Články k tématu: ODS

Jednání Sněmovny skončilo předčasně, poslanců bylo málo

30.06. 16:16

Praha - O pátcích poslanci jednají do 14:00, dnes si ale práci zkrátili o 1,5 hodiny. K hlasovacímu zařízení Sněmovny jich totiž nebyl přihlášen dostatečný počet. Schůze bude pokračovat v úterý 11. července.

Odložme EET pro farmářské trhy a řemeslníky, navrhují lidovci a STAN. ODS je obvinila z pokrytectví

30.06. 15:32

Praha - Třetí fáze EET má začít 1. března 2018 a čtvrtá fáze v červnu 2018. Koalice Lidovci a Starostové chce spuštění těchto etap elektronické evidence posunout o devět měsíců. ODS to pokládá za pokrytectví.

Nový průzkum: ČSSD je až třetí, ANO suverénně vede. A co koalice KDU-ČSL a STAN?

28.06. 13:08

Praha - Jak ukázal volební model agentury Median, volby by v červnu vyhrálo hnutí ANO, které se vrátilo ke 27,5 procenta. Druhá by skončila KSČM s 15,5 procenta. ČSSD by dalo hlas 14 procent lidí, tedy stejně jako v květnu. Koalice KDU-ČSL a STAN by získala devět procent, do Sněmovny by se tedy…

reklama

ODS vystavila vládě neuspokojivé vysvědčení: Jednička za šikanu, pětka z daňové politiky

27.06. 16:14

Praha - Pětka z daňové politiky a odstraňování byrokracie. Jednička naopak za šikanu malých a podporu velkých podnikatelů, stejně jako za marketing. Chování neuspokojivé. Takové vysvědčení dnes opoziční ODS vystavila vládě premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD).

ANO válcuje ostatní strany. ČSSD a ODS jsou na tom skoro stejně

26.06. 14:57

Praha - Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) tradičně zjišťovalo podporu politických stran ve veřejnosti a ochotu zúčastnit se parlamentních voleb. Do dolní sněmovny by se momentálně probojovalo šest stran. Průzkum nepočítá s dvojkoalicí lidovců se STAN.

ODS chce kvalitního prezidenta. A Zeman to prý rozhodně není

22.06. 15:47

Praha - Česko podle předsedy ODS Petra Fialy potřebuje kvalitního prezidenta. Politickým cílem ODS je i nadále, aby na Hradě nepokračoval Miloš Zeman. Předvolební koalice KDU-ČSL a hnutí STAN je podle Fialy nečitelná.

ČSSD se propadla za KSČM, ANO naopak dosáhlo vůbec nejlepšího výsledku

19.06. 15:26

Praha - V červnu by se do Sněmovny dostalo šest politických stran. Dopad vládní krize je i s měsíčním odstupem pro ČSSD a ANO dost dramatický, informuje agentura STEM. ANO posílilo a získává svůj vůbec nejlepší výsledek. ČSSD naopak oslabila a vykazuje výsledek dosud nejhorší. Na levici zatím…

Pravice se pustila do ČSSD: Volební sliby? Je to samý populismus a nesplnitelné sliby

17.06. 18:12

Praha - ČSSD dnes zveřejnil svůj volební program, občanům například slibuje průměrný plat 40 tisíc korun měsíčně. Zástupci pravicové opozice ODS a TOP 09 to označili na populismus. Předsedu lidovců Pavla Bělobrádka program sociálních demokratů nepřekvapil.

Soukromníci se díky spojenectví s ODS vidí ve Sněmovně

10.06. 12:50

Praha - Díky spojenectví s ODS je velmi reálné, že se Strana soukromníků stane sněmovní stranou, řekl na dnešním pražském sněmu Soukromníků jejich předseda Petr Bajer.

ODS se pustila do Babiše kvůli jeho knize: Hnutí ANO ve vládě spalo a snilo, zuří Fiala

08.06. 14:49

Praha - Kniha "O čem sním", kterou se chystá vydat šéf hnutí ANO Andrej Babiš, je trnem v oku ODS. Její členové konstatovali, že slíbit bývalý ministr financí dokáže téměř cokoliv, ANO má však podíl na navrhovaném deficitu státního rozpočtu na příští rok či na nízkých výdajích na obranu.

Ve Sněmovně se sešlo málo poslanců, debata o zákoníku práce byla přerušena

07.06. 18:31

Praha - Nízký počet poslanců v jednacím sálu přerušil dnes odpoledne projednávání sporné novely zákoníku práce. Sněmovna totiž nemohla hlasovat o návrhu opoziční ODS na odročení debaty ve druhém čtení do září. Nyní se vedení dolní komory radí, jak postupovat. Schůze by měla pokračovat od 18:00.

Poslanci chtějí zjednodušit posuzování vlivu na životní prostředí

07.06. 15:23

Praha - Poslanci dnes kývli na novelu, která zjednoduše posuzování vlivu plánovaných stavebních záměrů na životní prostředí (EIA). Ročně se v Česku posuzovalo zhruba 2000 tzv. podlimitních záměrů. Nově by z nich mělo být posuzováno pouze 300

ODS okopírovala svou kampaň v zahraničí? Dělal to už i Petr Nečas

31.05. 11:15

Praha - Občanští demokraté (ODS) představili svou kampaň do podzimních sněmovních voleb. Ta nápadně připomíná letošní kampaň britských Konzervativců Theresy Mayové. Britskou stranou se inspiroval už Petr Nečas ve volební kampani v roce 2010.

Kdo politikům vyhrává volby? Stranám pomáhají mocní hráči

30.05. 13:54

Praha - Kdo politikům vyhrává volby? Jde o volební týmy, které jsou složeny z různých mediálních expertů, analytiků a politických marketérů. Zaměřili jsme se na některé osobnosti, které v praxi vyhrávají volby politickým stranám. Často jde o lidi, kteří v průběhu času vypomáhají různým, často zcela…

ANO a ČSSD kvůli krizi přišly o přízeň části voličů. volit by šel jen každý druhý Čech

29.05. 14:38

Praha - Podle průzkumu agentury Focus by volby do Sněmovny nyní vyhrálo hnutí ANO se ziskem 28,5 procenta, druhá ČSSD by měla 17 procent. Obě strany během vládní krize ztratily část voličů. Koalice KDU-ČSL a hnutí STAN by měla 7,4 procenta hlasů. Do dolní komory parlamentu by se tedy nedostala, dle…

Jsme proti chaosu, cirkusu a ostudě, hlásá ODS. Nová billboardová kampaň bude ostrá

29.05. 12:40

Praha - Lídr centrálního volebního štábu ODS Zbyněk Stanjura dnes oznámil, že strana během června spustí billboardovou kampaň, v níž chce nabízet "silný program, poctivou politiku a stabilní zemi" proti "chaosu, cirkusu a ostudě".

ODS šlape na paty sociálním demokratům, vítězem vládní krize je ANO. Nový průzkum

26.05. 13:13

Praha - V šetření realizovaném v květnu 2017 zjišťovalo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) podporu politických stran ve veřejnosti a ochotu zúčastnit se parlamentních voleb. Do dolní parlamentní komory by se dostalo šest stran.

ODS žádá, aby Sněmovna by měla prověřila hospodaření ANO

23.05. 21:03

Praha – Kontrolní výbor Poslanecké sněmovny by se měl zabývat hospodaření hnutí ANO. Žádá to opoziční ODS. Kvůli daru od bývalého člena hnutí Davida Rusňáka, který chybí ve výroční zprávě ANO za rok 2014, mluví občanští demokraté o možné existenci černých fondů.

Fiala udeřil na Babiše. Prý se chce spojit s komunisty

18.05. 15:21

Praha - Předseda ODS Petr Fiala se ve svém pravidelném pořadu „Týden s Petrem Fialou“ na internetovém serveru Youtube opět pustil do Andreje Babiše (ANO). Obvinil ho z toho, že chce spolupracovat s komunisty. Jeho média prý šíří „hysterii a konspirační teorie“, které mají zakrýt Babišovy mocenské…

Žádná velká změna? V čele kandidátek do Sněmovny stojí političtí matadoři

14.05. 12:09

Celá ČR - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), předseda ODS Petr Fiala i poslanec Jiří Mihola (KDU-ČSL) budou znovu po čtyřech letech lídry jihomoravských kandidátek stran do podzimních sněmovních voleb. Změna naopak nastala u TOP 09 a KSČM. Tři strany v Jihočeském kraji postavily do čela kandidátek…

Sněmovna by měla uvést, že Babiš veřejně lhal, navrhuje ODS

10.05. 13:46

Praha - Poslanecký klub ODS schválil návrh usnesení, který předloží Poslanecké sněmovně při jednání na mimořádné schůzi o „Zneužívání moci ministrem financí Andrejem Babišem vůči nezávislým institucím demokratické společnosti“. ODS chce navrhnout, aby Sněmovna uvedla, že ministr financí a předseda…

Omluvte se a odstupte, vyzvala opozice Babiše

08.05. 17:30

Praha - Ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš by se měl podle opozičních stran omluvit za lži a odstoupit. Na internetu se dnes objevila další nahrávka zachycující Babiše v rozhovoru s novinářem deníku Mladá fronta Dnes.

Koalice zřejmě schválí schůzi Sněmovny k Babišovým odposlechům

07.05. 15:41

Praha - Sociální demokraté ani lidovci nebudou bránit středečnímu mimořádnému jednání Sněmovny, která se má z popudu ODS a TOP 09 zabývat údajným zneužíváním médií a dalších institucí šéfem hnutí ANO a ministrem financí Andrejem Babišem.

Sněmovna bude na mimořádném zasedání řešit Babiše

05.05. 16:49

Praha - Mimořádná schůze Sněmovny svolaná z popudu ODS a TOP 09 k údajnému zneužívání médií a dalších institucí šéfem hnutí ANO a ministrem financí Andrejem Babišem se uskuteční příští středu 10. května od 13:00. Novinářům to dnes řekl předseda Sněmovny Jan Hamáček (ČSSD). O svolání mimořádné…

reklama
Fotogalerie
google-site-verification: google572aa3d56eb08979.html