Články k tématu: Německo

Podezřelý muž s kufříkem se pohyboval před ambasádou USA v Berlíně, byl zadržen

11.03. 09:29

Berlín - Německá policie měla před americkým velvyslanectví v Berlíně napilno. Pohyboval se tam podezřelý muž, byl zadržen.

Německý pediatr zneužíval chlapce, celkem 21 obětí

10.03. 12:51

Berlín - Německý pediatra, který zneužil 21 chlapců, dostal u soudu trest 13,5 roku vězení. Jeho nejmladší oběti byly teprve čtyři roky. Násilnosti páchal v podzemních garážích či ve sklepech.

Migrant unesl v bazénu chlapce, chtěl se dostat k jeho matce

10.03. 10:34

Klagenfurt – O poněkud neobvyklém sexuálním útoku v bazénu v německém Klagenfurtu informoval server The Local. Migrant unesl malého chlapce, aby se dostal k jeho matce.

reklama

Pět migrantů bylo zadrženo za osahávání dívky (12). V německém bazénu

09.03. 22:23

Kolín nad Rýnem – Policie zatkla v Kolíně nad Rýnem šest můžu, z toho pět migrantů, kteří měli v tamním bazénu zablokovat tobogán a následně sexuálně napadnout dvanáctiletou dívku, která v něm uvízla. Informoval deník Daily Mail.

Zveřejnění fotek pomohlo, dva podezřelí ze sexuálního útoku na Silvestra jsou za mřížemi

09.03. 17:56

Kolín nad Rýnem - Další dva cizinci, kteří jsou podezřelí z účasti na sexuálním obtěžování o silvestrovské noci v Kolíně nad Rýnem, skončili v poutech. Podařilo se je dopadnout díky zveřejněným fotografiím.

Německá policie zveřejnila fotky útočníků, kteří osahávali ženy na Silvestra

09.03. 16:41

Berlín - Německá policie stále pátrá po pachatelích silvestrovských útoků na ženy a dívky v Kolíně nad Rýnem. Skupiny přistěhovalců v okolí kolínského nádraží okrádaly a sexuálně obtěžovaly ženy. Se souhlasem soudu teď policisté zveřejnili fotografie pětice mužů, po kterých pátrají.

I přes značnou kritiku se popularita Merkelové zvyšuje

Aktualizovali jsme 9.3.2016, 12:10, 09.03. 11:07

Berlín - Nový průzkum společnosti Forsa ukázal, že si německá kancléřka Angela Merkelová udržuje silnou pozici, byť často čelí kritice za svou politiku vůči uprchlíkům. Do úřadu by jí nyní volilo 50 procent Němců, což je nejvíce od začátku roku.

Rodina si myslela, že se jejich syn utopil. Červený kříž ho po roce vystopoval živého

08.03. 14:26

Berlín – Hodně emotivní den prožila rodina z Afghánistánu, která se po roce opět shledala. Celý rok si přitom rodiče mysleli, že se jejich desetiletý syn Mahdi Rabani utopil při cestě z Turecka do Evropy.

Mladí uprchlíci se vrací do Iráku. Doma to bylo lepší, říkají

08.03. 12:49

Bagdád - Z celé Evropy přicházejí zprávy o tom, že se část uprchlíků raději vrací zpět do svých zemí. Britský deník Daily Mail přinesl příběh dvou mladých migrantů z Iráku, kteří se z Německa raději vrátili do vlasti. Ti se prý pro návrat rozhodli proto, že „doma je to lepší“.

Za útok na uprchlíky dostali dva Němci pět let vězení

07.03. 21:36

Berlín - Dva muži (25 a 26), kteří se pokusili v severním Německu podpálit ubytovnu pro uprchlíky, dostali u soudu v Rostocku pětileté vězení. Odsouzení při procesu uvedli, že svého činu litují.

Maďarský profesor varuje: Pokud selže integrace muslimů, nastane katastrofa

07.03. 12:06

Německo musí integrovat muslimy, protože v opačném případě zde vznikne paralelní společnost, která vede ke vzniku městských čtvrtí, jež jsou líhní terorismu. Tvrdí to alespoň Lászlo Marácz, maďarský profesor přednášející humanitní studia na amsterdamské univerzitě. S uvedeným názorem vystoupil v…

Volební kampaň proti uprchlíkům Ficovi nevyšla, píšou v Německu

07.03. 10:52

Berlín - Německý tisk se dnes ve svých komentářích věnuje výsledkům parlamentních voleb na Slovensku, v nichž Robert Fico ztratil dosavadní pohodlnou většinu. Slovenskému premiérovi prý nevyšla sázka na volební kampaň zaměřenou proti uprchlíkům, kteří v zemi skoro nejsou.

Jaká je budoucnost Německa? Václav Klaus nešetří kritikou

07.03. 09:25

Praha – S vývojem migrační krize a neustávajícím proudem migrantů se někteří začínají ptát, kam vlastně Evropa a Německo, které je cílovou stanicí pro většinu uprchlíků, směřuje a jaká bude její budoucnost. Nad touto otázkou se pro německý magazín Focus zamýšlel také český exprezident Václav Klaus.

Postižený mladík odpálil 12 vojáků. Předtím mu jeho lékař "vymyl" mozek

07.03. 01:02

Berlín - Německá policie ve čtvrtek zatkla v Berlíně lékaře, který podle všeho využil mentálního postižení čtyřiadvacetiletého muže a poslal ho bojovat za Islámský stát. Mladík pak v Iráku vyhodil do vzduchu sebe společně s 12 iráckými vojáky.

Další znásilnění uprchlíky v Německu: Doplatí na něj všichni muži

05.03. 13:28

Berlín - Provozovatel vodního světa v severoněmeckém Norderstedtu se kvůli znásilnění čtrnáctileté dívky dvěma afgánskými běženci rozhodl zpřísnit bezpečnostní opatření v bazénu.

Uprchlíky zaměstnává jen minimum německých firem

04.03. 22:39

Berlín - Získání práce je velmi důležitou podmínkou pro úspěšnou integraci cizinců do společnosti, v Německu se to ale zatím příliš nedaří. Jen sedm procent tamních firem v současnosti zaměstnává uprchlíky, ukázala anketa mnichovského ekonomického institutu Ifo.

Mučil, vraždil, udával. Soud v Německu vynesl verdikt nad členem tajné policie IS

04.03. 19:03

Berlín - Soud v Düsseldorfu dnes vynesl verdikt v kauze občana Německa, který se stal členem Islámského státu a pomáhal v Sýrii chytat ty, kdo z organizace zběhli. Muž (25) si má odpykat čtyři a půl roku.

Gang znásilnil německou školačku, pak ji nechal polonahou venku

04.03. 18:26

Londýn – Gang srbských mladíků údajně znásilnil německou školačku (14), zatímco další dívka (15) vše nahrávala na kameru. Skupina pak znásilněnou nechala ležet polonahou na ulici, kde dívka utrpěla silné podchlazení.

Německý lékař rekrutoval mentálně zaostalého muže pro IS. Odpálil se a zabil 12 lidí

03.03. 19:40

Berlín – Německá policie ve čtvrtek zatkla lékaře z Berlína, který je podezřelý z toho, že rekrutoval muže s mentálně omezenými schopnostmi, aby bojoval za Islámský stát v Iráku.

Rakousko chce posílat uprchlíky z Řecka přímo do Německa

02.03. 17:02

Vídeň - Rakouský kancléř Werner Faymann dnes přišel s dalším návrhem na zmírnění uprchlické krize. Německo by podle jeho slov mělo rovnou přebíralo běžence z Řecka nebo států sousedících se Sýrií.

Merkelová jednala s bavorským premiérem Seehoferem o uprchlické krizi

02.03. 16:39

Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová (CDU) dnes o migrační krizi jednala s bavorským premiérem Horstem Seehoferem (CSU), ten patří k nejhlasitějším kritikům politiky Berlína. Schůzka trvala dvě hodiny a její obsah není znám.

Uprchlíci žalovali Německo. Soud EU umožnil omezovat bydliště migrantům

01.03. 17:29

Lucemburk - Soudní dvůr EU dnes vynesl verdikt v případu dvou syrských občanů, kteří si stěžovali na postup Německa. Podle rozsudku mohou úřady osobám ze třetích zemí, kterým byla v EU přiznána ochrana kvůli ohrožení v jejich zemi, omezit místo bydliště. Tento krok totiž pomůže při integraci.

reklama
Fotogalerie