Články k tématu: Německo

Varšava bude dál požadovat německé reparace za válku. Tato věc nebyla vyřešená, zní z Polska

04.01. 22:09

Varšava - Polsko nadále bude nastolovat otázku německých reparací za škody způsobené za druhé světové války, která skončila před více než sedmi desetiletími. Dal to najevo předseda dolní komory polského parlamentu. Téma reparací loni v létě oživil předseda vládnoucí strany Právo a spravedlnost (PiS…

Transsexuálka nemůže být považována za druhou matkou dítěte, rozhodl německý soud

04.01. 21:43

Berlín - Civilní senát německého nejvyššího soudu se zabýval otázkou, zda může být transsexuálka, která ještě před změnou pohlaví nechala zmrazit své sperma, které bylo později použito k početí dítěte, z právního hlediska považována za druhou matku. A došel k jasnému závěru.

Bavorská CSU chce další zpřísnění azylové politiky, pozvala i Orbána

04.01. 19:44

Berlín - V klášteře Seeon dnes začalo třídenní zasedání politiků bavorské Křesťanskosociální unie (CSU). Přinést by mělo především nové požadavky na zpřísnění uprchlické politiky. Strana pozvala do Seeonu i maďarského premiéra Viktora Orbána, který je v Německu mnohými vnímán jako pravicově…

reklama

Ubytovny pro uprchlíky v Německu hlásí 100 tisíc volných míst, počet příbuzných migrantů klesá

04.01. 17:14

Berlín - Více než dva roky po vrcholu migrační krize je v Německu v záchytných zařízeních pro uprchlíky více než 100.000 volných míst. Do Německa loni v rámci slučování rodin uprchlíků přišlo podle všeho výrazně méně lidí než v roce 2016.

Po bouři omezilo Německo provoz na Rýnu. Na Mosele je zrušen provoz úplně

04.01. 13:09

Trevír - Na západě Německa bude během dneška a pátku stoupat hladina řek a některé z nich se mohou vylít z břehů. Jde o důsledek lijáků při bouři Burglind. Vysoká hladina už vedla k omezení lodní dopravy na Rýnu a jejímu přerušení na Mosele.

Lavina v italských Alpách zabila dvě Němky

03.01. 21:25

Řím - Skupinu německých lyžařů v turistické oblasti Alta Val Venosta nedaleko hranic se Švýcarskem a Rakouskem dnes zasáhla lavina. Dvě Němky přišly o život.

Špičky CDU/CSU a SPD se připravují na sondovací rozhovory o vládě

03.01. 21:21

Berlín - V Berlíně se dnes sešly špičky konzervativní unie CDU/CSU a sociální demokracie (SPD). V rámci příprav rozhovorů o pokračování dosavadní velké koalice jednaly několik hodin. Vláda ve spolkové republice ještě nikdy nevznikala tak dlouho jako nyní.

Berlínská věznice je kvůli útěkům terčem posměchu

03.01. 13:40

Berlín - Z berlínské věznice Plötzensee za poslední týden uprchlo nebo se zpět z práce mimo areál zařízení nevrátilo celkem devět trestanců. Dva z nich se sami přihlásili úřadům, jednoho policie v úterý zadržela v berlínské čtvrti Neukölln.

Jak je to s migranty a kriminalitou v Německu? Studie přinesla alarmující zjištění

03.01. 13:06

Berlín - Migranti jsou zodpovědní za velkou většinu nárůstu násilné kriminality ve spolkové zemi Dolní Sasko, vyplývá ze studie pro německé ministerstvo práce a sociálních věcí. Například v roce 2016 vyřešila policie v Dolním Sasku celkem 15.716 násilných trestných činů. Z 11.148 z nich byli…

Barbarské, muslimské hordy mužů, které hromadně znásilňují? Političky AfD se postaraly o pořádný poprask

Aktualizovali jsme 2.1.2018, 21:59, 02.01. 16:16

Berlín - Přední političky německé strany Alternativa pro Německo (AfD) si stěžují na údajnou cenzuru na internetu. Příspěvek Beatrix von Storchové, ve kterém psala o "muslimských hordách", byl zablokován. Na političku bylo kvůli němu podáno několik stovek trestních oznámení.

V Německu najel vysokorychlostní vlak do betonových dlaždic, někdo je naskládal na koleje

02.01. 19:15

Berlín – Německá policie dnes oznámila, že vysokorychlostní vlak ICE v Německu najel poslední prosincový den do betonových dlaždic. Ty někdo ve městě Hamm na západě země umístil na koleje. 

Berlínská zoo truchlí. Uhynulo další mládě ledního medvěda

02.01. 17:18

Berlín - V zoo Tierpark ve východní části Berlína dnes ani ne měsíc od narození uhynulo mládě ledního medvěda. Za poslední rok je to už druhý potomek, o kterého medvědice Tonja přišla.

Testování věku uprchlíků? V Německu se vede bouřlivá debata

02.01. 13:51

Berlín - Skutečný věk uprchlíků je pro německé úřady velkým oříškem. Momentálně se debatuje o tom, zda je třeba přicházející mladistvé migranty podrobovat zdravotním testům.

Většině německých stran v roce 2017 přibyli členové, výjimkou je CDU/CSU

02.01. 12:43

Berlín - Rok 2017 přinesl v Německu zvýšený zájem o politické dění, což se projevilo i nárůstem počtu členů politických stran. Jak ale ukazuje statistika, tento trend nezasáhl CDU a CSU.

Silvestrovské útoky v Německu vyvolaly ostrou kritiku

02.01. 11:15

Berlín - Několik útoků na německé policisty a hasiče během silvestrovských oslav vyvolalo kritiku i volání po přísných trestech pro pachatele. Jen hasiči z Berlína se stali terčem osmi útoků a jejich vozy dokonce sedmapadesáti.

V potravinách z obchodu v německém Offenburgu bylo objeveno pět špendlíků

02.01. 07:59

Berlín - Policie z jihoněmeckého města Offenburgu pátrá po neznámém pachateli, který do potravin v jednom z místních supermarketů vpravil špendlíky.

Z berlínské věznice uprchli další vězni

01.01. 22:14

Berlín - Z berlínské věznice Plötzensee dnes dopoledne uprchli další dva vězni. S odvoláním na policii o tom informovala agentura DPA.

Teploty v Německu na Silvestra trhaly rekordy, vystoupaly na 16 stupňů

01.01. 15:29

Berlín - Teplé počasí provázelo letošního Silvestra v Německu. Na mnoha místech panovaly podle agentury DPA jarní teploty.

Silvestr v Německu si vyžádal dva mrtvé

01.01. 13:40

Berlín - Silvestrovské oslavy si vyžádaly v Německu nejméně dvě oběti. Informovala o tom dnes agentura DPA s odvoláním na policii.

Německo jde do boje s Facebookem a dalšími sociální sítěmi, hrozí jim miliardovými pokutami

01.01. 12:58

Berlín - Velkým sociálním sítím v Německu ode dneška hrozí pokuta až 50 milionů eur (asi 1,3 miliardy korun), pokud bezodkladně po upozornění nesmažou nenávistné komentáře či pomluvy. Informoval o tom dnes server BBC.

Macron považuje spolupráci Německa a Francie za podmínku evropského pokroku

31.12. 22:22

Paříž - Francouzský prezident Emmanuel Macron ve svém novoročním poselství vyzdvihl důležitost Evropské unie a apeloval na Evropany, aby se společně postavili nacionalismu a eurospekticismu.

V Berlíně hoří nádraží, cestující byli evakuováni

31.12. 15:21

Berlín - Hasiči dnes kvůli hustému dýmu evakuovali frekventované berlínské železniční nádraží Zoo (Zoologischer Garten), které bylo uzavřeno i pro průjezdy vlaků.

Statisíce uprchlíků nechce opustit Německo, soudy mají kvůli nim napilno

31.12. 14:23

Berlín - Německé soudy jsou zavaleny žalobami neúspěšných žadatelů o azyl. Ti se domáhají přehodnocení verdiktu.

Merkelová: V příštím roce bude v Německu stabilní vláda

31.12. 10:07

Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová bude usilovat o to, aby v Německu v příštím roce vznikla stabilní vláda. Kancléřka to slibuje ve svém novoročním projevu.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací