Články k tématu: NATO

Trump se pustil znovu do NATO, zpochybnil úlohu Spojených států v alianci

21.07. 11:30

Washington - Republikánský kandidát na prezidentský úřad Donald Trump už dříve zpochybnil úlohu Spojených států v NATO a svůj názor zopakoval v rozhovoru pro dnešní list The New York Times. Spojené státy podle něj možná nepřispěchají na pomoc některým členům aliance.

Turecká armáda po čistce neoslabila, ujišťuje šéf NATO

21.07. 09:16

Washington/Ankara - V Turecku se po nezdařeném puči rozjely čistky, teré zasáhla především armádu. Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg k tomu uvedl, že tento krok neohrozí vojenskou sílu Turecka, jehož armáda je v rámci alianci početně druhá nejsilnější.

Turecko odřízlo NATO a USA od jaderných zbraní? Na Východě to vypadá zle

Aktualizovali jsme 20.7.2016, 22:17, 20.07. 11:55

Istanbul - Vojenská základna Incirlik umístěná v Turecku je považována za největší úložiště jaderných zbraní NATO. Ačkoliv je v ní uložena zhruba čtvrtina jaderného arzenálu Severoatlantické aliance, základna je stále bez dodávek elektřiny.

reklama

NATO bez Turecka? Může upadnout v nemilost, varuje Kerry

19.07. 11:08

Washington – Americké ministerstvo zahraničí USA uvedlo, že severoatlantická aliance sleduje, jak turecká vláda reaguje na nezdařený pokus o převrat. NATO už také varovalo, že jeho členové jsou povinni „udržovat demokracii, a to včetně tolerování rozmanitosti“.

Stropnický se vyjádřil k summitu NATO: Spolupracovat s Ruskem je nesmírně obtížné

15.07. 19:51

Praha - Ministr obrany Martin Stropnický se vrátil k proběhlému summitu NATO a tvrdí, že ustanovené změny jsou pouze reakcí na Rusko, které zvolilo určitou změnu ve své zahraniční politice a vojenské strategii. Zároveň se ale Východu reakce Severoatlantické aliance nelíbí.

Rusko přiznalo: Produkujeme obrovské množství propagandy. Ale co dělá Západ?

Aktualizovali jsme 14.7.2016, 18:13, 14.07. 11:24

Moskva – Po varšavském summitu NATO je jasné, že vztahy mezi Západem a Ruskem jsou velmi napjaté. Německý magazín Der Spiegel nyní na toto téma zveřejnil rozhovor se Sergejem Karaganovem, poradcem Kremlu pro zahraniční politiku.

Západ se chystá na válku? Terčem má být Rusko, tvrdí odborník

Aktualizovali jsme 14.7.2016, 15:12, 14.07. 10:37

Kreml bude mít problém smířit se s rozporuplnými zprávami ze Západu. Prohlubující se rozdělení Evropské unie, které se zdramatizovalo hlasováním o Brexitu, si nenašlo cestu do NATO. Namísto toho se zdá, že Severoatlantická aliance se opět vrací ke své odstrašovací kultuře, deklaruje John Lough,…

NATO vzkazuje Rusku: Stáhněte se z Ukrajiny

Aktualizovali jsme 14.7.2016, 11:39, 14.07. 09:47

Varšava – Rusko včera ve Varšavě jednalo s NATO ohledně svých klíčových názorů. Jak uvádí bruselský server Politico, řeč přišla i na situaci na Ukrajině.

Rusko předložilo OSN návrh na zvýšení bezpečnosti vzdušného prostoru nad Baltem

13.07. 19:01

Brusel - Ruský velvyslanec při NATO dnes kolegům z aliančních zemí předložil návrh na zvýšení bezpečnosti ve vzdušném prostoru nad Baltským mořem.

NATO žije ve světě naruby. Všechno je jinak, rozzuřil se novinář

13.07. 15:24

Washington - Summit NATO ve Varšavě mimo jiné potvrdil současné směřování NATO a jeho postoj vůči Rusku. Americký investigativní novinář Robert Parry ale varuje, že je oficiální rétorika NATO a Západu vůči Rusku velmi problematická a zkreslená.

Dohra summitu NATO: Velvyslanci se sejdou s ruským kolegou

13.07. 09:37

Brusel - Velvyslanci členských zemí NATO dnes budou v Bruselu svého ruského kolegu Alexandera Gruška informovat o výsledcích pátečního a sobotního summitu aliance ve Varšavě.

Evropa žije ve strachu z IS a ruských jaderných zbraní, analytik ale ukázal na větší hrozbu

Aktualizovali jsme 13.7.2016, 00:14, 12.07. 11:50

Praha - Jedním z hlavních témat proběhlého summitu NATO byla reakce na ruskou agresi a posílení boje proti radikálnímu hnutí Islámský stát. Analytik Výzkumného centra AMO specializující se na Severoatlantickou alianci a bezpečnostní politiku Jakub Kufčák ale poukázal na problematičtější záležitost.

Vstříc válečným zítřkům. NATO dohrává, kdo má největší moc? Poznáme do pěti měsíců, říká Vyvadil

Aktualizovali jsme 12.7.2016, 22:15, 12.07. 12:31

Praha - "Naše média se tetelí radostí…Marjanovičové, Palatové zažívají extázi a vyvrcholení mocnějšího ono pohlavního… NATO je silné, NATO odkázalo Rusko do jeho mezí. Jsme jednotní. Vstříc skvělým válečnickým zítřkům," píše advokát a bývalý soudce nejvyššího správního soudu Jiří Vyvadil ve svém…

EU není dokonalá, ale je to to jediné, co máme, říká bývalý europoslanec

12.07. 08:53

Praha – Někdejší místopředseda Evropského parlamentu a europoslanec za ČSSD Libor Rouček se na sociálních sítích zamýšlí nad rolí NATO i Evropské unie. ODS pokáral za to, že se do Bruselu často trefuje. Přiznává sice, že unie není dokonalá, zároveň je to prý ale to jediné, co máme.

Máme se bát Ruska a změny vztahů se Západem? Zaorálek má jasno

12.07. 08:36

Praha - Východní členové Severoatlantické aliance (NATO) se obávají agresivní politiky ruského prezidenta Vladimira Putina. Spojenci se za ně na summitu ve Varšavě postavili a přiklání se k nim i ministr zahraničí Lubomír Zaorálek.

Rusko si dělá legraci z NATO: Aliance je přežitek, přinese další studenou válku

11.07. 12:22

Varšava/Moskva – Na konci minulého týdne se v Polsku sešli na dvoudenním summitu lídři zemí Severoatlantické aliance. Jedním z témat bylo posilování východního křídla NATO a vztahy s Ruskem. Na tento summit by mělo 13. července navázat jednání mezi Moskvou a aliancí. Ruská státní média si už teď z…

Mezi Ruskem a NATO to vře. Stane se Evropa bojištěm?

10.07. 16:51

Moskva/Washington – Ve Varšavě skončil summit NATO, kde se mimo jiné potvrdilo vyslání čtyř praporů na hranice s Ruskem. O tom, jaký je vývoj vztahů mezi Západem a Ruskem, informoval také bruselský server Politico.

Kreml na nohou: NATO démonizuje Rusko, zaměřilo se na neexistující hrozbu z Východu

10.07. 14:15

Moskva - Summit Severoatlantické aliance ve Varšavě podle Moskvy ukázal, že členové NATO se nyní hodlají soustředit na "neexistující hrozbu z Východu" a že démonizují Rusko.

NATO má problém: Mezi něj a Rusko se postavila jiná země

Aktualizovali jsme 9.7.2016, 21:38, 09.07. 12:38

Berlín/Moskva – V těchto dnech se ve Varšavě koná summit NATO, kde by se mělo jednat především o jednotném přístupu aliance vůči Rusku. Jak ale vysvětluje bruselský server Politico, NATO není tak jednotné, jak by si jeho vedení přálo – proti ostrému postupu vůči Rusku se totiž postavilo Německo.

Summit NATO končí. Potvrdil jednotu a odhodlání k obraně proti Rusku, migrantům i IS

Aktualizovali jsme 9.7.2016, 21:00, 09.07. 10:48

Varšava - Na svém dvoudenním summitu, který dnes skončil v polské metropoli, dala Severoatlantická aliance najevo, že se chce adaptovat na horší bezpečnostní situaci ve světě. Je připravena zasáhnout proti ruské agresi, migrační krizi i radikálům z hnutí Islámský stát.

Schopnosti NATO jsou vyšší než ruské. Zajistí i efektivitu jaderného odstrašení

09.07. 20:50

Varšava - Spojené státy, Británie a Francie zajistí, že všechny prvky jaderného odstrašování NATO budou zabezpečené, spolehlivé a efektivní.

OBRAZEM: Summit NATO skončil. Podívejte se na nejlepší momenty

09.07. 20:46

Varšava - Polsko ve dnech 8. - 9. července hostilo summit NATO, kterého se zúčastnila většina předních světových státníků. Nechyběl ani český prezident Miloš Zeman nebo generál a předseda vojenského výboru NATO Petr Pavel.

Koalice dostane na pomoc v boji proti IS radarové letouny AWACS

09.07. 18:47

Varšava - Radarové letouny AWACS Severoatlantické aliance budou poskytovat přímou podporu silám široké mezinárodní koalice, která v Sýrii a v Iráku bojuje s teroristickou organizací Islámský stát (IS).

NATO spustí ve Středozemním moři novou námořní operaci

09.07. 17:14

Varšava - Severoatlantická aliance spustí novou námořní bezpečnostní operaci ve Středozemním moři s názvem Sea Guardian (Mořský strážce).

reklama
Fotogalerie