Články k tématu: Německo

Turecká rozvědka má v Německu tisíce informátorů a stovky udavačů, varuje expert

Aktualizovali jsme 22.8.2016, 00:29, 21.08. 14:32

Berlín – Velmi znepokojivé informace přinesl bezpečnostní expert Erich Schmidt-Eenboom. Nedělník Welt am Sonntag cituje jeho slova, podle kterých má turecká tajná služba MIT má po Německu 6000 informátorů a další plnohodnotné agenty a 500 udavačů tureckého původu. 

Uprchlíci si našli novou cestu do Německa? Ze Švýcarska přichází nepříjemné zprávy

Aktualizovali jsme 21.8.2016, 22:25, 21.08. 13:05

Basilej – Nedělník Neue Zürcher Zeitung am Sonntag varuje, že by Švýcarsko mohl mít v brzké době velký problém s uprchlíky. Země by se prý mohla stát novou tranzitní trasou pro běžence směřující do Německa.

Německé policii má v boji proti teroristům pomáhat nejnovější technika

21.08. 14:35

Berlín – Německo chce tvrdě bojovat proti terorismu a co možná nejvíce omezit riziko dalšího útoku. Ministr vnitra Thomas de Maizière (CDU) proto přichází s novým návrhem.

reklama

Německá vláda vyzve obyvatele, aby se zásobili jídlem a vodou

21.08. 14:28

Berlín – Ve středu má německý kabinet poprvé od konce studené války schvalovat koncepci civilní obrany. Němci by podle ní měli mít připraveny zásoby na několik dní – pro případ nouze.

Nemohu si pomoci. Frau Merkel je mi lidsky odporná, spustila ostře česká advokátka

21.08. 13:09

Praha - Německá kancléřka Angela Merkelová je advokátce a bývalé novinářce Janě Hamplové odporná. Podle ní není důvod nejmocnější ženu světa zvát do České republiky.

Pláč miminek zní podle toho, z jaké země pocházejí, tvrdí vědci

21.08. 11:16

Würzburg - Výzkumníci z univerzity v německém Würzburgu zkoumali pláč dětí z různých částí světa. A jejich závěry jsou jasné – stejně, jako se v těchto zemích liší jazyk, liší se i dětský pláč.

Berlín vrací do Polska uprchlíky. Varšava z toho nadšená není

20.08. 14:41

Varšava – Polská televize TVN 24 dnes uvedla, že Německo do Polska stále častěji vrací uprchlíky ze třetích zemí. Dříve je přitom nechávalo být. Teď ale Berlín poukazuje, že má dost vlastních.

Turecko dál projí proti opozici. Pomoc žádá také od německé rozvědky

20.08. 12:51

Ankara/Berlín - Prestižní německý týdeník Spiegel uvedl, že turecká tajná služba (MIT) údajně požádala německou rozvědku o pomoc v boji proti přívržencům duchovního Fethullaha Gülena. Toho Turci viní z plánování neúspěšného puče.

Manažer prozradil pochybné praktiky Deutsche Bank

19.08. 16:38

New York/Berlín - Exmanažer největší německé banky Deutsche Bank Eric Ben-Artzi informoval americkou Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC) o pochybných účetních praktikách podniku. Získal tak nárok na vysokou odměnu, části peněz se ale vzdal.

Německo si duplo: Všechny země EU budou dodržovat dohody, i ty o migraci

19.08. 13:13

Berlín - Příští týden přijede na návštěvu Česka německá kancléřka Angela Merkelová a prozatím není zcela jasné, zda bude s prezidentem Milošem Zemanem jednat také o uprchlické krizi. Mluvčí německé vlády dnes řekl, že všechny země EU musejí dodržovat dohody, včetně té o přerozdělování migrantů.

Velký krok pro Německo? Ministr vnitra chce zakázat muslimské burky. Ukazovat tvář je nutné pro naši společnost, říká

19.08. 12:00

Berlín - Německý ministr vnitra Thomas de Maiziére (CDU) chce zákaz muslimské burky na většině veřejných míst. Usiluje také o zrušení stávajících pravidel pro dvojí občanství.

Muž zatčený v Braniborsku, kvůli podezření z chystaného atentátu, je na svobodě

19.08. 11:07

Eisenhüttenstadt - Německá policie propustila z vazby 27letého muže, který byl ve středu zatčen v Braniborsku pro podezření z přípravy teroristického útoku.

Jsme hosté Angely Merkelové, volají uprchlíci a do práce se rozhodně nechystají

19.08. 10:36

Berlín – Nepříjemné překvapení zažil starosta německé obce ležícího ve východním Sasku. Žadatelé o azyl v Německu podle něj odmítají vykonávat jakoukoliv práci, která by jim mohla ukrátit jejich čekání na rozhodnutí o udělení azylu. Argumentují prý velkorysou pohostinností kancléřky Angely…

Merkelová si svojí větou "Zvládneme to" podřezává větev? Němci už jsou unavení a mají toho dost

19.08. 09:37

Berlín - „Zvládneme to!“ Právě tímto heslem německá kancléřka Angela Merkelová reagovala na uprchlickou krizi a na reakci některých země Evropské unie. Od chvíle, kdy politička tuto frázi použila uplynul už rok, zatím to tak ale není, podotýká server Politico.

Místo zbraně klobása: Naštvaný chodec poškodil auto uzeninou, hrozí mu pokuta

19.08. 08:49

Berlín - Německého chodce naštval způsob, jakým řidič zaparkoval svůj vůz. Vzal proto 30 centimetrů dlouhou klobásou a auto poškodil, stojí v policejním spisu.

Německý ministr je proti zákazu burek. Je to údajně proti svobodě vyznání

18.08. 22:08

Berlín - Německý ministr vnitra Thomas de Maiziére sice uvádí, že nošení islámských oděvů, které zcela zahalují tvář žen, není v souladu s hodnotami německé společnosti, na druhé straně ale prý bude těžké něco takového zakázat.

Migranti z Německa nechtějí, stovky letů byly zrušeny

Aktualizovali jsme 18.8.2016, 21:28, 18.08. 16:59

Berlín - V Německu musely být zrušeny stovky leteckých deportací neúspěšných žadatelů o azyl. Migranti se vracení mnohdy brání a někdy je odmítá přijmout jejich vlast. Cizinci také často ztěžují své vyhoštění tím, že záměrně postrádají dokumenty.

Zpráva o kontaktech Ankary s islamisty a teroristy rozdělila německou vládu

18.08. 10:00

Berlín - Zpráva o kontaktech Ankary s islamisty a teroristy rozdělila německou vládu. Zatímco diplomacie se od dokumentu částečně distancovalo, podle vnitra není čeho litovat.

Koupíme migrantům dětské gilotiny a krematoria....Skandál pobouřil Německo

Aktualizovali jsme 17.8.2016, 23:57, 17.08. 16:44

Berlín - Migrační krize s sebou nepřináší jen miliony uprchlíků mířících do Evropy, ale i skandály jiného ražení. O jeden se postarala německá firma PeWoBe, která zvažovala, že za státní příspěvek určený na migranty nakoupí například dětskou gilotinu.

Merkelová se zastala migrantů: Do Německa nepřinesli terorismus

17.08. 23:55

Neustrelitz (Německo) - Podle Angely Merkelové ma Německo problém s islamistickým terorismem už mnoho let, takže za něj nemůžou běženci. Řekla to dnes na předvolebním shromáždění své Křesťanskodemokratické unie (CDU) ve městě Neustrelitz.

Itálie chce uspořádat malý summit k Brexitu. Zve Německo a Francii

17.08. 23:51

Řím - Italský premiér Matteo Renzi chce příští týden uspořádat třístranný summit k brexitu s Německem a Francií.

Rozruch v Německu: Tajná zprávy o vazbách na teroristy pobouřila politiky

17.08. 16:41

Berlín - Důvěrná zpráva německého ministerstva vnitra o spolupráci Turecka s blízkovýchodními islamisty a teroristy vyvolala na německé politické scéně rozruch.

V Německu zadrželi muže podezřelého z přípravy bombového útoku

17.08. 16:11

Berlín - V Německu byl zatčen 27letý muž, který měl na konec srpna chystat útok výbušninami v braniborském Eisenhüttenstadtu.

Afghánský žadatel o azyl údajně znásilnil malého chlapce. Jen jsem mu pomáhal na záchodě, tvrdí

17.08. 15:45

Berlín – V Německu je souzen afghánský žadatel o azyl (22). Ten údajně přímo v centu pro migranty znásilnil čtyřletého iráckého chlapce.

reklama
Fotogalerie