Články k tématu: Německo

Po zatčení migranta, podezřelého ze znásilnění a zabití studentky, se vláda snaží uklidnit napjatou atmosféru

05.12. 16:38

Berlín – Německá vláda se snaží celé pondělí uklidnit napjatou atmosféru, která vypukla poté, co byl za znásilnění a vraždu mladé německé studentky zadržen sedmnáctiletý migrant původem z Afghánistánu, který do Evropy přišel jako uprchlík v roce 2015. Podle některých hlasů na zločinu nese vinu…

Sjezd CDU se blíží: Bude Merkelová znovu v čele strany?

05.12. 16:32

Berlín - Změny ve vedení Křesťanskodemokratické unie (CDU) nejspíš nelze očekávat. Německá vládní strana si na nadcházejícím dvoudenním sjezdu v Essenu nejspíš zvolí do čela znovu kancléřku Angelu Merkelovou (62). Podle pozorovatelů ale bude diskuze hlasitější než obvykle. Hlavním tématem bude…

Uprchlík údajně znásilnil a zabil dceru evropského úředníka

Aktualizovali jsme 5.12.2016, 14:23, 05.12. 08:09

Berlín – V říjnu byla v Německu znásilněna a zavražděna mladá dívka. Policie teď kvůli činu zadržela sedmnáctiletého migranta z Afghánistánu, který se do Evropy dostal teprve nedávno. Jak zdůrazňují média, případ je o to více zajímavý proto, že oběť byla dcerou jednoho z vysoce postavených úředníků…

reklama

Za tragickou vlakovou nehodu půjde výpravčí v Bavorsku na 3 a půl roku do vězení

05.12. 12:22

Mnichov - Výpravčí (40), který v únoru zavinil nejhorší železniční neštěstí v Bavorsku za více než 40 let, dostal tři a půl roku vězení. Nehoda u obce Bad Aibling si vyžádala 12 mrtvých a téměř 90 zraněných.

ČEZ převzal do užívání od německé společnosti větrný park

05.12. 11:42

Praha - Společnost ČEZ, ve které ministerstvo financí drží 70 procent akcií, převzala do užívání od německé investiční společnosti AREAM větrný park o celkovém instalovaném výkonu 12,8 megawattu (MW), který byl postaven na klíč na jihozápadě země.

Van der Bellenovo vítězství ulevilo Evropě. Tady jsou první reakce

Aktualizovali jsme 4.12.2016, 21:50, 04.12. 18:50

Berlín/Lucemburk/Vídeň/Praha - Vítězství Alexandera Van der Bellena v prezidentských volbách v Rakousku znamená úlevu pro celou Evropu. Dnes to uvedl německý vicekancléř Sigmar Gabriel.

V Německu byl zatčen muž, na kterého Ankara vypsala odměnu

04.12. 12:58

Istanbul - Německá policie zatkla v vysoce postaveného člena turecké Revoluční strany pro lidové osvobození (DHKP-C). Tuto stranu však Ankara označuje za teroristickou.

Uprchlíka podezřelého z vraždy studentky policie po sedmi týdnech dopadla

03.12. 17:23

Berlín - Německá policie dopadla sedm týdnů po vraždě studentky medicíny podezřelého migranta. Je přesvědčena, že právě on čin spáchal.

Šikana homosexuální v německé armádě? Ministryně volá po nápravě

03.12. 16:29

Berlín - Situace homosexuálů v německé armádě je kritická. Spolková ministryně obrany Ursula von der Leyenová kvůli této problematice kritizuje své resortní předchůdce.

Německo se klidní? Policie prozradila, kolik lidí útočilo na uprchlíky

03.12. 15:35

Berlín - Ačkoliv je Německo obecně vstřícné k migrantů, řada tamních obyvatel je nemůže vystát. Přesto se ukazuje, že zločinů proti nim ubývá. Uvedla to německá federální policie.

Německo přitvrzuje. Přistěhovalci dostanou sociální dávky až po pěti letech

Aktualizovali jsme 3.12.2016, 01:57, 02.12. 16:18

Berlín - Spolkový sněm schválil nový zákon, podel kterého budou mít nárok na sociální dávky v Německu přistěhovalci z EU až po pěti letech. Krátkodobou pomoc má poskytnout peněžní podpora, poskytovaná po dobu nejvýše jednoho měsíce.

Německý Svaz vyhnanců opět povede Fabritius

02.12. 18:31

Berlín - Svaz vyhnanců (BdV) bude opět řídit poslanec za Křesťanskosociální unii (CSU) Bernd Fabritius (51). Při dnešní volbě v Berlíně získal 142 ze 144 hlasů.

Migranti pijí a berou drogy? Mají deprese, úřady to nezvládají, zní z Německa

02.12. 15:52

Berlín - Z Německa přišla další znepokojivá zpráva týkající se tamních migrantů. Ti postupně propadají depresím, neboť na ně dopadá ponorková nemoc. Zahání proto strasti alkoholem a drogami, a to v čím dál tím větší míře.

Spor v Německu: Vláda nechce, aby Snowden vypovídal

02.12. 12:38

Berlín - Mezi německými politiky se rozhořel spor o bývalého spolupracovníka americké Národní agentury pro bezpečnost (NSA) Edwarda Snowdena. Vláda i kvůli možnému zhoršení vztahů s USA nechce, aby Snowden vypovídal v Německu. Jeho výslech naopak požadují opoziční Zelení a Levice.

Německo řeší další útoky z nenávisti: Dívka byla donucena vystoupit z tramvaje, mladík brutálně napaden

Aktualizovali jsme 1.12.2016, 22:49, 01.12. 12:13

Berlín – Německá policie se tento týden zabývá hned několika útoky z nenávisti. Nejprve řidič hromadné dopravy ze své tramvaje vyhodil mladou Syřanku, při jiném incidentu pak skupina Němců napadla mladíka tmavší pleti. Informuje o tom server The Local.

WikiLeaks zveřejnil další tajné dokumenty. Němečtí špioni prý spolupracovali s NSA

01.12. 22:45

Berlín/Washington - Německá tajná služba BND aktivně spolupracovala s americkou Národní agenturou pro bezpečnost (NSA). Píše se to v dokumentech, které dnes zveřejnil server WikiLeaks. BND prý NSA pomáhala s výzvědnými aktivitami například proti rakouským politikům.

Nečekané odhalení: Islamistický špion zadržený v Německu se před konverzí k islámu živil jako pornoherec

01.12. 17:25

Berlín - Příběh příslušníka německé rozvědky, který byl odhalen jako islamista, má velmi bizarní pokračování. Podle listů Bild a Washington Post jednapadesátiletý bývalý zaměstnanec Úřadu pro ochranu ústavy (BfV) před svou konverzí k islámu v roce 2014 natáčel filmy pro dospělé.

Češi za brutální loupežné přepadení seniorů dostaly v Německu vysoké tresty

Aktualizovali jsme 1.12.2016, 17:06, 01.12. 13:37

Weiden - Německý státní zástupce dnes navrhl pro trojici Čechů za brutální loupežné přepadení seniorů tresty devět až 11 let. Oběti podle žalobce prožili dlouhou noční můru. Soud mu vyhověl.

Nechte nás chodit do práce, jsme zoufalí, stěžují si Syřané v Německu

01.12. 14:19

Berlín – Často se píše o tom, že celá řada migrantů nechce v Evropě pracovat. Jak ale ukazuje případ z Německa, někteří prostě jen pracovat nemohou, i když by chtěli. Syrská rodina žijící momentálně v Německu apeluje na tamní vládu, aby jim umožnila nástup do zaměstnání. Běženci totiž tvrdí, že jim…

Německá ministrině chce otevřít armádu i pro cizince z EU. Strhla se vlna odporu

01.12. 13:44

Berlín - Německá ministryně obrany Ursula von der Leyenová chce otevřít německou armádu (Bundeswehr) cizincům z členských států Evropské unie. Na svém návrhu trvá, ačkoli se proti němu vzedmul silný odpor.

VIDEO: Merkelová ukázala, že má srdce. Rozbrečela malého migranta

Aktualizovali jsme 30.11.2016, 19:57, 30.11. 10:16

Berlín - Naivní máma, křepelka nebo multi. Německá kancléřka Angela Merkelová mnoho přezdívek a spoustu si jich vysloužila svým přístupem k migrantům. Nikdo však nepochybuje, že umí být i tvrdá, což dokázala například v rok starém sporu s palestinskou dívkou. Teď ale ukázala i svou druhou tvář.

Clintonová by měla peníze od Německa vrátit. Je zkorumpovaná a lže, tvrdí americký komentátor

30.11. 15:47

Berlín/Washington – Již včera jsme vás informovali o tom, že německá vláda darovala až pět milionů dolarů Nadace Hillary a Billa Clintonových – a to v době, kdy Clintonová bojovala ve volbách o úřad amerického prezidenta. Americký libertariánský politický komentátor, aktivista a předseda Ludwig von…

Radikál infiltrovaný v německé tajné službě se prý islamizoval ve skrytu

30.11. 13:45

Berlín - Séf německé civilní kontrarozvědky Hans-Georg Maassen se dnes vyjádřil ke kauze islamisty v řadách Spolkového úřadu na ochranu ústavy (BfV). Prý se radikalizoval nepozorovaně, aniž by si toho všimli lidé v jeho okolí.

Poprask v Německu: V kontrarozvědce působil údajný islamista

29.11. 21:26

Berlín -  Německý Spolkový úřad na ochranu ústavy (BfV) odhalil ve svých řadách pravděpodobného islamistu. Mluvčí úřadu podle agentury DPA zatčení tohoto muže potvrdil.

reklama
Fotogalerie