Články k tématu: Německo

Itálie žádá větší otevřenost USA vůči Rusku

29.11. 19:24

Řím/Berlín/Moskva - Italský ministr zahraničí Paolo Gentiloni dnes přiznal, že by jeho země uvítala více otevřenosti k Rusku ze strany nového amerického prezidenta Donalda Trumpa. Dodal, že není jediný a že stejný názor má i jeho německý protějšek Frank-Walter Steinmeier. Uvedl to po jednání v…

Život přistěhovalců se odehrává mimo společnost, měli by se více zapojit, tvrdí německý prezident

29.11. 17:19

Offenbach - Německý prezident Joachim Gauck dnes vyzval přistěhovalce k výraznějšímu zapojení do většinové společnosti. Zároveň uvedl, že migranti často čelí přetrvávající diskriminaci. 

Razie německé policie: Gang pašeráků převezl stovky uprchlíků přes hranice

29.11. 16:53

Berlín - Německá policie dnes zasahovala proti skupině převaděčů, která do země nelegálně dopravila celkem 348 převážně syrských uprchlíků. Razie proběhla na čtyřech místech, zapojilo se do ní 150 policistů.

reklama

Clintonová dostala finanční pomoc od Německa. Vláda poslala na kampaň miliony dolarů

29.11. 15:26

Berlín - Jak zjistil list Die Welt nadace Hillary a Billa Clintonových získala od německé vlády až pět milionů dolarů, a to v době, kdy Clintonová bojovala o úřad amerického prezidenta. Nadace bere peníze i od velkých bank a blízkovýchodních států.

Zemím, které nebudou přijímat uprchlíky, by se měly snížit eurodotace, tvrdí Němci

29.11. 13:37

Berlín - Průzkum veřejného mínění agentury TNS Infratest ukázal, že si tři čtvrtiny Němců myslí, že ostatní země EU nechaly řešení migrační krize na Německu. Státům, které nebudou přijímat více uprchlíků, by se podle nich měly snížit eurodotace. Mezi takové země patří například státy V4, tedy i…

Hrozí Německu útok z Ruska? Šéf spolkové rozvědky varuje před možným narušením voleb

29.11. 12:55

Berlín - Šéf německé Spolkové zpravodajské služby (BND) Bruno Kahl v úterý varoval, že Rusko by se mohlo pokusit narušit volby, které jsou naplánovány na příští rok. Největší evropská ekonomika podle něj může čelit velkým kybernetickým útokům.

Německé televize ARD a ZDF nebudou přenášet olympiádu do roku 2024

28.11. 20:01

Berlín - Německé veřejnoprávní televize ARD a ZDF nebudou přenášet soutěže olympijských her v letech 2018 až 2024, protože se s majitelem licence nedohodly na finančních podmínkách.

ČR a Německo začnou pomáhat migrantům v Jordánsku

28.11. 19:43

Praha - Česko a Německo začnou společně pomáhat uprchlíkům v Jordánsku, aby zlepšily jejich životní situaci a omezily tak důvody pro jejich cestu do Evropy. V rámci strategického dialogu mezi Českem a Německem se na tom dnes v Praze shodli poradce premiéra Bohuslava Sobotky Vladimír Špidla (oba…

Německo má nový plán. Deportuje statisíce migrantů?

Aktualizovali jsme 28.11.2016, 17:10, 28.11. 08:03

Stuttgart – Poté, co německá kancléřka Angela Merkelová prohlásila, že má v plánu v příštím roce deportovat 100 tisíc migrantů z Německa, přišel její stranický kolega s mnohem drakoničtějším návrhem. Chce vybudovat repatriační centrum v Egyptě a deportovat tam až půl milionu lidí.

Česko-německé obce znovu žádají o zapsání Krušnohoří na seznam UNESCO

28.11. 17:08

Freiberg - České a německé obce z oblasti Krušných hor se znovu pokusí o zapsání Hornické kulturní krajiny Krušnohoří/Erzgebirge na seznam UNESCO. V regionu se zachovala jak středověká, tak novější důlní díla.

Migranti trpí nedostatkem uznání? Na veřejnost unikla nová zpráva o útocích

Aktualizovali jsme 28.11.2016, 13:54, 28.11. 11:19

Kolín nad Rýnem – O silvestrovské noci bylo v německém Kolíně nad Rýnem a několika dalších městech zaznamenáno téměř 900 případů sexuálního zneužívání. Zpráva o hromadných sexuálních útocích doporučuje lepší prověřování přistěhovalců a užší přeshraniční spolupráci. V pondělí to uvedl německý deník…

Fillon tříští Evropu. Rusko je nadšené, Německo se bojí

28.11. 12:58

Paříž - Vítězství expremiéra Françoise Fillona v prezidentských primárkách tradiční francouzské pravice může mít do budoucna vážně dopady na vztahy mezi Paříží a Berlínem. Naopak Rusko je nadšené.

Účetní z Osvětimi si má odpykat čtyři roky za mřížemi

28.11. 12:53

Berlín - Spolkový soudní dvůr v Karlsruhe pravomocně zamítl odvolání dozorce z Osvětimi Oskara Gröninga (95), ten by si tak měl odsedět čtyři roky za podíl na vraždách statisíců lidí. Vzhledem ke svému věku a chatrnému zdraví ale nakonec za mřížemi patrně neskončí.

Polovina navrátilců z Blízkého východu se pohybuje mezi radikály, ukázala studie

28.11. 11:44

Berlín - Německý Spolkový kriminální úřad (BKA) varuje, že se polovina všech navrátilců z bojů na Blízkém východě nadále pohybuje na radikální islamistické scéně. Jen čtvrtina islamistů spolupracuje s německými bezpečnostními úřady.

Zásadní změna německé migrační politiky? Merkelová se chce zbavit 100 tisíc běženců

27.11. 19:04

Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová výrazně mění svou migrační politiku. O víkendu prohlásila, že očekává, že v příštím roce bude z Německa deportováno asi 100,000 přistěhovalců.

Německo vyčlenilo miliony na výzkum nacistické minulosti svých úřadů

27.11. 10:28

Berlín - V Německu začne výzkumný projekt, který se bude zabývat vlivem někdejších členů Hitlerovy národně socialistické strany (NSDAP) na ústřední úřady po konci druhé světové války. Vláda Angely Merkelové na projekt uvolnila čtyři miliony eur.

Oblíbenost Merkelové klesá. Má ještě podporu svých občanů?

Aktualizovali jsme 25.11.2016, 22:10, 25.11. 17:13

Berlín – Třetí funkční období německé kancléřky Angely Merkelové, které se chýlí ke konci, bylo také rozhodně tím nejvíce kontroverzním. Více než rok poté, co politička otevřela hranice Německa uprchlíkům, nová datová mapa odhaluje výkyvy její popularity v průběhu času.

Nová dohoda s Ruskem: 16 států v čele s Německem se chystá vydat prohlášení ke zbrojení

Aktualizovali jsme 25.11.2016, 20:51, 25.11. 10:09

Berlín - Skupina 16 evropských států v čele s Německem se dnes chystá vydat společné prohlášení, ve kterém vyzve k uzavření nové dohody s Ruskem o kontrole zbrojení.

Aerolinkám Lufthansa už tři dny stávkují piloti. Je zrušeno 830 letů, firma přichází o miliony eur

Aktualizovali jsme 25.11.2016, 20:50, 25.11. 12:13

Berlín - Německé aerolinky Lufthansa již třetí den čelí stávce pilotů, kteří požadují zvýšení platů o 22 procent, ačkoli už teď pobírají nadprůměrné mzdy. Společnost dnes ruší 830 letů, což se znovu dotkne zhruba 100.000 cestujících.

Češi týrali německé seniory, obžaloba chce vysoké tresty

25.11. 18:18

Berlín - Před soudem v bavorském Weidenu stojí tři Češi ve věku 34 až 44 let. Německá rodina, kterou v jejím domě brutálně napadli, si prošla čtyřhodinovým peklem, vyplývá z obžaloby.

Německo i přes výdaje na migranty počítá s vyrovnaným rozpočtem

25.11. 18:16

Berlín - Spolkový sněm dnes schválil státní rozpočet Německa na přítí rok. Ten bude počtvrté v řadě vyrovnaný navzdory rostoucím nákladům při řešení uprchlické krize. Více financí půjde na obranu, přidáno dostane také vnitro.

Německý soud přijal přelomové rozhodnutí, které se uprchlíkům rozhodně líbit nebude

25.11. 15:31

Berlín – Německý soud přijal přelomové rozhodnutí, podle kterého ne všichni Syřané, kteří přijeli do Německa, patří do kategorie uprchlíci a tudíž nemají právo na udělení plného azylu. Někteří z těchto lidí podle soudu po návratu do vlasti nebudou čelit pronásledování, jak tvrdí.

Německá policie zatkla syrského uprchlíka, měl u sebe materiál na výrobu bomb

25.11. 08:32

Berlín - Německá policie zadržela 20letého syrského uprchlíka, který patří k sympatizantům Islámského státu (IS). Podle žalobce ve Stuttgartu se pokusil dostat do Dánska s materiály, z nichž lze vyrobit bombu.

VIDEO: Merkelová vystoupila na veřejnosti. Vše se zvrtlo, lidé ji dali najevo, co si myslí

Aktualizovali jsme 24.11.2016, 23:29, 24.11. 14:14

Berlín – Německá kancléřka Angela Merkelová musela čelit slovům o „hanbě“, zatímco se pokoušela přednést svůj projev o imigrantech v Německu. Její řeč narušovala evidentně nespokojená občanka, která se rozhodla dát svůj nesouhlas najevo přímo na půdě německého Bundestagu.

reklama
Fotogalerie