Články k tématu: Německo

Vznikne v Německu velká koalice? SPD změnila názor, je připravena jednat

dnes 11:15

Berlín - Německá sociální demokracie (SPD) je připravena jednat o řešení vládní krize, uvedla strana v noci na dnešek po mnohahodinových diskuzích. Pokračování velké koalice s CDU/CSU tak již není zcela vyloučeno. Kancléřka Angela Merkelová by ale v takovém případě musela přistoupit na mnoho…

Muslim odmítl povstat při čtení rozsudku. Německý ústavní soud se s ním nepáral

dnes 09:03

Berlín - Německý ústavní soud se odmítl zabývat stížností Keňana, který byl odsouzen k pokutě 300 eur (přibližně 7600 korun) za své chování u soudu. Nechtěl při čtení rozsudku povstat.

V Německu se objevila ptačí chřipka

včera 22:50

Paříž/Berlín - Na farmě v německé spolkové zemi Dolní Sasko se rozšířila ptačí chřipka.

reklama

Německá policie hledá ukradené věci z Lennonovy pozůstalosti

včera 19:15

Berlín - Po nálezu desítek kradených předmětů z pozůstalosti legendárního člena kapely The Beatles Johna Lennona hledá berlínská policie další.

Schäuble chce omezit twitter ve Sněmovně. Sklidil posměch

včera 19:11

Berlín - Nový předseda německého Spolkového sněmu Wolfgang Schäuble se obrátil na poslance s prosbou, aby během plenárních zasedání nešířili fotografie a informace o dění v parlamentu prostřednictvím sociálních sítí.

Seehofer podle médií skončí v čele bavorské vlády, způsobil by tak další politický otřes

včera 15:55

Mnichov - Bavorský premiér Horst Seehofer (CSU) podle rozhlasové a televizní stanice BR zřejmě skončí ve funkci. Nahradit by ho měl současný zemský ministr financí Markus Söder. Pod velký tlak se Seehofer dostal kvůli výsledkům zářijových parlamentních voleb.

Žena napsala známému herci kvůli uprchlíkům. Soud o příspěvek na facebooku ale prohrála

včera 13:39

Saarbrücken - Německý herec a režisér Til Schweiger vyhrál soud kvůli příspěvku na facebooku. Verdikt byl hodně sledovaný, protože se podobných případů na sociálních sítích každoročně odehraje celá řada.

Zachrání SPD situaci v Německu? Politici uvažují o spolupráci s CDU/CSU

včera 12:59

Berlín - V německé sociální demokracii (SPD) se objevují stále častější hlasy, aby strana úplně nevylučovala povolební spolupráci s konzervativní unií CDU/CSU. "Pakt stability" by byl částečně podobný opoziční smlouvě mezi ČSSD a ODS z let 1998 až 2002. ODS tehdy umožnila vznik menšinové vlády ČSSD…

AfD přednesla drsný návrh. Chce vracet uprchlíky domů

22.11. 20:41

Berlín - Pravicově populistická Alternativa pro Německo (AfD) dnes vyvolala ve Spolkovém sněmu vlnu pobouření návrhem začít vracet syrské uprchlíky zpět do jejich vlasti.

Německo propustilo zadržené Syřany podezřelé z chystání útoku

22.11. 19:53

Berlín - Německé úřady dnes propustily šestici Syřanů, které v úterý zatkla policie pro podezření z plánování teroristického útoku.

Německá policie zatkla šest Syřanů, měli plánovat útoky na vánoční trhy

21.11. 16:52

Berlín - Německá policie při raziích ve čtyřech městech zatkla šest Syřanů ve věku 20 až 28 let. Jsou podezřelí z plánovaní útoku, který zamýšleli provést jménem organizace Islámský stát.

Politický chaos v Německu? Na scénu vstupuje Wolfgang Schäuble

21.11. 15:28

Berlín - Předseda Spolkového sněmu Wolfgang Schäuble dnes vyzval politické strany k ochotě přistoupit na kompromisy v zájmu vytvoření nové německé vlády. Povolební situace v Německu je velmi nejistá. Zkrachovala sondážní jednání čtyř stran (CDU/CSU, svobodných demokratů FDP a Zelených) o možnosti…

Merkelová je kancléřkou na odvolání, píše Berliner Zeitung

21.11. 12:12

Berlín - List Berliner Zeitung dnes napsal, že po krachu sondážních rozhovorů CDU/CSU, FDP a Zelených o vytvoření koalice s názvem "Jamajka", je Angela Merkelová kancléřkou na odvolání.

Krach rozhovorů o vládě: Většina Němců si přeje předčasné volby

21.11. 08:03

Berlín - Rozhovory o nové německé vládě zkrachovaly. Velká část Němců si proto přeje předčasné volby.

Merkelová rezignovat nechce, je připravena i na předčasné volby

20.11. 21:27

Berlín - Angela Merkelová (CDU) je připravena vést křesťanské demokraty i do předčasných voleb, pokud na ně dojde. Německá kancléřka však ani po krachu koaličních vyjednávání CDU/CSU se svobodnými demokraty (FDP) a Zelenými o rezignaci neuvažuje.

Lennonovy deníky se našly, policie v Německu zadržela zloděje

20.11. 17:05

Berlín - Berlínská policie dnes zadržela muže (58), který se údajně pokoušel prodat deníky a další kradené věci z pozůstalosti Johna Lennona.

Krize v Německu: Prezident Steinmeier předčasné volby odmítl

20.11. 17:01

Berlín - Německý prezident Frank-Walter Steinmeier očekává od politických stran připravenost k rozhovorům, aby v dohledné době mohla vzniknout nová vláda. V dnešním projevu dal jasně najevo, že se pokusí zabránit předčasným volbám.

Krize v Německu? Zaorálek je zklamaný, Fiala srovnává situaci s Českem

20.11. 14:27

Praha - Předseda hnutí ANO a žhavý kandidát na příštího českého premiéra Andrej Babiš míní, že Německo po krachu koaličních jednání směřuje k menšinové vládě nebo k předčasným volbám. Dopady na českou ekonomiku ale nečeká.

Kolaps rozhovorů o německé vládě je špatný, zní z Nizozemí

20.11. 12:51

Brusel/Berlín - V noci na dnešek ztroskotala po čtyřech týdnech jednání mezi konzervativní CDU/CSU německé kancléřky Angely Merkelové, Zelenými a svobodnými demokraty (FDP) o vytvoření koalice. Šéf nizozemské diplomacie Halbe Zijlstra to označil na špatnou zprávu pro Evropu.

SPD se nadále odmítá účastnit příští německé vlády. Nejsme náhradní kolo, vzkazuje Merkelové

20.11. 11:15

Berlín - V noci na dnešek ztroskotalo vyjednávání CDU/CSU, FDP a Zelených o novém německém kabinetu. V médiích se už objevují spekulace, že by se předčasné volby mohly uskutečnit 22. dubna příštího roku.

Německý tisk: Po krachu jednání o vládě stojí země před státní krizí

20.11. 08:01

Berlín - Německé deníky komentují krach jednání o nové vládě. Země podle nich směřuje k předčasným volbám, jejichž vyústění je naprosto nejisté, což povede ke státní krizi. Ztroskotání koaličních rozhovorů je i politickým krachem kancléřky Angely Merkelové, míní redaktor Stuttgarter Zeitung.

Merkelová v koncích? Rozhovory o německé vládě skončily fiaskem, svobodní jednání ukončili

20.11. 07:58

Berlín - Více než čtyřtýdenní vyjednávání s konzervativní unií CDU/CSU a Zelenými se kvůli přetrvávajícím neshodám rozhodli ukončit svobodní demokraté (FDP). Německo nyní zřejmě čekají předčasné volby a je možné, že v nich kancléřka Angela Merkelová (CDU) nebude kandidovat.

Německo opět řeší vládu. Pokud neuspěje, hrozí předčasné volby

19.11. 13:12

Berlín - V Berlíně začalo rozhodující jednání o nové německé vládě. Může se protáhnout až do noci. Pokud na něm konzervativní unie CDU/CSU, svobodní demokraté (FDP) a Zelení nenajdou shodu, čekají Německo předčasné volby.

Zahraničí opět drbe Česko. Tentokrát nejen kvůli Zemanovi

18.11. 20:58

Berlín - Česká republika se opět stala tématem zahraničního tisku. Spiegel Online napsal, že zatímco v 90. letech reagovalo Česko na rasismus a štvaní "povstáním slušných", dnes si politici předcházejí pravicově extremistické strany, aby získali parlamentní většinu.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací