Články k tématu: Německo

Tisíce Němců protestovaly u základny USA proti dronům

11.06. 19:06

Berlín - Několik tisíc demonstrantů vytvořilo lidský řetěz podél obvodu základny amerického letectva na protest proti používání dronů.

Odchod z EU nebude jen tak, varuje Německo

Aktualizovali jsme 10.6.2016, 22:03, 10.06. 16:01

Berlín – Již brzy Velká Británie v referendu rozhodne, zda zůstane v Evropské unii, nebo zda se vydá svou vlastní cestou. Německý magazín Der Spiegel ale na základě rozhovoru s Wolfgangem Schäublem, německým ministrem financí, varuje, že odchod Británie z EU, takzvaný brexit, bude mít své následky.

Čísla jsou jasná: Uprchlíci jsou slušní a spořádaní

Aktualizovali jsme 9.6.2016, 20:02, 09.06. 08:19

Berlín - Zajímavá statistika z Německa ukazuje, že sice tamní migranti spáchali skoro 70 tisíc trestných činů, ale ve skutečnosti se jich drtivá většina chová v souladu se zákony a žádného zločinu se nedopustila. A překvapivě se nejpočetnější skupiny opravdových válečných uprchlíků - Syřané,…

reklama

Kontroly v Brennerském průsmyku zatím nebudou, rozhodli v Rakousku

09.06. 17:32

Mnichov - Rakouský ministr vnitra Wolfgang Sobotka dnes jednal v Mnichově se bavorským protějškem Joachimem Herrmannem. Následně oznámil, že kontroly v Brennerském průsmyku zatím zavedeny nebudou.

Konspirátoři se mají na pozoru, probíhá setkání Biderberg. O čem se můžou bavit?

09.06. 17:24

Drážďany – Tento týden se do Drážďan sjeli světoví vůdci, obchodní šéfové. „Velká zvířata“ z různých oborů budou čtyři dny jednat na setkání záhadné a konspiracemi opředené skupiny Bilderberg. Podobná setkání se konají pravidelně, na čem se průmyslníci, politici a další účastníci dohodnou, se…

Mladý Němec byl obviněn z válečného zločinu

09.06. 15:19

Berlín - V Německu byl z válečného zločinu obviněn Abdelkarim El B., údajně nedaleko severosyrského Halabu zhanobil mrtvolu svého protivníka. 30 letý Němec už čelí obvinění z členství v teroristické organizaci a přípravy násilného protistátního útoku.

Elity světa rozhodují o budoucnosti. Co se děje na srazu Bilderberg?

09.06. 13:34

Drážďany - Následující čtyři dny rozhodnou o osudu světa. Zdá se vám to jako přehnané tvrzení? Také je, ale pokud věříte konspiračním teoriím, pak se skutečně právě teď rozhoduje o lidstvu. Kde? Na proslulé uzavřené konferenci Bilderberg. Začala dnes v Drážďanech a potrvá do neděle. A očekávají se…

Klaus se opět pustil do Evropské unie: Německo se moc míchá do politiky jiných států

09.06. 11:13

Praha – Někdejší prezident a známý kritik Evropské unie Václav Klaus na svých stránkách opět tepe do osmadvacítky. Poukazuje na to, že skupinu vede Německo, a že vměšování se do jednotlivých státních politik probíhá zcela pravidelně a dlouhodobě.

Evropa uprchlíky potřebuje, jinak prý bude zle, varuje Německo

Aktualizovali jsme 9.6.2016, 10:52, 09.06. 08:52

Berlín - Evropa uprchlíky potřebuje, bez nich totiž hrozí, že v rámci příbuzenských sňatků zdegeneruje. V rozhovoru pro Die Zeit to řekl ministr financí Wolfgang Schäuble.

Genocida Arménů vyvolala konflikt? Turecko mlčí a něco chystá

09.06. 09:49

Berlín/Ankara – Fakt, že německý parlament minulý týden přijal rezoluci o arménské genocidě, pořádně rozzuřil Turecko. To se rozhodlo, že věc nenechá bez odezvy a plánuje proto svou odpověď.

Za požárem ubytovny v Düsseldorfu pravděpodobně stojí migranti

08.06. 20:14

Berlín - Za úterním požárem ubytovny pro žadatele o azyl v západoněmeckém Düsseldorfu stojí dva Severoafričané. Tvrdí to německá policie.

Německo na nohou: Do země míří statisíce členů rodin běženců

08.06. 20:13

Berlín - Německo očekává, že do země v rámci programu na scelování rodin přijedou další statisíce migrantů. Loni přitom přišlo na 1,1 milionu běženců.

Merkelová v Praze: Zaorálek pojede do Německa předat pozvání

Aktualizovali jsme 8.6.2016, 14:19, 08.06. 12:30

Praha – Na podzim by do Prahy mohla přijet německá kancléřka Angela Merkelová. Pozvání jejímu poradci předá při návštěvě Německa šéf české diplomacie Lubomír Zaorálek. Ten také bude při návštěvě v Berlíně 15. června jednat se svým protějškem Frankem-Walterem Steinmeierem.

Migranti se v Německu pokusili spáchat 70 tisíc trestných činů, uvádí agentura

08.06. 11:08

Berlín - Migranti v Německu spáchali nebo se pokusili spáchat 69.000 trestných činů. A to jen v prvním čtvrtletí roku 2016. S odvoláním na policejní zprávy to uvádí agentura Reuters. Tato čísla by podle úřadů mohla zvýšit nervozitu, zejména mezi antiimigračními skupinami, ohledně liberální migrační…

V Hamburku byl kvůli bouři vyhlášen stav nouze

08.06. 07:59

Berlín - Hasiči v severoněmeckém Hamburku po večerním řádění bouře vyhlásili stav nouze. Informovala o tom agentura DPA.

Německý ministr varuje: S migranty stále přicházejí teroristé, Německo je ale v bezpečí

07.06. 14:52

Berlín – Klaus Bouillon, člen vládnoucí Křesťanskodemokratické unie (CDU) a ministr vnitra spolkové země Sársko, který zároveň předsedá skupině ministrů vnitra všech spolkových zemí, varuje, že do Německa přichází další teroristé. Informoval o tom saúdský deník sídlící v Londýně Asharq al-Awsat.

Na výstavišti v Düsseldorf vypukl požár v hale, která slouží jako ubytovna pro uprchlíky

07.06. 14:32

Düsseldorf - Na výstavišti v západoněmeckém Düsseldorfu dnes vypukl rozsáhlý požár. V plamenech je hala, která slouží jako ubytovna pro žadatele o azyl.

Merkelová zažívá krušné časy: Koalice se rozpadá, čelí kritice ohledně migrantů...

07.06. 12:18

Berlín – Německá kancléřka Angela Merkelová prožívá v posledních měsících perné časy. Čelí kritice jak kvůli rozhodnutím ohledně migrační krize, tak kvůli dohodě s Tureckem, kterou vyjednala. Bruselský server Politico ale varuje, že problémy pro Merkelovou představuje i její vlastní koalice.

V tunelu u Mnichova uvízl vlak. Cestující ho dotlačili na nástupiště

07.06. 08:41

Mnichov - Kvůli poruše trakčního vedení uvízl vlak v tunelu u Mnichova. Cestujícíc neváhali a soupravu sami dotlačili do stanice.

EU by mohla krachnout? Za rok se to dozvíme a pocítíme to všichni, varuje analytik

06.06. 16:07

Berlín/Paříž – Francie a Německo patří mezi nejsilnější země Evropské unie a její další osud proto silně závisí na přístupu, jaký tyto země k evropskému projektu zaujmou. Analýza společnosti Stratfor varuje, že proto EU hrozí další problémy.

Erdogan zaútočil na poslance tureckého původu, kteří uznali genocidu Arménů

06.06. 14:36

Istanbul/Berlín - Kvůli rezoluci o genocidě Arménů, kterou minulý týden přijal Spolkový sněm, zazněla další ostrá slova. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan napadl německé poslance s tureckými kořeny, kteří pro dokument hlasovali.

Kdo bude další prezident Německa? Gauck potvrdil, že se o další období ucházet nebude

06.06. 12:54

Berlín - Německý prezident Joachim Gauck (76) dnes oficiálě oznámil, že se nebude příští rok ucházet o druhé funkční období. Média už začala spekulovat o jeho možných nástupcích.

Rusko je soupeř. Německé ministerstvo chce Moskvu zařadit mezi největší hrozby

05.06. 14:35

Berlín - Německé ministerstvo obrany nově doporučuje mezi největší hrozby zařadit Rusko, které bylo ještě nedávno považované za partnera.

Odchod Britů z EU by nebyl koncem evropského projektu, klidní situaci politik

05.06. 12:56

Berlín - Referendum o brexitu se rychle blíží a politici se vyjadřují stále varovněji. Obavy naopak mírní místopředseda Evropského parlamentu (EP) Němec Alexander Lambsdorff.

reklama
Fotogalerie