Články k tématu: Německo

Merkelov ocenila Československo. Pomohlo sjednotit Evropu

dnes 17:47

Berlín - K 50. výročí srpnové okupace se dnes vyjádřila i německá kancléřka Angela Merkelová. Stateční lidé v dnešním Česku a dnešním Slovensku podle ní v dalších letech přispěli ke sjednocené Evropě.

Německo týrají uprchlické gangy. Kdo nebyl ve vězení, není muž

Aktualizovali jsme 19.8.2018, 22:11, včera 10:24

Německý deník Tagesspiegel se zaměřil na problematiku rodinných klanů. Ty se v Německu často podílejí na organizovaném zločinu. A i když členové gangů často pocházejí z Blízkého východu, vyhostit je z Německa je prý velmi obtížné, často dokonce nemožné. Deník to detailněji rozebral na případu…

Zbraně, které budí hrůzu? Některé mohou zastřelit toho, kdo z nich vypálí

včera 06:55

Jsou zbraně, které se zapsaly do historie svojí výjimečnou spolehlivostí, technickou pokročilostí a oblíbeností mezi jejich uživateli. Pistole CZ 75, útočná puška AK-47 nebo kulomet MG 42 jsou zbraně, které dodnes budí respekt. Jsou však i zbraně, který v jejich střelcích vzbuzují hrůzu a ti, proti…

reklama

V Německu jsou přes dva tisíce islamistů připravených útočit

18.08. 15:52

Berlín - Německá policie a kontrarozvědka odhadují, že Německo potenciálně ohrožuje 2220 radikálních islamistů. Jejich počet tak roste.

Německo bude vracet uprchlíky. Dohody už uzavřelo se Španělskem a Řeckem, jedná s Itálií

17.08. 17:11

Berlín - Německo se po Španělsku dohodlo i s Řeckem na smlouvě o vracení migrantů, kteří před příchodem do Německa požádali o azyl v jiné zemi EU. V plném proudu jsou rozhovory s Itálií. Kancléřka Angela Merkelová dala podle agentury DPA najevo, že se v případě nutnosti do nich osobně zapojí.

V Německu havaroval autobus společnosti FlixBus. 16 zraněných, mezi nimi český řidič

17.08. 14:18

Berlín - Na dálnici A 19 zhruba 50 kilometrů jižně od německého Rostova dnes časně ráno havaroval autobus společnosti FlixBus. 16 cestujících utrpělo zranění, osm z nich vážná. Podle dánské rozhlasové stanice DR je mezi lehce zraněnými i český řidič, který seděl za volantem.

Miss Germany ruší promenádu v plavkách. Místo postavy budou ukazovat svou osobnost

17.08. 10:07

Berlín - Pořadatelé Miss Germany se rozhodli zrušit přehlídku v plavkách, na kterou se muži tradičně nejvíc těšili. Účastnice soutěže mají od příštího roku odhalovat spíš svou osobnost.

"Táhni." Příznivci AfD v Drážďanech demonstrovali proti Merkelové

16.08. 22:08

Berlín - V Drážďanech dnes protestovaly stovky krajně pravicových demonstrantů proti kancléřce Angele Merkelové. Ta je dnes na návštěvě saské metropole

Průzkum ukázal postoje Němců: Gayové nevadí, muslimové ano

16.08. 20:33

Berlín - Většině Němců (70 procentům) by nevadilo, kdyby zjistili, že jejich dítě je homosexuálního zaměření. Naopak nedůvěra k muslimům je za poslední roky poměrně stabilní.

V Německu se letos utopilo už 20 dětí, rodiče dávají přednost sledování telefonu

16.08. 10:25

Berlín - V Německu roste počet utonulých dětí. Podle spolkové společnosti pro záchranu životů (DLRG) je na vině posedlost rodičů mobilními telefony, ale i školství, které nenabízí kurzy plavání už od útlého věku.

Německé úřady musí zajistit návrat bin Ládinova bodyguarda vyhoštěného do Tuniska

16.08. 07:57

Düsseldorf - Vrchní správní soud spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko dnes rozhodl, že německé úřady musejí na vlastní náklady zajistit návrat bývalého bodyguarda vůdce teroristické sítě Al-Káida, neprávem vyhoštěného do Tuniska.

Německo deportovalo 46 uprchlíků, doprovázelo je 101 policistů

15.08. 18:23

Mnichov/Kábul - Německo v úterý večer deportovalo do Afghánistánu dalších 46 uprchlíků. K zajištění bezpečnosti je při letu doprovázelo 101 policistů. Letadlo dnes přistálo v Kábulu.

Německo se chystá na zavedení třetího pohlaví

15.08. 16:45

Berlín - Německo se chystá na zavedení třetího pohlaví. Vláda Angely Merkelové dnes návrh zákona schválila v reakci na loňskou výzvu spolkového ústavního soudu. Podle odhadů žije v Německu kolem 80 tisíc intersexuálních osob.

V německém Nienburgu vedou válku dva rodinné klany, zasáhnout musela policie

15.08. 13:46

Nienburg - Policisté zasahují v severoněmeckém městě Nienburgu. Ve více než 20 bytech pátrají po schovaných střelných zbraních.

V Německu vzniknou další záchytná centra pro migranty? Sasko chce následovat Bavorsko

14.08. 22:02

Drážďany - Záchytná centra pro migranty chce vytvořit další německá spolková země sousedící s Českou republikou. Po Bavorsku by mohla být taková zařízení otevřena i v Sasku. Podobná centra by měla vzniknout i v dalších spolkových zemích, většina z nich se k tomu ale příliš nemá.

Německo obvinilo stoupence IS, plánoval útok autem v Karlsruhe

14.08. 21:54

Karlsruhe (Německo) - Německé státní zastupitelství obvinilo z plánování teroristického útoku údajného přívržence organizace Islámský stát (IS). Speciální jednotky policie muže zadržely 20. prosince 2017. Od té doby je ve vyšetřovací vazbě.

141 migrantů z lodě Aquarius si rozdělí pět zemí EU

14.08. 19:53

Madrid - Francii, Německo, Španělsko, Portugalsko a Lucembursko si rozdělí 141 migrantů, kteří jsou od pátku na palubě záchranářské lodi Aquarius. Plavidlo bude moci zakotvit na Maltě.

Kauza únosu vietnamského podnikatele bobtná. Prokuratura chce zbavit mlčenlivosti 44 lidí

13.08. 19:15

Bratislava - Kvůli možnému zapojení Slovenska do únosu vietnamského podnikatele prokuratura žádá, aby bylo zbaveno mlčenlivosti dalších 44 lidí. Ministryně vnitra Denisa Saková v případu dosud zbavila mlčenlivosti 14 osob. Je prý připravena stejně postupovat i vůči dalším osobám, které budou chtít…

Spisovatelé požadují zrušení koncertu Karla Gotta, zaltý slavík jim poslal jasný vzkaz

12.08. 18:21

Praha – Skupina českých spisovatelů se ohradila proti tomu, aby zpěvák Karel Gott vystoupil na Lipském knižním veletrhu 2019 na tzv. Roku české kultury. Napsali proto dopis Martinu Kraflovi, programovému koordinátorovi Moravské zemské knihovny v Brně pro Leipziger Buchmesse 2019. Proti informacím v…

Německé zemědělství trpí kvůli suchu, škody už přesáhly miliardu eur

11.08. 21:12

Berlín - Sucho způsobilo německým zemědělcům škody za 1,1 miliardy eur (28,2 miliardy Kč), situace se zatím řeší jen na úrovní jednotlivých spolkových zemí. O případné pomoci ze strany vlády v Berlíně chce ministryně zemědělství Julia Klöcknerová rozhodnout teprve koncem srpna po sklizni.

Cyklista Ullrich skončil na psychiatrii. Pokusil se zabít prostitutku, tvrdí policie

11.08. 15:05

Frankfurt - Německý cyklista Jan Ullrich (44), který je v poslední době znám především díky skandálům, skončil po pátečním incidentu v luxusním hotelu na psychiatrickém oddělení kliniky ve Frankfurtu nad Mohanem.

Kam se ztratila Merkelová? Všichni ji hledají. Objevily se různé teorie o tom, proč zmizela

11.08. 10:55

Berlín – Kde je kancléřka Angela Merkelová? To je otázka, kterou si už několik dní pokládají nejen německá, ale třeba také britská média. Začalo se dokonce spekulovat o tom, že má manželské problémy.

Cyklistu Ullricha zatkli v hotelu kvůli podezření z ublížení na zdraví

10.08. 16:18

Frankfurt nad Mohanem - Bývalý německý cyklista Jan Ullrich (44) byl dnes zatčen kvůli podezření z ublížení na zdraví. Údajně slavil s prostitutkou, pak se ale zábava zvrtla.

Španělsko zasáhly bouře s krupobitím, v Německu řádí bouře Nadine

10.08. 13:22

Madrid/Londýn/Berlín - Po vlně veder se přes Pyrenejský poloostrov přehnaly bouřky a vydatné deště. Popadané stromy způsobily problémy v dopravě, teploty klesly někde až o deset stupňů. Silné bouře se čekají také v Británii, Francii a Nizozemí. Sever Německa zasáhla v noci na dnešek bouře Nadine.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie