Články k tématu: Německo

Rozhodnutí o vydání exsenátora Nováka z Německa do ČR se protahuje

18.09. 14:36

Berlín - Německý soud stále ještě nerozhodl o vydání Alexandra Nováka do Česka. Po českých úřadech chtějí Němci znovu podrobnější informace k případu. Obvinění bývalého senátora za ODS se týká manipulací v rámci ROP Severozápad v Ústeckém a Karlovarském kraji.

Merkelová před volbami odpovídala na dotazy dětí

17.09. 19:26

Berlín - Kancléřka Angela Merkelová dnes v rámci předvolební kampaně na dotazy od dětí. Zmínila oblíbená zvířata, digitalizaci, ale i boj se změnami klimatu.

Budoucí německá vlada? S Merkelovou chtějí vládnout Zelení i FDP, přitom se nemohou vystát

17.09. 15:30

Berlín - V německých parlamentních volbách 24. září se rozhodne o tom, kdo půjde do koalice s CDU/CSU. Připravenost k účasti na příští vládě dali dnes na svých stranických sjezdech v Berlíně najevo němečtí Zelení i svobodní demokraté (FDP).

reklama

ČR se s Německem neshodne v oblasti migrace, spory vyvolává i sudetoněmecká otázka

17.09. 13:34

Praha/Berlín - Česká republika s Německem nejvíce spolupracuje ekonomicky, na politické rovině ale nejsou vztahy bez kazu. Země rozděluje přístup k migrační krizi a stále se vynořují rozpory kvůli sudetoněmecké otázce.

Ankara se zlobí kvůli mítinku Kurdů v Německu, předvolala si velvyslance na kobereček

17.09. 10:14

Ankara/Berlín - Kurdové v sobotu uspořádali v Kolíně nad Rýnem demonstraci, což rozlítilo Turecko. Ankara si dokonce předvolala německého velvyslance. Berlín prý v boji s mezinárodním terorismem používá dvojí metr.

Němečtí ministři odmítají vstup Rumunů a Bulharů do Schengenu

16.09. 20:11

Nerlín - Němečtí zemští ministři vnitra na rozdíl od Bruselu odmítají plán na rychlé zapojení Rumunska a Bulharska do schengenského prostoru volného pohybu.

V Mnichově začal Oktoberfest, milovníci piva se i letos musí připravit na vyšší ceny

16.09. 13:39

Mnichov - Dnes v poledne začal 184. ročník mnichovského Oktoberfestu. Mnichovský primátora Dieter Reiter podle tradice narazil první sud v obřím festivalovém stanu rodiny Schottenhamelů. Na dva údery zarazil pípu dřevěnou palicí do sudu, a pak už mohl zvolat "O'zapft is!" (Je naraženo).

Policie v Nšmecku objevila nákladní auto, ve kterém se skrývalo 51 lidí

16.09. 13:38

Frankurt nad Odrou - Ve spolkové zemi Braniborsko policie narazila na nákladní vůz, v němž se ukrývaly desítky osob. Zatím není jasné, zda šlo o uprchlíky.

V Bavorsku přibývá znásilnění. Kolik z nich mají na svědomí migranti?

15.09. 20:01

Mnichov - Bavorsko zaznamenalo od roku 2016 výrazný nárůst počtu znásilnění, od ledna do července letošního roku bylo hlášeno 685 případů, což představuje nárůst o 48 procent. Dramaticky také vzrostl počet znásilnění, kterých se dopustili migranti, píše německý Bild.

Německá policie rozprášila skupinu zlodějů luxusních aut, v jejím čele stál Čech

15.09. 14:36

Bayreuth - Německé policii se podařilo zlikvidovat mezinárodní gang, který v Německu kradl drahá auta. V České republice je rozebíral a pak prodával.

Německo hledí na krizi kolem Kataru s obavami, přiznala Merkelová

15.09. 14:32

Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová se dnes v Berlíně sešla s katarským emírem šajchem Tamimem bin Hamadem Sáním. Berlín podle ní hledí s obavami na to, že se ani po několika měsících nerýsuje žádné řešení sporu mezi Katarem a dalšími arabskými státy.

Můžeme být hrdí na to, co němečtí vojáci ve dvou světových válkách vykonali. Lídři AfD jsou předmětem kontroverzí

15.09. 12:27

Berlín - Dvojice volebních lídrů Alternativy pro Německo (AfD) je krátce před parlamentními volbami předmětem kontroverzí. V průzkumech se strana pohybuje mezi devíti a 12 procenty, zřejmě se tak dostane do Spolkového sněmu.

Recesistická Strana v programu mluví o podprsenkách, pivu i Erdoganovi

15.09. 12:26

Berlín - Do Spolkového sněmu kandiduje také uskupení s prostým názvem Strana (Die Partei). Chce navázat platy manažerů a manažerek na velikost jejich podprsenek nebo omezit růst cen piva. Strana myslí i na zvířata.

Blíží se Oktoberfest: Pivo bude dražší, v Mnichově budou zavedeny přísné bezpečnostní kontroly

15.09. 12:06

Mnichov - V sobotu začne 184. ročník tradičního pivního festivalu Oktoberfest. Pořadatelé očekávají, že do areálu Tereziánské louky v Mnichově do 3. října přijde až šest milionů návštěvníků. Čeká na ně několik novinek.

Merkelová chce prolomit tabu o kriminalitě migrantů

14.09. 22:53

Berlín - V Německu nesmí být žádná témata, která jsou tabu, včetně kriminality migrantů, je přesvědčena kancléřka Angela Merkelová (CDU).

Merkelová si jde pro volební vítězství. SPD se propadá

14.09. 18:50

Berlín - Německá sociální demokracie (SPD) v aktuálním průzkumu veřejného mínění pro televizi ARD klesla na 20 procent, což by byl její nejhorší výsledek v dějinách spolkové republiky. Konzervativní unie CDU/CSU kancléřky Angely Merkelové i deset dní před parlamentními volbami jasně vede s podporou…

Skutečný boj? O vítězi německých voleb je zřejmě jasno, o třetí místo se porvou čtyři strany

14.09. 12:13

Berlín - O vítězství CDU/CSU v německým parlamentních volbách pochybuje jen málokdo, zajímavý však může být souboj o další místa. Svobodná demokratická strana (FDP), Zelení a Levice se spolu s Alternativou pro Německo (AfD) dle médií utkají o třetí pozici.

Nová vládní koalice Německu? Vzniknout může Jamajka, Keňa nebo semafor

14.09. 12:11

Berlín - V Německu je běžné vládní koalice rozlišovat podle barev zastoupených stran. Koalici konzervativní unie CDU/CSU a sociální demokracie se tak běžně říká černo-červená, vládě SPD a Zelených zase červeno-zelená. Po volbách 24. září by mohlo vzniknout uskupení, kterému média začala říkat…

Německo chce sjednotit dávky pro uprchlíky v celé EU. Kolik by to stálo?

14.09. 10:43

Berlín - Kvóty na uprchlíky nefungují, země jako Česká republika nebo Maďarsko jsou vyloženě proti. Jak ale vyřešit problém, kdy do některých evropských států přichází migrantů až moc, o jiné naopak není vůbec žádný zájem? Z Německa se momentálně znovu ozývají návrhy - přikloněn je k nim i ministr…

Volby v Německu: Zaměstnanost, příjmy, uprchlíci. Jak je na tom země v porovnání se sousedy?

14.09. 10:42

Berlín - Až půjdou Němci k volbám, budou se moci rozhodnout mezi rekordní počet 42 stran. Jenže reální kandidáti na kancléře jsou jen dva - Angela Merkelová a Martin Schulz. Největší obavou mnoha voličů jsou stále uprchlíci, ale i otázky jako je nerovnost příjmů, změna klimatu či sociální nejistota…

Muslimové v mešitách napadají nevěřící, musíme je více trestat, zní z Německa

Aktualizovali jsme 13.9.2017, 22:27, 13.09. 09:02

Berlín – Člen německé konzervativní Křesťanskodemokratické unie (CDU) německé kancléřky Angela Merkelové požaduje, aby byly zákony týkající se nenávistných projevů zaměřeny také proti muslimům, kteří napadají „bezvěrce" v mešitách, stejně jako jsou dnes zaměřeny na ty, kteří kritizují islám.

Německo sužuje bouře Sebastian, kvůli počasí zřejmě zemřeli tři lidé

13.09. 21:57

Berlín – Nejméně tři oběti si v Německu vyžádala bouře Sebastian, která zasáhla sever Evropy. Doprovází ji vítr o rychlosti 130 kilometrů za hodinu a posouvá se dál na východ, uvedla agentura DPA. Před příchodem do Německa bouře sužovala i Nizozemsko. Na amsterodamském letišti Schiphol byly dočasně…

Na letišti v Mnichově byl zadržen 39letý Brit, zachránilo mu to život

13.09. 15:57

Mnichov - Britovi (39) zřejmě zachránilo život to, že by zatčen na letišti v Mnichově. Lékař mu při povinné prohlídce před vzetím do vazby zjistil vážné onemocnění.

Německo deportovalo odmítnuté žadatelé o azyl z Afghánistánu, byli odsouzeni za kriminalitu

13.09. 14:29

Kábul - V Kábulu dnes přistálo letadlo s osmi odmítnutými žadateli o azyl, kteří se v Německu dopustili různých trestných činů. Jedná se o první hromadné vyhoštění z Německa do Afghánistánu od útoku v Kábulu z 31. května, při němž byla vážně poškozena německá ambasáda.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací