Otto Warmbier

Severní Korea

Matka Warmbiera vzkazuje: O hrůzách páchaných KLDR nebudeme mlčet

Svět

New York - Naše rodina bude nadále upozorňovat na porušování lidských práv v Severní Koreji a kritizovat vládu jejího vůdce Kim Čong-una. Řekla v emotivním projevu na konferenci OSN věnované lidským právům v KLDR matka vězněného amerického univerzitního studenta Otta Warmbiera, který zemřel poté, co ho režim loni v létě v kómatu propustil domů. Informovala o tom dnes agentura AP.

Otto Warmbier

Zemřel mladý Američan, kterého KLDR propustila v zuboženém stavu

Svět

Washington - Zemřel dvaadvacetiletý americký student Otto Warmbier, kterého minulý týden po 17 měsících zadržování propustila z "humanitárních důvodů" Severní Korea. Informovala o tom dnes jeho rodina v prohlášení, které zveřejnila nemocnice v ohijském Cincinnati, kde byl Warmbier hospitalizován. Prezident Donald Trump v reakci na jeho smrt označil KLDR za brutální režim.

Aktuálně se děje

2. srpna 2026 16:12

1. srpna 2026 19:42

Jak velký odpor k sobě cítí Harry a William? Nemají na toho druhého ani telefon

Vztahy mezi britskými princi zůstávají i po letech hluboce narušené a podle nejnovějších zpráv z Londýna se na jejich odcizení v dohledné době nic nezmění. Starší z bratrů, třiačtyřicetiletý následník trůnu William, nemá o usmíření žádný zájem. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Pavouk, ilustrační foto

Jedovatí pavouci žijí i v Česku. Odborníci radí, co dělat při pokousání

Přední část těla zahalená do nápadně červených či oranžových odstínů, z níž vystupují tmavá klepítka spojená s protáhlými končetinami, činí ze zápřednice jedovaté tvora, který dokáže nahnat strach nejen lidem trpícím arachnofobií. Ačkoliv se nejedná o útočného tvora, lidé by měli být při toulkách přírodou obezřetní, neboť setkání s tímto členovcem nemusí patřit k nejpříjemnějším.