Články k tématu: Německo

Proč pozvala uprchlíky? Merkelová se bojí apokalypsy, studuje prastaré spisy

Aktualizovali jsme 22.6.2018, 22:07, 22.06. 19:35

Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová nenastoupila do svého dalšího volebního období s nejlepší vizitkou. Mnoho Evropanů ji považuje za strůjce migrační krize a ona sama má díky ní problémy s dalšími vládními politiky. Podle informací časopisu Spiegel si ale uvědomuje, že svět jak ho známe…

Co říkají uprchlíci na možná zpřísnění migračních zákonů v Německu? Novináři je vyzpovídali a...

Aktualizovali jsme 21.6.2018, 22:10, 21.06. 08:11

Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová a ministr vnitra Horst Seehofer se dostali do otevřeného sporu kvůli přísné migrační politice, kterou by Seehofer rád zavedl. Jak se na celý problém dívají uprchlíci v Německu?

Německo vydělává na řecké krizi, už dostalo skoro tři miliardy eur

21.06. 15:31

Berlín - Pomoc Berlína zadluženému Řecku nebyla nezištná. Německo od roku 2010 vydělalo nejméně 2,9 miliardy eur, především díky vyplaceným úrokům z řeckých státních dluhopisů v rámci programu Evropské centrální banky (ECB) Securities Market Programme (SMP). Na své si přišla i Deutsche Bundesbank.

reklama

Poválečné vyhnání Němců? Podle Merkelové pro něj neexistovalo morální ospravedlnění

20.06. 17:35

Berlín - Ze zemí střední a východní Evropy bylo po druhé světové válce odsunuto na 14 milionů Němců. Kancléřka Angela Merkelová dnes při vzpomínce na oběti vysídlení řekla, že neexistovalo morální ani politické ospravedlnění, i když tehdejší události byly následkem nacistické diktatury.

V Německu byl zmařen teroristický útok ricinem, Tunisana policie chytila na poslední chvíli

20.06. 14:15

Berlín - Tunisan, u něhož německá policie 12. června při razii v Kolíně nad Rýnem našla ricin, podle úřadů skutečně chystal bombový útok s touto vysoce jedovatou látkou. Kde přesně chtěl zaútočit, zatím vyšetřovatelé nevědí. Zkoumají také, zda měl nějaké komplice.

Před německým soudem stojí Syřan, který napadl mladíka s jarmulkou

19.06. 13:14

Berlín - V Berlíně začal soud s 19letým Syřanem, který v dubnu v městské části Prenzlauer Berg napadl dva mladíky s jarmulkou na hlavě. Případ, který na mobilní telefon natočil jeden z napadených, vzbudil pozdvižení v celé zemi.

V EU chtělo azyl 720 tisíc uprchlíků. Kolik se dralo do Česka?

Aktualizovali jsme 18.6.2018, 22:26, 18.06. 14:54

Brusel - V roce 2017 bylo v EU podáno 728.470 žádostí o mezinárodní ochranu, což je oproti roku 2016 pokles o 44 procent. Číslo je nicméně stále mnohem vyšší než před vypuknutím migrační krize v roce 2015. Počet žádostí o azyl se letos ustálil na asi 50.000 za měsíc. Uvedl to dnes ve své výroční…

Trump se vysmívá Merkelové kvůli uprchlíkům: Dovolila jim prý násilně změnit kulturu Evropy

18.06. 17:14

Washington/Berlín - Politickou krizi v Německu, kterou vyvolal spor o vracení uprchlíků, už okomentoval i americký prezident Donald Trump. Ten, jak známo, nemá s kancléřkou Angelou Merkelovou zrovna dobré vztahy, Zároveň kritizoval Evropu, že dovolila uprchlíkům, aby "násilně" změnili její kulturu.

Merkelová dostala ultimátum? Spor o uprchlíky by měl být vyřešit do konce června, jinak...

18.06. 16:50

Berlín - Německá Křesťanskosociální unie (CSU) chce dát kancléřce Angele Merkelové (CDU) čas do konce června, aby našla shodu o migraci s dalšími státy EU. V opačném případě bude CSU požadovat, aby se okamžitě začalo s vracením migrantů přímo z německých hranic. Uvedla to dnes agentura DPA.

Němci už toho mají dost: Pokud nebude vracení migrantů, chtějí konec vládní koalice

18.06. 11:08

Berlín - Spolková vláda se kvůli sporu o uprchlíky otřásá v základech. Většina Němců chce konec koalice CDU/CSU a sociální demokracie (SPD), pokud CSU neprosadí svůj požadavek vracet část migrantů rovnou na německých hranicích.

Kriminalita a útoky uprchlíků? Čísla ukázala děsivý stav Německa

17.06. 10:33

Berlín - Uprchlíci jsou zodpovědní za ohromný nárůst násilných kriminálních činů, které se odehrají v Německu. Uvedla to televize CNN s odkazem na výzkum, který si nechala vypracovat tamní vláda. Němcům ale dochází trpělivost a denně na migranty útočí.

Jak řešit migrační krizi? Merkelová přišla s novým nápadem

17.06. 10:01

Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová podle deníku Bild plánuje uspořádat summit zemí Evropské unie, které jsou nejvíce zasaženy uprchlickou krizí.

Muž ve vlaku v Berlíně pobodal několik turistů

16.06. 17:48

Berlín - Neznámý pachatel pobodal ve vlaku v Berlíně dva turisty z Mexika. Po útočníkovi policie pátrá.

Mezinárodní skandál? Němci v Rakousku špehovali 2000 cílů

16.06. 09:00

Vídeň - Německá rozvědka BND špehovala v Rakousku od 90. let minulého století téměř 2000 institucí.

Německo umožní slučování rodin uprchlíků, změní ale pravidla

Aktualizovali jsme 15.6.2018, 22:01, 15.06. 15:56

Berlín - Německý parlament dnes schválil nový zákon. Rodinní příslušníci běženců, kteří mají takzvanou doplňkovou ochranu, budou moci od srpna znovu přicházet do spolkové republiky. Slučování rodin těchto migrantů bude ale omezeno počtem 1000 měsíčně.

Obří selhání Merkelové? Média odhalila pikantní detaily azylového skandálu

Aktualizovali jsme 15.6.2018, 22:01, 14.06. 15:58

Berlín - Kancelář Spolkového úřadu pro migraci a uprchlíky (BAMF) v Brémách povolila vstup do Německa nejméně dvěma extremistům. Německé ministerstvo vnitra uvedlo, že dostali azyl kvůli chybnému systému zpracování žádostí v úřadu BAMF v Brémách. Jak poukazuje server Deutsche Welle, dalších 44…

Němci už za Merkelovou nestojí? Volají po zpřísnění migrační politiky

15.06. 15:48

Berlín - Němci si přejí zpřísnění dosavadní uprchlické politiky, ukazuje nový průzkum pro televizi ARD. 62 procent dotázaných chce, aby spolková republika ze svých hranic rovnou vracela běžence, kteří s sebou nemají žádné doklady totožnosti.

Vražda Sussany F. v Německu: Údajný vrah je starší než tvrdil. Iráku se nelíbí jeho vydání do Evropy

15.06. 09:04

Irbíl/Berlín – Kauza znásilnění a vraždy 14leté Němky židovského původu Susanny F. má dohru. Podezřelý z její vraždy Ali Bashar byl zadržen kurdskými orgány v Iráku. Kurdové ho obratem poslali do Německa. Jenže podle oficiálních iráckých úřadů bylo jeho vydání nezákonné.

Útočníci si v Brémách počíhali na údajného pedofila, hledá je policie

14.06. 17:57

Brémy - Skupina útočníků v severoněmeckých Brémách zmlátila 50letého muže, kterého na základě televizní reportáže považovala za pedofila.

V Německu dál hoří spor o vracení běženců. Merkelová a Seehofer se zatím nedohodli

14.06. 16:22

Berlín - Rozepře ohledně uprchlíků mezi německou kancléřkou Angelou Merkelovou (CDU) a ministrem vnitra Horstem Seehoferem (CSU) postoupila do další fáze. Ve středu večer se oba pokusili dobrat kompromisu, což se jim ale nepodařilo. A na stole už leží další návrhy.

Tunisan v Německu vyráběl biologickou zbraň, z rostliny získal extrémně jedovatý ricin

14.06. 15:12

Kolín nad Rýnem - Tunisan Síf Alláh H., který byl v úterý zadržen v Kolíně nad Rýnem, je podezřelý z výroby biologických zbraní. Zatím není známo, zda připravoval plány na konkrétní útok. V bytě měl bílkovinný toxin ricin, který je extrémně jedovatý.

Rozhodnuto: Volkswagen kvůli dieselgate zaplatí miliardu eur

13.06. 19:14

Wolfsburg - Německá prokuratura vyměřila automobilovému koncernu Volkswagen kvůli emisnímu podvodu pokutu ve výši jedné miliardy eur (téměř 26 miliard Kč). Volkswagen uvedl, že pokutu přijímá, a přiznává se tak ke své zodpovědnosti. V důsledku udělení pokuty bude ukončeno řízení proti automobilce.

V Německu zadrželi Tunisana. Doma měl chemikálie, zřejmě chystal teroristický útok

13.06. 15:38

Kolín nad Rýnem - V úterý večer byl v Kolíně nad Rýnem 29letý Tunisan. Policie v jeho bytě našla podezřelé chemikálie. Je možné, že s nimi chystal teroristický útok.

Německá policie provedla razii proti gangu pašeráků lidí, organizovali i fingované sňatky

13.06. 13:31

Berlín - Německá policie dnes ráno provedla rozsáhlé razie proti pašerákům lidí a organizovanému fingování sňatků, které měly umožnit získání trvalého pobytu v Německu lidem z Indie a Pákistánu. Státní zastupitelství v Lipsku vyšetřuje tyto aktivity už od jara 2017.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace