Články k tématu: Německo

Němečtí sociální demokraté požadují legalizaci sňatků homosexuálů

dnes 15:22

Berlín - Legalizaci sňatků homosexuálů stanovil dnes jako podmínku německých sociálních demokratů pro vstup do koalice po zářijových parlamentních volbách šéf strany Martin Schulz.

Německá SPD podle Schrödera může vyhrát, nesmí ale pochybovat

dnes 14:15

Berlín - Němečtí sociální demokraté mohou vyhrát v zářijových parlamentních volbách, nesmí o sobě ale pochybovat a musí chtít moc, je přesvědčen bývalý německý kancléř Gerhard Schröder.

Berlínská zoo má nové pandy. Půjčila jí je Čína

včera 20:18

Berlín - Dvě pandy velké dnes byly letecky přepraveny do Berlína, kde se stanou atrakcí místní zoologické zahrady, v Německu zcela ojedinělou. Veřejnosti bude zoo medvídky ukazovat od července.

reklama

Sigmar Gabriel se dnes sejde se Zaorálkem

včera 10:36

Praha - Německý ministr zahraničí Sigmar Gabriel se dnes v Praze sejde se svým českým protějškem Lubomírem Zaorálkem.

Co dokáže tandem Macron-Merkelová? Spolupráce prý požene EU kupředu

23.06. 17:05

Brusel - Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron se dnes sešli v Bruselu. Pokud budou Berlín a Paříž mluvit společným hlasem, bude kupředu dle Macrona postupovat i celá Evropa.

Lidé s cizími jmény v Německu hůře shánějí bydlení, nejhůře jsou na tom Arabové

23.06. 15:34

Berlín - Studie magazínu Spiegel a stanice Bayerischer Rundfunk ukázala, že pro lidi s cize znějícími jmény je v Německu výrazně těžší sehnat nájemní byt než pro ty, kteří mají typicky německá jména. Analýza také ukázala, že diskriminace dopadá hůře na muže, než ženy.

Bouřky v Německu napáchaly velké škody. Na železnici panuje chaos, dva lidé zemřeli

23.06. 11:12

Berlín - Přes Německo se přehnaly bouřky a průtrže mračen. Na mnoha místech dnes ráno panoval v železniční dopravě chaos. Největší škody lijáky napáchaly ve spolkové zemi Dolní Sasko, kde ve čtvrtek zahynuli dva lidé.

Německo zasáhly silné bouřky, jeden člověk zemřel

22.06. 19:08

Berlín - Silné přeháňky a lijáky dnes na řadě míst na severu a severovýchodě Německa způsobily vážné komplikace v dopravě. Přerušené je například železniční spojení mezi trojicí velkoměst Berlín, Hamburk a Hannover. Nepřízeň počasí už si podle televize n-tv vyžádala i jeden lidský život.

Energetická skupina ČEZ koupila v Německu dalších 14 větrných turbín

22.06. 11:47

Praha - Skupina ČEZ vstoupila do německé větrné energetiky loni v prosinci.a nyní tam koupila dalších 14 větrných turbín. Celkový instalovaný výkon ČEZ v německých obnovitelných zdrojích činí nyní téměř 135 MW.

Summit G20 v Hamburku: Na akci se připravuje policie i radikálové

22.06. 11:27

Hamburk - 7. a 8. července se bude v Hamburku konat summit G20. Policie čeká až 8000 demonstrantů a už nyní se na ně připravuje. Zatím je nahlášeno 26 různých protestů. V ulicích přístavu bude nasazeno kolem 20.000 policistů z celé země. Na místo dorazí i speciální protiteroristická jednotka.

Změna politických vztahů ve světě? Německo se obrací k Rusku, má to ale háček

22.06. 10:27

Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelové se po letech trvající nevraživosti mezi západním světem a Ruskou federací rozhodla k nečekanému kroku. Chce obnovit narušené vztahy s velmocí Vladimira Putina, avšak za určitých podmínek.

Němečtí vojáci odejdou ze základny Incirlik, parlament rozhodnutí posvětil

21.06. 20:40

Berlín – Stažení vojáků bundeswehru z turecké letecké základny Incirlik dnes podpořil německý parlament. Spolkový sněm se pro přesun vojáků vyslovil velkou většinou. Pro stažení z Turecka byly všechny parlamentní strany, poslanecké frakce Zelených a Levice ale zároveň požadovaly, aby se vojáci z…

Rozloučení s Kohlem se uskuteční 1. července v Evropském parlamentu ve Štrasburku

21.06. 08:04

Berlín - Německé ministerstvo vnitra v tiskové zprávě informuje o termínu posledního rozloučení někdejšího kancléře Helmuta Kohla. To se uskuteční  1. července ve Štrasburku.

De Maiziére: Zkušenosti uprchlíků a vysídlených Němců se podobají

20.06. 17:09

Berlín - Spolkový ministr vnitra Thomas de Maiziére (CDU) přirovnal zkušenosti sudetských Němců vysídlených po druhé světové válce ze střední Evropy ke zkušenostem dnešních uprchlíků. Obyvatelé poválečného Německa podle něj na nově příchozí často hleděli jako na cizí.

Německo a Rakousko trápí vedra, hrozí lesní požáry

20.06. 17:05

Berlín/Vídeň - Vlna veder momentálně trápí celou střední a západní Evropu. V německém Sársku a v okolí rakouského Salcburku se dnes rtuť teploměrů vyšplhá až k 35 stupňům Celsia. Úřady varují před vznikem lesních požárů.

V Německu proběhly razie kvůli nenávisti na internetu

20.06. 13:12

Berlín - Policie po celém Německu provádí razie namířené proti lidem, kteří zveřejňují nenávistné příspěvky na sociálních sítích. K výslechu byli předvedeni pravicoví a levicoví extremisté.

Rakousko chce lépe chránit hranice EU před uprchlíky, zapojit se má i Německo

20.06. 11:39

Videň - Rakouský ministr obrany Hans Peter Doskozil vyzval Německo k větší aktivitě v posilování ochrany vnějších hranic Evropské unie. Vídeň také navrhuje zřídit mimo Evropu střediska, která by vyřizovala žádosti migrantů o azyl.

V Německu řádili žháři: Zaútočili na železniční zařízení po celé zemi

19.06. 14:11

Berlín - Neznámí žháři, patrně z řad levicové extremistické scény, v noci na dnešek zaútočili na zařízení na železnici po celém Německu. Vlaky nabíraly zpoždění, některé spoje byly zcela zrušeny. Policisté hovoří o politicky motivovaných trestných činech.

Auto jako smrtící zbraň teroristů: V Evropě byl letos vůz použit už k pátému útoku

19.06. 09:32

Londýn - Teroristickou zbraní se v poslední době stal také automobil. Tento prostředek je levný, bohužel i efekktivní a úřady takový druh útoku mohou jen těžko předpovídat. Krom Británie mají s touto metodou teroru zkušenosti i Nizozemí, Rakousko či Německo.

Na jihozápadě Německa se šíří hantavirus, nakaženy jsou stovky lidí

18.06. 17:10

Stuttgart - V Německu roste počet pacientů nakažených hantavirem. Podle expertů je příčinou loňská mimořádně velká úroda bukvic, které jsou hlavním zdrojem potravy pro norníka rudého. Tento hraboš je nejčastějším přenašečem hentavirů.

Německo se stěhuje z turecké základy Incirlik, údery proti IS budou přerušeny

18.06. 17:09

Berlín - Německá armáda začne na počátku července stahovat své vojáky a letadla z turecké letecké základny Incirlik. Přesunou se na základnu Azrak v Jordánsku. Nejnáročnější bude stěhování stíháček Tornado.

Migranti jezdí na dovolenou do svých zemí, německé úřady jsou téměř bezmocné

18.06. 14:14

Německá média s přicházejícím létem opět poukazují na to, že někteří „uprchlíci“ jezdí do svých domovských zemí na dovolenou. A to i navzdory tvrzení, že ze své vlasti utekli, aby se vyhnuli pronásledování.

Temné stíny nad rodinou Kohlových. Proč syn exkancléře se svým otcem roky nemluvil?

18.06. 12:39

Berlín - Zatímco média píšou o exkancléři Helmutu Kohlovi jako o velkém Evropanovi a sjednotiteli Německa, pro Waltera Kohla (53) byl jeho otec velkým zklamáním.

Juncker chce Kohlovi vystrojit evropskou smuteční ceremonii ve Štrasburku

17.06. 20:37

Brusel - Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker by chtěl bývalému spolkovému kancléři Helmutovi Kohlovi vystrojit první "evropský" smuteční obřad ve Štrasburku, který je symbolem německo-francouzského smíření.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací