Články k tématu: Německo

Jak se žije na ulici? Zpověď muže bez domova

Aktualizovali jsme 30.12.2017, 08:58, 30.12. 07:04

Berlín - Bezdomovectví je už nedílnou součástí evropských velkých měst, výjimkou není ani Berlín, který dělá vše pro to, aby lidé bez domova nebyli na očích. Jenže mnoho lidí na ulici být nechce a dělá vše pro to, aby se zpátky dostalo na nohy, neúnosné vysoké nájmy jsou však problémem nejen pro…

VW neuspěl se stížností, soud odmítl zastavit zvláštní vyšetřování emisního skandálu

29.12. 19:51

Frankfurt – Ústavní soud v Německu dnes zamítl žádost automobilky Volkswagen o okamžité přerušení práce zvláštního auditora, jehož úkolem je prošetřit kroky vedení podniku v emisním skandálu. 

"Účetní" z Osvětimi neuspěl s dovoláním, jde do vězení

29.12. 15:42

Berlín - Bývalý člen SS z Osvětimi Oskar Gröning má brzy nastoupit do vězení. Německý ústavní soud zamítl jeho dovolání, informovala dnes agentura DPA.

reklama

Uprchlíci a práce? Téměř 60 procent azylantů v Německu pracuje jako odborná síla

29.12. 14:36

Berlín - Přibližně 60 procent lidí pocházejících z hlavních zemí původu žadatelů o azyl pracuje v Německu jako kvalifikovaná síla. Ve 43 procentech případů jde o místa, u nichž je vyžadováno alespoň absolvování dvouletého učebního oboru.

Zemím EU by mělo být v případě nutnosti nařízeno plnění povinných kvót na uprchlíky, žádají Němci

29.12. 11:32

Berlín - Většina Němců považuje ochranu vnějších hranic Evropské unie před ilegálními přistěhovalci za nedostatečnou. Požadují také povinné přijetí kvót na migranty.

Česko je číslo jedna ve výrobě pervitinu? Poptávka z Německa stále roste

29.12. 10:15

Berlín/Praha - Tisíce závislých, kteří si ničí játra, ledviny i mozek, milionové zisky překupníků a nekonečné úsilí policie, které připomíná boj s větrnými mlýny. To je podle výročních bilančních zpráv německých médií všední realita pervitinu, který v tunách produkují varny v České republice.

Z berlínské věznice uprchli čtyři trestanci

28.12. 22:18

Berlín - Z berlínské věznice Plötzensee dnes uprchli čtyři odsouzenci. Prorazili část betonové zdi a podlezli plot s ostnatým drátem.

Policie kvůli plané hrozbě evakuovala vlak z Amsterodamu do Berlína

28.12. 18:19

Berlín - Vlak Intercity z Amsterodamu do Berlína byl dnes ještě na nizozemském území evakuován kvůli údajné hrozbě. Evakuaci zhruba 85 cestujících vyvolal podezřelý dopis nalezený na amsterodamském nádraží.

Patnáctiletý afghánský uprchlík, který ubodal mladou Němku, byl její bývalý přítel

28.12. 15:53

Berlín - Patnáctiletý Afghánec, který ve středu v obchodě na západě Německa ubodal stejně starou německou dívku, byl její bývalý přítel. Dnes to na tiskové konferenci oznámili vyšetřovatelé.

V Německu se začnou prodávat petardy. Ty z Česka mohou být nebezpečné, varují úřady

28.12. 08:56

Berlín - Ode dneška až do soboty se smí v německých maloobchodech oficiálně prodávat zábavní pyrotechnika na silvestrovské oslavy. Již tradičně v této souvislosti úřady varují před petardami z Česka a Polska, které neodpovídají německým předpisům a mohou být podle nich nebezpečné.

Patnáctiletý afghánský mladík ubodal stejně starou dívku

27.12. 22:20

Berlín - Patnáctiletý Afghánec dnes v obchodě na západě Německa ubodal stejně starou dívku.

Útok na berlínské sídlo SPD neměl politický motiv, vyšetřovatelé pracují s jiným vysvětlením

27.12. 15:52

Berlín - Na Štědrý den najel řidič vozem do budovy berlínského sídla německé sociální demokracie (SPD). Podle dnešního vyjádření prokuratury svým činem nesledoval žádný politický a ani náboženský motiv.

Kuriózní výjezd hasičů o svátcích: Dívka se zasekla ve WC prkénku

27.12. 14:20

Mnichov - O Vánocích měli mnoho výjezdů i němečtí hasiči, jeden případ byl ale obzvlášť kuriózní. V Mnichově museli vyprostit dvouletou holčičku, která se hlavou zasekla v záchodovém prkénku.

Merkelová na odpis? Její popularita strmě klesá, ukazuje průzkum

27.12. 14:17

Berlín - Takřka každý druhý Němec si přeje, aby Angela Merkelová kancléřský post opustila ještě před završením svého čtvrtého mandátu, který v případě úspěšných koaličních rozhovorů skončí v roce 2021.

Výletní loď na Rýnu nezvládla manévr, 27 zraněných

27.12. 11:08

Duisburg - Švýcarský výletní loď plující po Rýnu narazila v úterý večer do mostního pilíře u západoněmeckého města Duisburg. Zranění utrpělo 27 lidí.

Do Německa dál proudí tisíce běženců, mnozí při cestách hodně riskují

Aktualizovali jsme 26.12.2017, 22:02, 26.12. 15:32

Mnichov - Přes jižní hranici proniklo do německých spolkových zemí Bavorsko a Bádensko-Württembersko do konce listopadu letošního roku 19.600 migrantů, ve stejném období loňského roku jich bylo ještě 74.000. Jako dopravní prostředky slouží vedle osobních vlaků, autobusů a aut i vlaky nákladní.

Do sídla německé SPD úmyslně narazil řidič, v autě se chtěl upálit

25.12. 12:55

Berlín - Do sídla německé sociální demokracie (SPD) v Berlíně narazil na Štědrý večer řidič v osobním automobilu. Utrpěl lehké zranění a policistům řekl, že chtěl spáchat sebevraždu. Vyšetřovatelé uvedli, že čin řeší i jako pokus o žhářství.

Konec Merkelové se blíží? Ani náhodou, Evropu povede dál, tvrdí Politico

25.12. 08:45

Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová se v roce 2018 odrazí k vedení nové vlády, která se stane prosazovatelem evropské integrace v partnerství s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem. To asi alespoň myslí server Politico. Proč Merkelovou ještě nečeká konec? A proč je v Německu…

Důchodce si chtěl v berlínském metru sednout, na mladou dívku vytáhl zbraň

24.12. 15:43

Berlín - V berlínském metru se stala událost, která se neděje každý den. Podle zprávy agentury UNIAN zde vytáhl důchodce střelnou zbraň, kterou namířil proti mladé slečně. Ptáte se proč? Chtěl si sednout. Incident vyšetřovala berlínská policie.

Evropská unie se musí spojit s Ruskem a vytvořit velkou koalici, navrhuje Schröder

24.12. 13:11

Berlín - Stabilní Německo je základem pro stabilní Evropskou unii, proto by mělo co nejdříve dojít k vytvoření vlády. A Rusko? S tím je potřeba se spojit, ne proti němu vést boj. To si alespoň myslí bývalý německý kancléř Gerhard Schröder. Řekl to v rozhovoru pro server Deutsche Welle.

Při požáru domu v Lipsku bylo zraněno 13 lidí, žhář zřejmě zapálil kočárek

23.12. 15:35

Lipsko - Při nočním požáru bytového domu v Lipsku utrpělo zranění 12 obyvatel a jeden zasahující hasič. Podle předběžných závěrů vyšetřování se zdá, že útočil žhář.

Poplach v Bonnu: Policie vyklidila adventní trh kvůli podezřelým balíčkům

23.12. 13:47

Bonn - Vánoční trhy v Německu letos doprovází mimořádná bezpečnostní opatření. Policie v západoněmeckém Bonnu kvůli několika podezřelým balíčkům částečně vyklidila adventní trh. Nakonec se ukázalo, že obsahují drogy.

Počet případů vyšetřování terorismu se v Německu zpětinásobil

23.12. 12:40

Berlín - Počet kauz souvisejících s terorismem se v Německu oproti loňskému roku zpětinásobil. Kromě hlavní spolkové prokuratury mají nejvíc práce zastupitelství v Düsseldorfu, Berlíně, Frankfurtu nad Mohanem a Hamburku.

Merkelová hovořila s Porošenkem, uvítala plán na protikorupční soud

22.12. 22:56

Berlín/Kyjev - Německá kancléřka Angela Merkelová dnes telefonicky hovořila s ukrajinským prezidentem Petrem Porošenkem. Hlavním tématem bylo dodržování minských dohod o mírovém urovnání konfliktu na východě Ukrajiny.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací