Články k tématu: mrtvice

Je káva prospěšná a jak ji pít? Toto odhalily nejnovější výzkumy

Aktualizovali jsme 26.7.2020, 21:44, 26.07. 15:24

Káva obsahuje protizánětlivé substance a antioxidanty, jako jsou polyfenoly, ale i další látky, které už ale nejsou tak prospěšné. Kávy se těžko zříkáme. Dobrou zprávou ale je, že nejde o zlozvyk, který je třeba za každou cenu vymýtit, spíše naopak, píše italský deník Corriere della Sera.

Hrozí vám mozková mrtvice? Lékaři upozorňují na opomíjené riziko

23.06. 15:34

Za zhruba pětinou případů mrtvice, která ročně v Česku postihne kolem 40.000 lidí, je fibrilace srdečních síní. Pacienti s touto srdeční arytmií mají také pětkrát vyšší riziko mozkové příhody. Všichni nemocní ale moderní léky na ředění krve hned nedostávají. Na tiskové konferenci to dnes řekli…

Souvislost mezi věkem a mozkovou mrtvicí? Objev českých vědců je překvapující

Aktualizovali jsme 17.6.2020, 22:03, 17.06. 11:51

Čeští vědci zřejmě přispěli k výzkumu vlivu stáří na průběh mozkové mrtvice. Popsali skupiny genů, na něž má mrtvice u starších myší horší dopad než u mladých zvířat. Výzkum by v budoucnu mohl pomoci k léčbě ischemické mozkové příhody. Za Akademii věd ČR (AV) o tom ČTK v dnešní tiskové zprávě…

reklama

Nový koronavirus napadá i mozek? Lékaři jsou zděšeni neobvyklými příznaky

Aktualizovali jsme 2.4.2020, 22:00, 02.04. 12:45

Menší část nakažených koronavirem vykazuje také neurologické potíže včetně zmatení, záchvatů či mrtvice. Takové symptomy u některých pacientů hlásí podle listu The New York Times (NYT) lékaři po celém světě.

Alain Delon bojoval o život, po mozkové mrtvici musel na operaci

Aktualizovali jsme 9.8.2019, 22:38, 09.08. 09:59

Třiaosmdesátiletého francouzského herce Alaina Delona postihly před několika týdny potíže s oběhovou soustavou a utrpěl lehké krvácení do mozku. Po operaci v jedné pařížské nemocnici strávil tři týdny na jednotce intenzivní péče, řekl ve čtvrtek agentuře AFP hercův syn Anthony Delon.

Máte děti? Podle lékařů vám hrozí vážné zdravotní problémy

02.12. 14:30

Podle nové studie se u žen které mají děti častěji objevují kardiovaskulární onemocnění. Výzkumníci využily data od 8000 žen ze Spojených států, která byla sesbírána v rámci jiného projektu za posledních 30 let. Výsledek? Čím více dětí žena má, tím pravděpodobnější je, že se u ní nějaké onemocnění…

Čechy kosí mrtvice. Lékaři varují před skrytými příznaky

01.11. 21:32

Pětina cévních mozkových příhod je způsobena fibrilací srdečních síní, což je jedna z nejběžnějších forem srdeční arytmie. V Česku s ní žije přes 300.000 lidí, tisíce dalších o onemocnění nevědí. Informovaly o tom dnes pacientské organizace Ictus a Sdružení pro rehabilitaci osob po cévních…

Počítač a telefon vám mohou zachránit život? Google pozná, jestli máte nemocné srdce

23.02. 08:13

Google přišel se zajímavou novinkou, která by mohla zachránit milióny lidí po celém světě. Algoritmus, který vědci vyvinuli, totiž dokáže předpovědět, jestli člověk bude trpět kardiovaskulární poruchou nebo jestli má zvýšené riziko výskytu mrtvice. Jak se to pozná?

Varování pro příležitostné kuřáky? Pouhá jedna cigareta denně může být velmi nebezpečná

05.02. 08:06

Praha - Podle vědců z University College London může i pouhá jedna cigareta denně způsobit problémy se srdcem nebo mrtvici. Pokud chce kuřák omezit kouření kvůli zdraví, tak by měl přestat kouřit úplně.

Vůdce kolumbijských povstalců z FARC dostal mrtvici, musel být hospitalizován

03.07. 08:56

Bogotá - Vůdce Revolučních ozbrojených sil Kolumbie (FARC) byl v neděli po mozkové mrtvici hospitalizován na jednotce intenzivní péče v nemocnici ve městě Villavicencio. Podle lékařů je z nejhoršího venku, má ovšem ochrnutou paži.

Můžete mít mrtvici z práce? Vědci zjistili zajímavý paradox

Aktualizovali jsme 8.5.2017, 22:19, 08.05. 12:32

Studie zveřejněná na stránkách časopisu Stroke vydávaného American Heart Association tvrdí, že pravděpodobnost cévní mozkové příhody zvyšuje ztráta zaměstnání, ale i návrat do práce po delší době nečinnosti.

reklama
Fotogalerie