Články k tématu: Německo

Němečtí politici chválí Macronův projev, bez výhrad ale nejsou

dnes 20:24

Berlín/Paříž - Německý šéf diplomacie Sigmar Gabriel (SPD) ocenil návrhy francouzského prezidenta Emmanuela Macrona na reformu Evropské unie. Pochvalně se o projevu Macrona vyjadřují i liberální Svobodní demokraté (FDP).

Čech dostal podmínku rok a půl za násilnosti při hamburském summitu G20

dnes 19:53

Hamburk - Devětadvacetiletý Čech dostal podmínečný trest roku a půl odnětí svobody za násilnosti během červencového summitu zemí G20 v Hamburku.

Předsedkyně AfD Petryová ze strany odejde, hrozí, že s sebou strhne lavinu

dnes 14:49

Berlín - Spory uvnitř Alternativy pro Německo (AfD) jsou už tak vážné, že se předsedkyně Frauke Petryová (42) chystá ze strany vystoupit. Petryová je představitelkou konzervativců, kteří původně požadovali zejména jinou politiku v eurozóně. Postupně ale narostla síla pravicově radikálních členů.

reklama

Koalice Jamajka by mohla pro Česko i Slovenska být příznivá, soudí odbroníci

dnes 14:17

Berlín/Praha - Pokud v Německu vznikne koalice konzervativní CDU/CSU, liberální FDP a Zelených, mohla by to být dle politologů dobrá zpráva pro státy střední Evropy. Strany se na takzvané "jamajské koalici" nejspíš nakonec dohodnou, byť ne ve všem se jejich programy prolínají.

Kazatel z IS stanul před německým soudem, za verbování mu hrozí deset let za mřížemi

dnes 13:36

Cellé - Před soudem v dolnosaském Celle dnes stanul irácký kazatel abú Valá (33), který je považován za ústřední postavu Islámského státu v Německu. Hrozí mu deset let za verbování pro džihád.

Jamajka má radost z německých voleb, vyjednávání o koalici jí dělá reklamu

dnes 13:35

Berlín - Po nedělních parlamentních volbách v Německu to vypadá, že jedinou schůdnou koalicí bude svazek CDU/CSU, svobodných demokratů (FDP) a Zelených. Tomuto uskupení se přezdívá Jamajka, čehož si již všiml i stejnojmenný karibský ostrov. A je poctěn.

Němci nechtějí velkou koalici, bližší jim je "Jamajka"

dnes 11:09

Berlín - 57 procent Němců by si dle průzkumu pro veřejnoprávní televizi ARD přálo po volbách koalici konzervativní unie CDU/CSU, svobodných demokratů (FDP) a Zelených. Velkou koalici složenou z CDU/CSU a sociálních demokratů (SPD) jen 31 procent.

I kojenci konzumují mizernější stravu: Německá firma dodávala Chorvatsku méně kvalitní výživu

dnes 09:54

Záhřeb - Německá firma HiPP dodávala do Chorvatska kojeneckou výživu horší kvality, než měl identický produkt prodávaný v Německu. Výrobky obsahovaly nižší podíl zeleniny a omega-3 nenasycených mastných kyselin.

V Bundestagu usedne i Čech Bystroň. Bojovník proti migrantům, ekonom a euroskeptik

dnes 07:50

Berlín - Ekonom a český emigrant Petr Bystroň se stal jedním z nových poslanců v německém Bundestagu. Do voleb kandidoval v barvách euroskeptické Alternativy pro Německo (AfD). Čech byl přitom v hledáčku německé kontrarozvědky, radit měl také odpůrci islamizace Martinu Konvičkovi.

Angelu Merkelovou čekají těžké časy?: Volby otřásly jejím sebevědomím

dnes 07:42

Berlín - Německé volby vyhrála dle očekávání Angela Merkelová, přesto důvodů k radosti příliš nemá. Vzestup pravicové Alternativy pro Německo (AfD) znamená převážně protest voličů, a do parlamentů se poprvé od druhé světové války dostala strana, která se netají svým rasismem. Vládu tak čekají čtyři…

Patová situace? V Německu se spekuluje o předčasných volbách, Merkelová promluvila

včera 16:42

Berlín - Při sestavování nové německé vlády bude chtít CDU/CSU jednat se svobodnými demokraty (FDP), Zelenými, ale i se sociálními demokraty (SPD). Spekulace o předčasných volbách kancléřka Angela Merkelová odmítla.

Šéfka AfD zaskočila kolegy a odešla z tiskovky. Nechce být součástí frakce strany v parlamentu

Aktualizovali jsme 25.9.2017, 15:30, včera 12:00

Berlín - Předsedkyně Alternativy pro Německo (AfD) Frauke Petryová dnes uvedla, že nebude součástí frakce své strany ve Spolkovém sněmu. Společnou tiskovou konferenci lídrů strany po několika minutách opustila. Hned po nedělních volbách se tak ukazují prudké názorové rozdíly ve straně, která bude v…

Do Spolkového sněmu se dostal i český emigrant Bystroň, šéf bavorské AfD

včera 10:48

Berlín - Do německého Spolkového sněmu se dostal také syn českých emigrantů Petr Bystroň. Do poslaneckých lavic usedne coby zástupce protiimigrační strany Alternativa pro Německo (AfD). Podle listu Süddeutsche Zeitung bavorské AfD vyšla strategie, kterou před volbami zvolila: útočit na vládní CSU a…

Sasko, tradiční bašta CDU, volilo AfD. Strana bodovala v okresech u hranic s Českem

včera 10:13

Drážďany - Alternativa pro Německo (AfD) se stala v Sasku nejsilnější stranou, když v nedělních parlamentních volbách získala ve spolkové zemi, která sousedí s Českem, 27 procent hlasů. Na druhou příčku těsně odsunula CDU kancléřky Angely Merkelové. Sasko bylo přitom doposud považováno za baštu CDU.

Jak šel čas s Angelou Merkelovou? Z děvčete se stala "Mutti"

včera 09:10

Berlín - Kdyby v roce 1988 někdo řekl o dívce, která vyrůstala v komunismu, že bude o několik let později počtvrté zvolena kancléřkou sjednoceného Německa, věřil by tomu asi málo kdo. Dnes se však tato představa může naplnit. Server Politico přinesl klíčové momenty v životě současné kancléřky.

Macron gratuloval Merkelové. Budeme pokračovat, raduje se

včera 08:06

Paříž - Francie a Německo budou pokračovat ve spolupráci v zájmu obou zemí a Evropské unie. Uvedl to francouzský prezident Emmanuel Macron v oznámení, že blahopřál německé kancléřce Angele Merkelové k vítězství v nedělních parlamentních volbách.

Šéfové populistických, protiimigračních a protiislámských stran se radují z výsledku AfD

včera 07:46

Paříž/Amsterodam/Vídeň - Předsedové krajních a populistických, protiimigračních a protiislámských stran z Francie, Nizozemska či Rakouska poblahopřáli k úspěchu v německých parlamentních volbách straně Alternativa pro Německo (AfD).

Merkelová podle odhadů jasně vyhrála německé volby

Aktualizovali jsme 24.9.2017, 23:06, 24.09. 18:50

Berlín - Německé parlamentní volby dnes vyhrála podle aktualizovaného odhadu výsledků jasně konzervativní unie CDU/CSU kancléřky Angely Merkelové. Třiašedesátiletá politička tak i přes výrazné oslabení podle všeho zůstane v čele vlády.

Spolkový sněm má mít po volbách zhruba 690 členů

24.09. 23:03

Berlín - Spolkový sněm vzešlý z dnešních německých voleb by mohl být podle aktualizované prognózy televize ARD největší v historii. Zasednout v něm může v důsledku zvláštností volebního systému kolem 690 poslanců, dosud jich bylo 630.

Proč uspěla AfD? Získala voliče všech ostatních stran

24.09. 23:02

Berlín - Alternativa pro Německo (AfD) podle analýzy veřejnoprávní televize ARD získala v dnešních volbách voliče všech ostatních parlamentních stran.

Klaus se raduje z úspěchu AfD. Ocenil úžasný výsledek

24.09. 23:01

Praha - Za "úžasný výsledek" označil bývalý prezident Václav Klaus úspěch protiimigrační Alternativy pro Německo (AfD). Strana, kterou aktivně podporoval, bude v německém parlamentu třetí nejsilnější.

Merkelová vyzvala po volbách k zodpovědnosti v bouřlivých časech

24.09. 22:32

Berlín - K zodpovědnosti v "bouřlivých časech" vyzvala strany, které se podle odhadů po dnešních volbách dostaly do německého parlamentu, kancléřka Angela Merkelová. Učinila tak v povolební televizní debatě.

Židovské organizace se staví proti úspěchu AfD

24.09. 22:30

Berlín - Několik židovských organizací se dnes tvrdě vymezilo vůči protiimigrační a protiislámské Alternativě pro Německo (AfD).

Co uškodilo CDU/CSU? Zejména uprchlická politika

24.09. 22:13

Berlín - Konzervativní unii CDU/CSU podle průzkumu pro veřejnoprávní televizi ARD voliči potrestali mimo jiné za to, že zanedbala obavy Němců spojené s migrací. Vadí jim ale i to, že se za její vlády dále rozevřely nůžky mezi bohatými a chudými.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací