Články k tématu: Německo

Uprchlíci v Německu se učí hledat bod G i sex v těhotenství

12.03. 01:16

Berlín - Německá vláda se rozhodla vzdělávat přicházející migranty v oblasti sexuální výchovy a připravila internetovou příručku, na které se mohou žadatelé o azyl dočíst vše potřebné o sexu. Například jak jej praktikovat v těhotenství.

Na německých univerzitách se ruší modlitební místnosti, muslimové se bouří. Co se děje?

11.03. 20:25

Berlín – Tři přední německé univerzity uzavřely místnosti, které byly muslimskými studenty používány k modlitbám. Muslimové se zlobí, že jde o diskriminaci a nespravedlivé zacházení.

Mladý uprchlík vyskočil před policí z vlaku, na místě zemřel

11.03. 15:32

Berlín - Tragicky skončilo nahánění běžence německou policií. Muž vyskočil z jedoucího vlaku a na místě zemřel. Mladík byl již před několika týdny chycen při pokusu dostat se do Německa. Tehdy ho policie vyzvala, aby se vrátil zpět do Rakouska.

reklama

Uprchlík dokázal dostat dva těžce zraněné z hořícího letadla

11.03. 11:47

Osnabrück – Štěstí v neštěstí měl pilot malého soukromého letadla, kterému se chvíli po startu porouchal motor. Se strojem dokázal přistát nedaleko zařízení pro žadatele o azyl. Jeden z uprchlíků pak cestujícím pomohl z hořícího stroje ven.

Rakousko a Německo řeší problém s Islámem, týká se dětí

11.03. 10:22

Berlín//Vídeň - V Rakousku a Německu řeší místní lidé palčivý problém s radikálním islámem. Vyplynulo totiž na povrch, že k jeho výuce dochází už mezi malými dětmi ve školách a školkách. Upozornila na to zahraniční média.

Začátek konce pro Merkelovou? V neděli se konají první volby, které ukážou, jak si vede

11.03. 09:59

Berlín - V neděli se budou ve třech německých spolkových zemích konat volby a jde o velmi důležité hlasování. Je totiž pokládáno za první test politiky kancléřky Angely Merkelové v uprchlické krizi.

Podezřelý muž s kufříkem se pohyboval před ambasádou USA v Berlíně, byl zadržen

11.03. 09:29

Berlín - Německá policie měla před americkým velvyslanectví v Berlíně napilno. Pohyboval se tam podezřelý muž, byl zadržen.

Německý pediatr zneužíval chlapce, celkem 21 obětí

10.03. 12:51

Berlín - Německý pediatra, který zneužil 21 chlapců, dostal u soudu trest 13,5 roku vězení. Jeho nejmladší oběti byly teprve čtyři roky. Násilnosti páchal v podzemních garážích či ve sklepech.

Migrant unesl v bazénu chlapce, chtěl se dostat k jeho matce

10.03. 10:34

Klagenfurt – O poněkud neobvyklém sexuálním útoku v bazénu v německém Klagenfurtu informoval server The Local. Migrant unesl malého chlapce, aby se dostal k jeho matce.

Pět migrantů bylo zadrženo za osahávání dívky (12). V německém bazénu

09.03. 22:23

Kolín nad Rýnem – Policie zatkla v Kolíně nad Rýnem šest můžu, z toho pět migrantů, kteří měli v tamním bazénu zablokovat tobogán a následně sexuálně napadnout dvanáctiletou dívku, která v něm uvízla. Informoval deník Daily Mail.

Zveřejnění fotek pomohlo, dva podezřelí ze sexuálního útoku na Silvestra jsou za mřížemi

09.03. 17:56

Kolín nad Rýnem - Další dva cizinci, kteří jsou podezřelí z účasti na sexuálním obtěžování o silvestrovské noci v Kolíně nad Rýnem, skončili v poutech. Podařilo se je dopadnout díky zveřejněným fotografiím.

Německá policie zveřejnila fotky útočníků, kteří osahávali ženy na Silvestra

09.03. 16:41

Berlín - Německá policie stále pátrá po pachatelích silvestrovských útoků na ženy a dívky v Kolíně nad Rýnem. Skupiny přistěhovalců v okolí kolínského nádraží okrádaly a sexuálně obtěžovaly ženy. Se souhlasem soudu teď policisté zveřejnili fotografie pětice mužů, po kterých pátrají.

I přes značnou kritiku se popularita Merkelové zvyšuje

Aktualizovali jsme 9.3.2016, 12:10, 09.03. 11:07

Berlín - Nový průzkum společnosti Forsa ukázal, že si německá kancléřka Angela Merkelová udržuje silnou pozici, byť často čelí kritice za svou politiku vůči uprchlíkům. Do úřadu by jí nyní volilo 50 procent Němců, což je nejvíce od začátku roku.

Rodina si myslela, že se jejich syn utopil. Červený kříž ho po roce vystopoval živého

08.03. 14:26

Berlín – Hodně emotivní den prožila rodina z Afghánistánu, která se po roce opět shledala. Celý rok si přitom rodiče mysleli, že se jejich desetiletý syn Mahdi Rabani utopil při cestě z Turecka do Evropy.

Mladí uprchlíci se vrací do Iráku. Doma to bylo lepší, říkají

08.03. 12:49

Bagdád - Z celé Evropy přicházejí zprávy o tom, že se část uprchlíků raději vrací zpět do svých zemí. Britský deník Daily Mail přinesl příběh dvou mladých migrantů z Iráku, kteří se z Německa raději vrátili do vlasti. Ti se prý pro návrat rozhodli proto, že „doma je to lepší“.

Za útok na uprchlíky dostali dva Němci pět let vězení

07.03. 21:36

Berlín - Dva muži (25 a 26), kteří se pokusili v severním Německu podpálit ubytovnu pro uprchlíky, dostali u soudu v Rostocku pětileté vězení. Odsouzení při procesu uvedli, že svého činu litují.

Maďarský profesor varuje: Pokud selže integrace muslimů, nastane katastrofa

07.03. 12:06

Německo musí integrovat muslimy, protože v opačném případě zde vznikne paralelní společnost, která vede ke vzniku městských čtvrtí, jež jsou líhní terorismu. Tvrdí to alespoň Lászlo Marácz, maďarský profesor přednášející humanitní studia na amsterdamské univerzitě. S uvedeným názorem vystoupil v…

Volební kampaň proti uprchlíkům Ficovi nevyšla, píšou v Německu

07.03. 10:52

Berlín - Německý tisk se dnes ve svých komentářích věnuje výsledkům parlamentních voleb na Slovensku, v nichž Robert Fico ztratil dosavadní pohodlnou většinu. Slovenskému premiérovi prý nevyšla sázka na volební kampaň zaměřenou proti uprchlíkům, kteří v zemi skoro nejsou.

Jaká je budoucnost Německa? Václav Klaus nešetří kritikou

07.03. 09:25

Praha – S vývojem migrační krize a neustávajícím proudem migrantů se někteří začínají ptát, kam vlastně Evropa a Německo, které je cílovou stanicí pro většinu uprchlíků, směřuje a jaká bude její budoucnost. Nad touto otázkou se pro německý magazín Focus zamýšlel také český exprezident Václav Klaus.

Postižený mladík odpálil 12 vojáků. Předtím mu jeho lékař "vymyl" mozek

07.03. 01:02

Berlín - Německá policie ve čtvrtek zatkla v Berlíně lékaře, který podle všeho využil mentálního postižení čtyřiadvacetiletého muže a poslal ho bojovat za Islámský stát. Mladík pak v Iráku vyhodil do vzduchu sebe společně s 12 iráckými vojáky.

Další znásilnění uprchlíky v Německu: Doplatí na něj všichni muži

05.03. 13:28

Berlín - Provozovatel vodního světa v severoněmeckém Norderstedtu se kvůli znásilnění čtrnáctileté dívky dvěma afgánskými běženci rozhodl zpřísnit bezpečnostní opatření v bazénu.

Uprchlíky zaměstnává jen minimum německých firem

04.03. 22:39

Berlín - Získání práce je velmi důležitou podmínkou pro úspěšnou integraci cizinců do společnosti, v Německu se to ale zatím příliš nedaří. Jen sedm procent tamních firem v současnosti zaměstnává uprchlíky, ukázala anketa mnichovského ekonomického institutu Ifo.

Mučil, vraždil, udával. Soud v Německu vynesl verdikt nad členem tajné policie IS

04.03. 19:03

Berlín - Soud v Düsseldorfu dnes vynesl verdikt v kauze občana Německa, který se stal členem Islámského státu a pomáhal v Sýrii chytat ty, kdo z organizace zběhli. Muž (25) si má odpykat čtyři a půl roku.

Gang znásilnil německou školačku, pak ji nechal polonahou venku

04.03. 18:26

Londýn – Gang srbských mladíků údajně znásilnil německou školačku (14), zatímco další dívka (15) vše nahrávala na kameru. Skupina pak znásilněnou nechala ležet polonahou na ulici, kde dívka utrpěla silné podchlazení.

reklama
Fotogalerie