Články k tématu: osvč

Pětadvacítka jede dál. Vláda schválila příspěvky OSVČ i po 30. dubnu

20.04. 16:32

Vláda dnes projednává další sérii opatření k epidemii nového typu koronaviru. Živnostníci a podnikatelé zasažení pandemií budou dostávat jednorázový příspěvek 500 Kč denně i po 30. dubnu. Kabinet schválil také návrh na zvýšení plateb za státní pojištěnce od letošního června o 500 korun na osobu za…

Babiš: Za květen dostanou OSVČ od státu 15 tisíc korun

17.04. 09:02

Živnostníci a podnikatelé, které zasáhla opatření kvůli koronaviru, dostanou za květen od státu jednorázový příspěvek 15.000 korun. Deníku Právo to řekl premiér Andrej Babiš (ANO).

Tvrdý dopad covid-19: Epidemie komplikuje život většině Čechů

13.04. 08:51

Dopady koronavirové pandemie a souvisejících opatření pociťují téměř tři pětiny Čechů. Pět procent z nich přišlo o práci, u 63 procent má aktuální situace vliv na domácí rozpočet. Vyplývá to z průzkumu srovnávacího portálu Ušetřeno.cz mezi 1837 respondenty.

reklama

OSVČ nebudou muset dokládat státu pokles příjmů

03.04. 21:01

Pro získání jednorázového příspěvku 25.000 korun nebudou muset živnostníci dokládat pokles příjmů. Na podporu budou mít nárok všechny osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) zasažené v souvislosti s koronavirem, které podnikali před 12. březnem, tedy před vyhlášením nouzového stavu.

Vláda schválila pomoc OSVČ i kurzarbeit

31.03. 19:02

OSVČ postižení pandemií dostanou od státu jednorázovou částku 25.000 korun. Podmínkou je například výše příjmu nebo pokles tržeb. Vláda schválila i pravidla kurzarbeitu. Stát bude vyplácet dva druhy příspěvků na mzdy za období od 12. března do konce dubna, oznámila dnes Maláčová.

OSVČ vs. s.r.o.: Jaký typ podnikání je výhodnější?

13.07. 05:14

PR článek - Podnikání je v našich podmínkách spjaté především s konkrétní formou organizace. Nejčastějšími podnikatelskými subjekty jsou osoby samostatně výdělečně činné a společnosti s ručením omezeným. Pokud aktuálně uvažujete nad podnikatelským startem a nevíte, co zvolit, jste na správné adrese…

V Česku se lidé pouští do byznysu, počet podnikatelů stoupl

13.11. 16:44

Praha - Počet podnikatelů v Česku, kteří si samostatnou výdělečnou činností skutečně vydělávají, stoupl letos do konce září o 18.000 na 999.000. Stabilní počet OSVČ v hlavní činnosti v posledních měsících je dobrá zpráva, komentoval údaje České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ) prezident…

Jestli živnostníci nemají úspory, stávají se v důchodu závislými na sociálních dávkách, varuje Marksová

06.07. 11:40

Praha - Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) a ministerstvo práce řeší časté stížnosti živnostníků na malé důchody. Při nástupu do penze mají v průměru o 13 procent nižší důchod než zaměstnanci, a to kvůli nižší odvedené částce pojistného.

Štěch mírní svá slova: Moje vyjádření o OSVĆ nebylo namířeno proti živnostníkům

16.06. 17:13

Praha - Předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD) dnes na svou obhajobu, že jeho čtvrteční slova o zvýšení odvodů na zdravotní a sociální pojištění pro živnostníky nebyla namířena proti nim. Oznámil také, že nebude navrhovat zvýšení těchto odvodů na úroveň odvodů zaměstnanců.

Chovanec musí žehlit kvůli Štěchovi: Nápady k OSVČ nepovažuji za realistické, vzkazuje

16.06. 13:28

Praha - Zvýšení odvodových podmínek pro osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) na úroveň nyní platnou pro zaměstnance by podle předsedy Senátu Milana Štěcha (ČSSD) firmám v ČR mohlo zajistit příliv až několika desítek tisíc pracovníků. Výrok vzbudil lavinu odmítavých reakcí. Úřadující předseda…

Štěch návrhem na vyšší odvody pro OSVČ pobouřil živnostníky. Ti teď žádají jeho hlavu

16.06. 12:06

Praha - Předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD) včera mluvil o zvýšení odvodů pro živnostníky jako způsobu, jak získat zaměstnance pro tuzemské firmy. Výrok pobouřil Asociaci malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP), požaduje odvolání šéfa horní komory.

Jak získat pracovní sílu? Zvedněme odvody OSVČ, ať se radši nechají zaměstnat, navrhl Štěch

16.06. 08:14

Olomouc - Předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD) navrhuje zvýšení odvodových podmínek pro osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) na úroveň nyní platnou pro zaměstnance. Podle něj by tak české firmy mohly získat až desítky tisíc pracovníků.

Vláda chce zjednodušit platby pojištění pro OSVČ

21.09. 18:03

Praha - Zjednodušit administrativu živnostníkům a podnikatelům slibuje soubor změn v placení pojistného na nemocenské a důchodové pojištění, který dnes schválila vláda.

reklama
Fotogalerie