. S odvoláním na několik místních zdrojů o tom dnes informovala agentura AFP. Za násilím podle místních patrně stojí skupina, která v oblasti za poslední rok útočila už…

reklama

Na domy v metropoli Mosambiku se zřítila hromada odpadků, zemřelo nejméně 17 lidí

19.02. 17:14

Maputo - Při sesuvu patnáctimetrové haldy odpadků v mosambickém hlavním městě Maputo zahynulo nejméně 17 lidí a mnoho osob je zraněno. Odpadky zavalily sedm domů.

Mosambik zasáhla tropická bouře. 130 tisíc obyvatel přišlo o domov, sedm lidí zemřelo

17.02. 08:09

Maputo - Tropická bouře Dineo, která udeřila na Mosambik, si vyžádala již sedm obětí. Vichr o rychlosti přes 100 km/h připravil o střechu nad hlavou 130 tisíc lidí.

reklama
Fotogalerie