Články k tématu: Německo

Německo bývalo nadšené z EU. Nyní by téměř třetina obyvatel odešla

01.06. 08:35

Berlín - Pokud by o odchodu z EU hlasovali Němci, pro by byla téměř třetina obyvatel. Výsledky průzkumu organizace YouGov pro list Handelsblatt jsou překvapivé, protože Němci byli donedávna nadšenými zastánci stále tužší evropské integrace a centralizace.

Erdogan poslal vzkaz německým politikům v čele s Merkelovou

31.05. 18:44

Ankara/Berlín – Němečtí politici by si měli zachovat zdravý rozum. Takový vzkaz dnes poslal turecký prezident Recep Tayyip Erdogan německé kancléřce Angele Merkelové.

Dívka, která pobodala německého policistu, jednala na příkaz Islámského státu

31.05. 15:34

Berlín – Safia S., 15letá dívka německo-marockého původu, 26. února pobodala policistu. Vyšetřovatelé se od té doby snažili zjistit, zda šlo o teroristický čin. Německý zpravodajský server Deutsche Welle nyní varuje, že nové důkazy tomu nejen nasvědčují, ale zároveň také naznačují, že dívka jednala…

reklama

Německo hlásí další sexuální útok, tentokrát na hudebním festivalu

Aktualizovali jsme 31.5.2016, 13:48, 31.05. 11:07

Darmstadt – Prozatím osmnáct žen nahlásilo sexuální útoky a obtěžování, ke kterému mělo dojít na hudebním festivalu, který se konal o víkendu v německém Darmstadtu.

Německá politika s Ruskem se mění, upozorňuje deník

31.05. 13:31

Berlín/Moskva – Vztahy mezi Západem a Ruskem se s událostmi na Ukrajině a na Krymu značně vyostřily, o čem svědčí i zatím platné protiruské sankce. Německý deník Der Spiegel ale nyní upozorňuje, že se německá politika v tomto ohledu pomalu mění.

Merkelová nadále ztrácí voliče, AfD naopak posiluje

31.05. 10:42

Berlín - Poprvé v německé poválečné historii klesla podpora koalice CDU/CSU a sociální demokracie (SPD) pod 50 procent. Naopak antiimigrantská a antiislámská Alternativa pro Německo (AfD) posiluje.

Hrozba teroristického útoku? Lety z Kolína nad Rýnem zastaveny, muž obešel bezpečnostní kontrolu

30.05. 13:22

Berlín - Všechny odlety z letiště v Kolíně nad Rýnem/Bonnu byly zastaveny. Podle německé policie se tam někdo bez kontroly dostal do zabezpečené části terminálu jedna.

Na skvělou dovolenou nemusíte jezdit daleko. Toto jsou tipy od našich sousedů

30.05. 11:47

Praha - Ať už hledáte adrenalinové zážitky, relax, nebo přírodu, máme pro vás několik tipů, kam na prázdniny. Nemusíte přitom jezdit daleko, stačí přejet jen několik málo kilometrů za hranice České republiky.

Povodeň v Německu odnášela auta a zabíjela

30.05. 09:24

Berlín - Silné přívalové deště následované bleskovými záplavami zabily v jižním Německu nejméně tři lidi. Jednou z obětí je dobrovolný hasič, který zahynul, když pomáhal jinému muži.

Bystroň z AfD se ostře pustil do církví: Zneužívají migrační krizi, aby dostaly miliardy od státu

29.05. 17:15

Mnichov - Zástupci Alternativy pro Německo (AfD) strany obvinili církev, že využívá migrační krizi ve svůj prospěch a cynicky ji zneužívá jako prostředek, jak vydělat peníze. Jde o reakci na články, které se objevily tento týden a podle kterých církve obchází zákon tím, že neúspěšným žadatelům o…

V Německu se zvyšuje počet žadatelů o azyl z Čečenska

29.05. 16:48

Berlín - Mezi žadateli o azyl v Německu výrazně vzrostl počet Čečenců. Informoval o tom německý deník Die Welt.

Duchovní hlásá: Islám do všech německých škol, Německo tvrdě oponuje

28.05. 19:24

Berlín - Hlava protestantské církve v Německu vyzvala k tomu, aby se islám učil ve všech státních školách po celé zemi. Podle duchovního je to způsob, jak mladí muslimové získají imunitu vůči „pokušením" fundamentalistů.

Postupné zmírnění protiruských sankcí? Německo je pro

27.05. 17:42

Berlín/Tallinn - Německý ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier si dokáže představit postupné zmírňování unijních sankcí vůči Rusku.

Mladý uprchlík znásilnil malého chlapce

26.05. 18:39

Oldenburg – Z Německa přišla další zpráva o znásilnění v uprchlickém centru. Pachatelem je tentokrát údajně sedmnáctiletý migrant, který brutálně zneužil o osm let mladšího chlapce.

Německé kostely poskytují uprchlíkům náboženský azyl, úřady zuří

26.05. 10:39

Mnichov – Katolická církev v jižním Bavorsku poskytuje náboženský azyl pro ty uprchlíky, kteří utekli před Islámským státem a které chce Německo nyní deportovat zpět do svých domovských zemí nebo do jiných zemí Evropské unie. Zprávu přinesla agentura AFP.

Syrský uprchlík si již dokázal vytvořit v Německu jméno. Tohle začal dělat

Aktualizovali jsme 25.5.2016, 21:35, 25.05. 12:46

Berlín – Příběhy o syrských uprchlících v Evropě jsou většinou plné beznaděje a zoufalství. To ale není případ Hadiho Nsreenyho z Aleppa, který spolu s tisíci dalšími přišel minulé léto do Berlína. Více informací přinesl německý server Deutsche Welle.

Německo plánuje ovládnout celou EU? Toto předseda Schulz

25.05. 14:55

Brusel – Předseda Evropského parlamentu Martin Schulz se podle některých kritiků pokouší převzít kontrolu nad klíčovými posty v rámci Evropské unie. Schulz totiž plánuje přeobsazení některých hlavních postů, do kterých chce dosadit lidi ze své administrativy. Ozvaly se však už hlasy, podle kterých…

Na obalech známých čokolád se objevily děti černé pleti. Pegida zuřila, vše je ale úplně jinak

25.05. 14:32

Berlín – Členové německé protiislámské a protipřistěhovalecké skupiny Pegida tento týden vyjádřili velké pobouření nad tím, že se na obalech známé Kinder čokolády objevily „černé děti a děti blízkovýchodního původu“. Jenže pak se ukázalo, že jde o speciální edici, na které jsou umístěny fotky z…

Integrační návrh byl v Německu přijat. Co se změní?

25.05. 12:41

Berlín - Německá vláda přijala návrh integračního zákona, který má usnadnit přístup uprchlíků na pracovní trh. Norma také zavádí sankce pro ty, kteří se nebudou snažit začlenit do společnosti.

Úterní bouře těžce zasáhla střední Evropu, v Česku se škody odhadují na desítky milionů korun

24.05. 17:42

Berlín/Praha - Úterní bouře, která zasáhla část střední Evropy, vyvracela a lámala na severu Německa stromy. České pojišťovny hlásí stovky škod za celkem desítky milionů korun.

Německo má plán na konec migrační krize

24.05. 13:45

Berlín – Evropská unie akutně potřebuje řešení migrační krize. Gerd Müller, německý ministr pro ekonomickou spolupráci a rozvoj, proto přišel s plánem, který navrhuje na řešení uprchlické krize vyhradit 10 % rozpočtu EU. Více informací přinesl britský deník The Guardian.

Lepší smrt v moři, než život v Sýrii. Drastické příběhy uprchlíků putujících do Evropy

24.05. 12:40

Hamburk - Stanice Al-Džazíra přinesla příběh několika mladých syrských uprchlíků a jejich rodin, kteří se chtěli podělit o své osobní příběhy. V Německu v tuto chvíli vyrůstají tisíce syrských teenagerů, kteří přes Evropu cestovali bez rodičů. Jejich rodiny musely často volit mezi dvěma zoufalými…

Hoferovi voliči posílají velkým stranám ostrý vzkaz: Nejsme xenofobní hlupáci

24.05. 11:38

Berlín - Komentátoři varují před posílením populistické Alternativy pro Německo (AfD). Média tak reagují na výsledky prezidentských voleb v Rakousku, v nichž jen těsně prohrál Norbert Hofer, kandidát Svobodné strany Rakouska (FPÖ).

Německá strana AfD jednala s muslimy. Rozhovory měly pročisti vzduch, to se však nestalo

24.05. 09:44

Berlín – Pondělní setkání mezi krajně pravicovou Alternativou pro Německo (AfD) a zástupci muslimů skončilo bez úspěchu či jakýchkoliv výsledků po pouhé hodině jednání. Obě strany se navzájem obviňují z nečestného chování.

reklama
Fotogalerie