Články k tématu: Německo

Merkelová v problémech? Právní situace kolem otevření hranic Německa je nejasná, ukázal posudek

22.09. 12:43

Berlín - Z posudku právníků Spolkového sněmu vyplývá, že ani dva roky poté, co německá vláda umožnila uprchlíkům uvízlým na balkánské stezce vstup do země, není jasné, na jakém právním základě tak učinila.

Útoky kyselinou se šíří, hlásí je už i Německo

22.09. 11:51

Berlín - Útoky kyselinou na nevinné civilisty nejsou jen výsadou Velké Británie a Francie. V hojném počtu se odehrávají také v Německu a ačkoliv se o nich vždy nepíše, nezřídka bývají závažnějšího charakteru. Poslední takový se odehrál včera ráno.

Italové zabavili lodě pomáhající uprchlíkům. Vraťte nám je, žádají německé neziskovky

22.09. 09:22

Lambedusa - Humanitární organizace Jugend Rettet podala u soudu žalobu na italskou vládu. Ta jí na ostrově Lambadusa zabavila třicet tři metry dlouhou loď Iuventa, která zachraňovala uprchlíky ve Středozemním moři. Organizace tvrdí, že se stala obětí honu na pašeráky.

reklama

Migranti se snu o životě v Evropě nevzdávají, se státy se soudí kvůli odmítnutí azylu

22.09. 08:40

Berlín - Soudní žaloby od neúspěšných žadatelů o azyl v Německu raketově roste. Data zveřejnilo ministerstvo vnitra na základě žádosti od strany Levice. Podle německých novin jen za první pololetí 2017 přijaly úřady 283 tisíc žádostí o azyl, je to o dost více než celý loňský rok, kdy žádostí…

Poprask v Německu: Politici dostali před volbami výhružné dopisy s bílým práškem

21.09. 20:41

Berlín - Několik špičkových německých politiků obdrželo krátce před nedělními parlamentními volbami výhružné dopisy s podezřelým bílým práškem.

Německo evakuuje dům v Dortmundu, obává se velkého požáru

21.09. 19:38

Dortmund (Německo) - V západoněmeckém Dortmundu dnes kvůli nebezpečí požáru preventivně evakuují obytnou výškovou budovu. Stejný krok předtím podnikly úřady v nedalekém Duisburgu a Wuppertalu. Podnětem bylo červnové vyhoření věžáku v Londýně, kde přišlo o život kolem 80 lidí.

Uprchlíci uvízli v limbu: Milion žadatelů o azyl v EU stále čeká na verdikt

21.09. 11:37

Berlín - Většina z 2,2 milionu migrantů, kteří v letech 2015 a 2016 přišli do Evropy, na konci tohoto období stále čekala na vyhodnocení svých žádostí o azyl. Nadprůměrnou efektivitu prokázaly úřady v Německu, Švédsku, Belgii, Nizozemsku a Itálii. Na opačném konci je Maďarsko.

Schulz věří ve volební úspěch, jeho SPD ale stále ztrácí

20.09. 22:07

Berlín - Martin Schulz, někdejší šéf Evropského parlamentu a kandidát sociální demokracie (SPD) na německého kancléře, věří, že jeho strana navzdory průzkumům může ve volbách uspět.

Německý soud poslal za mříže uprchlíka, který se podílel na únosu pracovníka OSN v Sýrii

20.09. 19:14

Stuttgart – Tři a půl roku si má odsedět syrský uprchlík za účast na únosu kanadského pracovníka OSN v Sýrii v roce 2013. Rozhodl o tom soud ve Stuttgartu na jihozápadě Německa. Prokuratura pro souzeného žádala sedmileté odnětí svobody. Obhajoba se na druhé straně zasazovala o dvouletý podmíněný…

Pokouší se Putin ovlivnit další volby? Vyloučit to nelze, zatím je ale klid, zní z Německa

20.09. 14:39

Berlín - 24. září se budou v Německu konat parlamentní volby, přičemž panovaly obavy, že by je mohla ovlivnit Moskva. Spolkové úřady zatím aůe nemají poznatky o tom, že by se Rusko pokusilo zasáhnout do předvolebního boje.

Český pervitin představuje pro Německo velký problém

20.09. 12:57

Berlín - I když loni německá policie zachytila menší množství crystalu (pervitinu) vyrobeného v Česku než v roce 2015, představuje droga pro zdejší úřady stále velký problém.

Česko-německé vztahy? Základy mají dobré, ale kazí je uprchlíci a migranti

20.09. 11:55

Berlín/Praha - Česko-německé vztahy výsledek nadcházejících voleb do německého Spolkového sněmu nijak výrazně neovlivní, neboť mají dobré základy, na kterých se dá stavět. Myslí si to německá poslankyně, která se dlouhodobě věnuje vztahům s Českem, i bývalý český velvyslanec v Německu.

Německo může mít po volbách největší parlament v historii

20.09. 11:50

Berlín - Německý parlament vzešlý z nedělních voleb může být největší v dějinách spolkové republiky. Zasednout v něm v důsledku zvláštností volebního systému může kolem 685 poslanců.

Policie v Německu zadržela dva Iráčany, zřejmě patřili k IS

19.09. 21:32

Berlín - V Berlíně byli v pondělí zadrženi dva Iráčané podezřelí z toho, že jako členové teroristické organizace Islámský stát (IS) spáchali válečné zločiny.

Velké chyby jsem neudělala, myslí si Merkelová navzdory sílícím protestům

19.09. 21:29

Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová (CDU) se při své volební kampani stále častěji setkává s protesty. Ty podle ní vedou k otázkám, zda její rozhodnutí v uplynulých čtyřech letech byla správná.

Pokus o útok na Merkelovou? Policie vyšetřuje ženu, která mávala na kancléřku deštníkem

19.09. 18:41

Berlín – Policie v Německu vyšetřuje třiašedesátiletou ženu. Která je podezřelá z pokusu o útok na německou kancléřku Angelu Merkelovou (CDU).

Německý soud potrestal dva Syřany, kteří bojovali v řadách islamistů

19.09. 16:53

Mnichov - Vrchní zemský soud v Mnichově dnes uložil tresty dvojici Syřanů. Justice je přesvědčena, že 25letý Kamal T. a 23letý Azad R. bojovali ve své vlasti v řadách teroristické skupiny Ahrar aš-Šám.

Lodní neštěstí v Německu: V plavební komoře na Labi zahynul Čech

19.09. 15:01

Berlín - Při neštěstí v plavební komoře, které se odehrálo v pondělí večer u severoněmecké obce Wrestedt na rameni Labe, zahynul český lodivod (56).

Lidé prchají před Erodganem? V Německu vzrostl počet tureckých žádostí o azyl o polovinu

19.09. 09:47

Berlín - Turci začali o ochranu v Německu žádat ve zvýšené míře poté, co Ankara zahájila čistky po loňském zmařeném puči. Počet žádostí o azyl vzrostl ve srovnání se stejným obdobím loňského roku o více než polovinu.

Většina muslimů je v Německu integrovaná, obrátila AfD

Aktualizovali jsme 18.9.2017, 22:06, 18.09. 17:59

Berlín - Alternativa pro Německo (AfD) dnes zveřejnila své stanovisko k islámu. Překvapivě konstatovala, že většina muslimů, kteří jsou v Německu, žije v souladu se zákony a je v zemi integrovaná.

V Braniborsku se ztratili uprchlíci. Nikdo neví kam

18.09. 20:53

Berlín - Téměř všichni Iráčané, které v sobotu policie objevila v nákladním autě ve spolkové zemi Braniborsko, zmizeli neznámo kam. Informovala o tom dnes agentura DPA.

CDU vytáhla předvolební triumf, tříletou Merkelovou

18.09. 20:28

Berlín - Hlasy pro německé křesťanské demokraty (CDU) se před parlamentními volbami snaží získávat tříletá Angela Merkelová. V novinovém inzerátu se totiž objevila fotka dnešní kancléřky z roku 1957.

Senior zkolaboval, lidé ho obcházeli obloukem jako bezdomovce, Soud jim udělil vysoké pokuty

18.09. 17:31

Essen - Dva muži a jedna žena nepomohli seniorovi (83), který se loni zhroutil u bankomatů a následně zemřel. Považovali za spícího bezdomovce. Soud v německém Essenu jim vyměřil vysoké pokuty.

Průzkum napříč státy: Migrantů je tu až moc, určitě jsou mezi nimi teroristé

18.09. 15:56

Paříž – Míra migrace vzrostla na znepokojující úroveň. Myslí si to většina z 18 tisíc respondentů z 25 zemí, kteří se zapojili globálního průzkumu společnosti Ipsos Institute. Nejvíce jsou přitom z rostoucí úrovní migrace znepokojeni občané Turecka, Itálie, Švédska a Německa.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací