Články k tématu: Oktoberfest

Zlá zpráva pro pivaře. Oktoberfest se letos kvůli koronaviru neuskuteční

Aktualizovali jsme 21.4.2020, 12:04, 21.04. 10:41

Největší pivní festival světa - Oktoberfest - se letos kvůli koronaviru neuskuteční. Na tiskové konferenci v Mnichově to dnes oznámili bavorský premiér Markus Söder a mnichovský primátor Dieter Reiter. Už 187. ročník Oktoberfestu, který pravidelně navštěvuje kolem šesti milionů lidí, měl začít 19.…

Špatná zpráva pro pivaře. Nad letošním Oktoberfestem se stahují mračna

17.04. 11:12

Kvůli koronaviru se letos dost možná neuskuteční Oktoberfest. Mnichovský pivní festival, který každoročně navštíví kolem šesti milionů lidí, sice tradičně začíná až v září, už nyní se ale stále častěji objevují hlasy, že by se kvůli zdravotním rizikům neměl konat. Definitivní rozhodnutí má padnout…

Milovníci piva míří do Mnichova. Je naraženo, Oktoberfest odstartoval

21.09. 13:55

Slavnostním naražením prvního pivního sudu začal dnes v poledne v Mnichově 186. ročník Oktoberfestu. Tradiční pivní festival, na který už od rána proudily desetitisíce lidí, by do 6. října mělo navštívit kolem šesti milionů hostů. Nejspíš zde znovu vypijí přes sedm milionů litrů piva, které je…

reklama

Pivo poteče proudem. Letošní Oktoberfest nabídne několik novinek

20.09. 13:02

V duchu tradic, k nimž už patří také rok od roku dražší pivo, i novinek, jako jsou atrakce s využitím virtuální reality nebo první klimaticky neutrální festivalový stan, se ponese letošní Oktoberfest. Známý svátek odstartuje v Mnichově v sobotu v poledne. Do 6. října, kdy své brány uzavře, by ho…

Policie vyšetřuje smrt na Oktoberfestu

29.09. 10:12

Při konfliktu na mnichovském pivním festivalu Oktoberfest byl v pátek večer smrtelně zraněn jeden muž. Informovala o tom mnichovská policie na svém twitterovém účtu.

V sobotu začne vyhlášený německý Oktoberfest

21.09. 12:22

Mnichov - Několik nových atrakcí a především zase o něco dražší pivo přinese letošní Oktoberfest. Tradiční pivní festival, který i letos doprovodí zpřísněná bezpečnostní opatření, se v bavorské metropoli Mnichově uskuteční již po 185. Mezi 22. zářím a 7. říjnem by ho mělo navštívit přes šest…

V Mnichově začal Oktoberfest, milovníci piva se i letos musí připravit na vyšší ceny

16.09. 13:39

Mnichov - Dnes v poledne začal 184. ročník mnichovského Oktoberfestu. Mnichovský primátora Dieter Reiter podle tradice narazil první sud v obřím festivalovém stanu rodiny Schottenhamelů. Na dva údery zarazil pípu dřevěnou palicí do sudu, a pak už mohl zvolat "O'zapft is!" (Je naraženo).

Blíží se Oktoberfest: Pivo bude dražší, v Mnichově budou zavedeny přísné bezpečnostní kontroly

15.09. 12:06

Mnichov - V sobotu začne 184. ročník tradičního pivního festivalu Oktoberfest. Pořadatelé očekávají, že do areálu Tereziánské louky v Mnichově do 3. října přijde až šest milionů návštěvníků. Čeká na ně několik novinek.

Návštěvníci Oktoberfestu opět sáhnou hlouběji do kapsy, tuplák bude stát od 10,60 eur

20.06. 15:44

Mnichov - Pivo na mnichovském pivním festivalu Oktoberfest letos opět podraží, návštěvníci si mnohem víc připlatí i za nealko nápoje.

Oktoberfest hostil nejméně účastníků za posledních 15 let, počet sexuálních deliktů stoupl

03.10. 16:30

Mnichov - Mnichovský pivní festival Oktoberfest dnes končí a mezi pořadateli převládá pochmurná nálada. 183 ročník totiž přilákal nejméně účastníků od roku 2001.

Pivo teče proudem, slavný Oktoberfest začal

17.09. 14:07

Mnichov - Dnes v poledne začal 183. ročník mnichovského Oktoberfestu. Piva by se mělo dle pořadatelů spotřebovat asi sedm milionů litrů, ačkoli jeho cena není zrovna nízká. Za jeden litrový máz zaplatíte 10,4 až 10,7 eura. Na místě panují přísná bezpečnostní opatření.

Německo se bojí dalšího útoku. Zakazuje kabelky a tašky

15.09. 11:19

Mnichov - Mnichovské úřady zvyšují bezpečnostní opatření před blížícími se pivními slavnostmi Oktoberfest. Hrozí na něm prý "vysoké riziko" útoku teroristů.

Mnichov se obává teroristů. Na Oktoberfestu zakázal batohy a tašky

17.08. 13:48

Mnichov - Pokud se chystáte na zářijový pivní festival Oktoberfest, batohy a velké tašky budete muset nechat doma. Nové nařízení schválila radnice v Mnichově.

Tuplák na Oktoberfestu opět zdražil, vyjde vás na 282 korun

17.06. 09:03

Mnichov - Pokud se letos chystáte do Bavorska na tradiční Oktoberfest, budete muset sáhnout hlouběji do kapsy. Za máz zaplatíte nejméně 10,40 eura (282 Kč), což byla loni nejvyšší cena za litrovou sklenici chmelového moku.

reklama
Fotogalerie