Články k tématu: Německo

Kolaps EU je reálnou možností, ukazuje vojenská studie. Jak se může Evropa do roku 2040 změnit?

06.11. 08:39

Berlín – Západní uspořádání by se mohlo do roku 2040 rozpadnout. Uvádí to interní zpráva německého Bundeswehru, ze které cituje server Der Spiegel.

Německé obchodní řetězce se pouštějí do vlastní výroby, snižují závislost na dodavatelích

05.11. 18:47

Düsseldorf (Německo) - Německým obchodním řetězcům už nestačí jen prodávat. Pouštějí se proto i do vlastní výroby, od pěstování ovoce a výrobu pečiva až po zmrzlinu.

Němečtí odpůrci energie z uhlí vnikli do povrchového dolu a střetli se s policií

05.11. 17:38

Bonn - Do prostor povrchového dolu Hambach západně od Kolína nad Rýnem dnes pronikli odpůrci uhlí. S odvoláním na policii o tom informuje agentura DPA.

reklama

Němci jsou naštvaní kvůli uprchlíkům, poslali Merkelové přes 22 tisíc stížností

Aktualizovali jsme 4.11.2017, 19:24, 04.11. 08:26

Berlín - Nespokojenost voličů s Angelou Merkelovou roste. Na úřad kancléřky už poslali přes 22 tisíc dopisů, ve kterých požadují, aby byla důslednější v deportování těch, kterým byl odmítnut azyl v Německu. Mezi uprchlíky jsou prý i zločinci, německé úřady se však nestarají a nechávají je na…

Mladý Syřan zadržený v Německu kvůli plánování útoku nakupoval chemikálie přes Amazon

04.11. 13:23

Berlín - Syřan, kterého německý soud poslal do vazby kvůli podezření z přípravy bombového útoku, si podle týdeníku Der Spiegel chemikálie nakoupil v internetovém obchodu Amazon.

Senior přivolal kvůli nálezu bomby policii. Ukázalo se, že šlo o obří cuketu

04.11. 09:56

Berlín - Jednaosmdesátiletý důchodce z městečka Bretten na jihovýchodě Německa přivolal na svou zahradu policii. Domníval se, že nalezl bombu z druhé světové války. Když na místo policie dorazila, čekalo na nic veliké překvapení.

Německý islám ovládli nebezpeční migranti? Z Braniborska přichází zásadní varování

Aktualizovali jsme 3.11.2017, 22:07, 03.11. 16:42

Berlín - Historik Christian Osthold, odborník na dějiny Ruska a Čečenska, tvrdí, že „nebezpeční" čečenští migranti převzali islámskou scénu v Braniborsku. Mnozí z nich jsou prý navíc spojeni s Islámským státem.

Hádky ovládají jednání o nové německé vládě, Merkelová je přesto optimistická

03.11. 16:40

Praha - Německá kancléřka Angela Merkelová (CDU) je přesvědčena, že se rozhovory o nové spolkové vládě podaří dotáhnout do zdárného konce. Na celoněmecké úrovni koalice CDU/CSU, svobodných demokratů (FDP) a Zelených ještě nikdy nevznikla. Zkušenosti na spolkové úrovni mají jen CDU/CSU a FDP, což je…

Německo v ohrožení: Nemá dost programů zaměřených na radikální muslimy

03.11. 13:51

Berlín - Deník Rheinische Post upozornil, že pouze polovina ze 16 německých spolkových zemí má speciální programy zaměřené na práci s radikalizovanými nebo radikalizací ohroženými muslimy.

Němečtí celníci odhalili skrýš: Kokain se pašoval v pohádkových knížkách

03.11. 13:45

Frankfurt nad Mohanem - Celníci v září na letišti ve Frankfurtu nad Mohanem odhalili kokain schovaný v pohádkových knížkách. Zásilka by měla na černém trhu hodnotu zhruba 30.000 eur (přes 770.000 korun).

Útočník zastřelil v Německu muže, je stále na útěku

02.11. 16:07

Berlín - Před supermarketem v Brémách na severozápadě Německa byl dnes dopoledne postřelen muž.

V Německu na konci roku 2016 žilo 1,6 milionu uprchlíků. Tisíce se jich "ztratily"

02.11. 11:32

Praha - V Německu žilo na konci loňského roku 1,6 milionu lidí, kteří tam hledali ochranu. Uvedl to dnes spolkový statistický úřad. Deník Bild napsal, že přes 30 tisíc odmítnutých žadatelů o azyl, kteří měli Německo opustit, se "ztratilo".

Muž si chtěl v kině pepřovým sprejem otevřít pivo, 200 lidí se dalo na útěk

02.11. 08:56

Osnabrück (Německo) - Mladý muž, který si chtěl sledování filmu zpříjemnit popíjením piva, vyvolal paniku v kině. Na útěk se dalo zhruba 200 lidí. Nikomu se nic nestalo.

Uprchlíci v Řecku drží hladovku, chtějí si vymoci přesun do Německa

01.11. 17:11

Atény - Migranti ze Sýrie se dnes rozmístili k protestní hladovce před budovou parlamentu v řecké metropoli. Podle agentury Reuters si tak chtějí vymoci urychlení přesunu za jejich příbuznými v Německu. Mnozí z uprchlíků jsou v zemi již déle než rok.

Mladý Syřan chtěl bombou zabít co nejvíc lidí, skončil v německé vazbě,

01.11. 16:57

Berlín - Nejvyšší německý soud poslal do vazby Syřana (19), který je podezřelý z přípravy bombového útoku. Mladík byl podle vyšetřovatelů v kontaktu s džihádisty včetně údajného vojáka Islámského státu (IS).

Němci zadrželi mladého Syřana, který prý chystal bombový útok.

31.10. 10:54

Berlín - Na severu Německa ve městě Schwerin byl dnes ráno zatčen Syřan (19). Policie ho podezřívá z přípravy bombového útoku.

Z Německa odešlo dobrovolně téměř 35 tisíc migrantů

30.10. 21:47

Berlín - Německo za prvních devět měsíců letošního roku dobrovolně opustilo téměř 35.000 odmítnutých žadatelů o azyl.

Merkelová nakonec kancléřkou nebude? Pokud nesestaví novou vládu, ať jsou nové volby, žádá Schulz

30.10. 12:12

Berlín – Největší rival kancléřky Angely Merkelové, Martin Schulz, se svou stranou odešel do opozice. Jenže nyní se mu naskytla nová možnost, jak zapůsobit na voliče. Nejsilnější strana CDU a její sesterská CSU mají v současné době problémy s vyjednáním koalice. Pokud nedojdou ke kompromisu, pak by…

Vichřice si vyžádala tři oběti v Německu, železnice obnovuje provoz

30.10. 09:45

Berlín - Nedělní větrná bouře v Německu si vyždala tři mrtvé. Celkový počet obětí tak vzrostl v nejvíce zasažených zemích - Německu, Polsku a Česku - na sedm. Železniční doprava v Německu po nedělní vichřici postupně obnovuje provoz.

Vichr v Berlíně strhal lešení, bouře komplikuje železniční dopravu

29.10. 11:42

Berlín - Společnost Deutsche Bahn (DB) zastavila dnes ráno kvůli bouři regionální vlakovou dopravu v částech Německa a omezila i dálkové spoje. Je zastaven také provoz vlaků na lince z Prahy do Hamburku, a to v úseku Drážďany - Hamburk. Z ČR nejedou vlaky ani z Děčína do Drážďan.

Střední Evropa se chystá na ničivou vichřici, lidem může jít o život

28.10. 21:38

Berlín/Praha - Německo a Rakousko se připravují na příchod bouře doprovázené vichřicí, která se v neděli očekává rovněž v Česku. Lidé by se měli vyhýbat procházkám po lese a cestující mají počítat s výpadky v železniční přepravě.

Zbývající části krachující společnosti Air Berlin převezmou aerolinky easyJet

28.10. 17:33

Berlín - Britské aerolinky easyJet se dohodly na převzetí zbývajících částí insolventní letecké společnosti Air Berlin. V pátek ve 23:45 přistál na letišti Tegel poslední let Air Berlin, které byly založeny v roce 1978 a byly druhou největší leteckou společností v Německu.

AfD má neobvyklý požadavek, chce lustrovat novináře. Vyžaduje po nich i intimní informace

28.10. 11:00

Berlín - Německá Alternativa pro Německo (AfD) žádá po novinářích, kteří chtějí referovat o prosincovém sjezdu strany, souhlas s poskytováním osobních údajů, a to včetně těch choulostivých. Ostatní strany požadují pro akreditaci novinářů jen základní informace.

Máte rádi gumové medvídky? Haribo čelí skandálu, možná zaměstnává otroky na plantážích

27.10. 16:29

Bonn - Německá firma Haribo, která vyrábí cukrovinky včetně proslulých gumových medvídků, prošetřuje otrockou práci na plantážích v Brazílii.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací